|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
25.11.2011 10:15:49   
mila mama
Марија_Л постот за цуцла го префрлив во соодветната тема, за да не е офтопик клик тука!

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 13:34:55   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: *Elena*

Znaci vcera probav poleka da go odviknuvam od nokno jadenje i ne bese loso Zaspa vo 11h, se razbudi vo 02h so plac i racete vo usta i mu dadov mleko ispi okolu 60 ml i zaspa. Naredno budenje mu bese vo 04h, mu dadov malku caj i si prdolzi...posle bese budenje vo 06h, i pocnav da go ignoriram, za na kraj da si pospie uste malku do 07h Bidejki jas stanav togas, a on spiese prilicno nemirno se razbudi, a i pelena menjame togas, posto e cela nok nesmeneta, jadese i pak zaspa
Znaci sea neznam dali da probuvam pak vaka, i namesto so caj so voda i da se nauci voopsto da ne se budi vo 4h, ili da pocnam da ne mu davam mleko uste od lenuvanje, pa da vidam dali ke izdrzi do 7h?
Fala mnogu na sovetite na site, mislev deka nema da uspee, ama ete Pozz...



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 13:44:17   
Emanuelapp
Син ми од кога престана да цица не се разбудува навечер никогаш освен кога проверува дали е сам и одма призаспива ,додуша и не сака ништо имам пробано да му дадам ама си реков ај не се занесувај да не плачиш после user posted image , дали дека се најадува или пак навика му е ама не станува на вечер ни за млеко ни за сок.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 13:53:08   
*Elena*
Moevo e 3 meseci, tek sega otkrivme deka moze da prestaneme so nokno ranenjeuser posted image

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 14:37:40   
JovanaJ
I sin mi koga prestana da cica prestana da se budi i navecer. Ama sreka nikogas ne pobaral nisto vo tekot na nokta.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 15:08:50   
Ljubovce
Jas sakam da prasam po kolku saati navecer moze da ne jade?pocna poleka da go pomestuva saatot za hrana navecer i vcera vidov deka do kaj 6 saat moze da ne pie mlekce,e sega strav mi e da ne ne treba po 8 saati da ne jade?imame 5 meseci

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 15:21:40   
Andriance
Ooooo ljubovce super ako vekje prespivate cela nokj...moj stav e deka e navecer niv im treba son...ne hrana..taka mislam kaza i Calypso..ama mojon ene go uste na 3 -4 saati se budi za cice..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 16:01:55   
Ljubovce
Pa mislam deka bez problem ke se odvikne,samo toa me buni kolku saati moze da ne e hranet,a tvoeto e edno srce prce nevideno i do sega da ne go urocam pu pu samo toa mu e losa navika inace za drugo se e super :)

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 17:29:48   
Velena
Керка ми има скоро 4 месеци и се уште ноќе си станува по два три пати за цице ,ке цица и одма си заспиваuser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
15.3.2012 17:40:33   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Pa mislam deka bez problem ke se odvikne,samo toa me buni kolku saati moze da ne e hranet,a tvoeto e edno srce prce nevideno i do sega da ne go urocam pu pu samo toa mu e losa navika inace za drugo se e super :)


Nema gajle Ljubovce, neka si spie. Nokje ne mora da jade, nema potreba od toa, ni ti ne jades, neli? Polesno ke ti e ponatamu, veruvaj.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
16.3.2012 10:57:03   
Annet
nie sme uzas,leleee celo vreme place vo son.3 meseci veke,se do mene ima caj sok maleko,ne ja saka cuclata,da s napie 2 goltki i prodolzuva.po 30 min pak ista pesna..neznam kako da se odvinkeme,pred 3 mes spiese bez prekin........................user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
16.3.2012 11:19:19   
Sarah
Ako im se spie navecer ne gi budite. Jas nisto ne sum im davala na moite pa super si napreduvale. Bebe sega spie samo od 8 nedeli i ne se budi i ne bara jadenje i e kako nevideno topce. Super napreduva. I vo sonot si rastat i im treba. Sega imame 5 meseci. Taka da ako ne se budat nema potreba da gi budite. Toa e moe mislenje.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
17.3.2012 12:52:11   
eleonorastrumica
Леле мојот фраер станува за јадење,му давам цуцла не ја сака кога ќе ја ставам кога ќе рикне уште повеќе се залисува и чека млеко додека не се нацице млеко не заспува,ни нишање помага ништо не ни помага што не испробав ,па не сум ич наспана,на секој два до три саата е буден да јаде веќе не знам што да применам да не е така ,а плус што си е ранобудец си станува накај 5 до 5 и 30 најкасно

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
18.3.2012 0:51:22   
Natuska85
Ние отакако престанавме да цицаме по наполнети 9,5 месеци се будеше најпрво 2-3 пати во текот на ноќта,и ќе морав да го земам да го занишка и пак да презаспие.Од пред некое време се буди само еднаш околу 2 и или ќе ме ме зирне преку решетките и пак ќе се сврти да спие или ќе станам ќе му дадам малку вода и продолжува да спиеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот eleonorastrumica)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
27.6.2012 14:51:01   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na eva

мајки а да ве прашам нешто???може не е за во оваа тема ама не знаев каде да го поставам прашањето...навечер кога се будат вашите деца и давате ли да пијат млеко,или така ги заспивате?моетоuser posted image веке ке полни 8месеци ама не ми е јасно затоа штотоа од 4ти месец си спиеше по цела вечер.значи од 21.00-06,00ч сабајле,и воопшто не се будеше за храна.бевме на ад млеко.потоа кога наполни 6м почнав да и давам козјо млеко и повторно си спиеше по цела ноќ.меѓутоа овие 4-5 дена си имаме проблеми.стално се буди на полноќ во 00.00ч и е будна до 02.30ч.првата ноќ кога се разбуди не и дадов млекце,викам ако ја научам постојано ќе се буди и ќе сака па ја нишкав во раце 2часа и така ја успав гладна.другата вечер ете повторно во тоа време се разбуди.овој пат и дадов да пие млеко,мислејќи дека ќе заспие.но повторно беше будна до 02.30 сабајле.пишете некој совет како да ја заспијам полесно,и дали да и давам да пие млеко навечер????????



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
27.6.2012 14:53:35   
Felly RR
Мајка на ева, јас не би те советувала да и даваш млеко кога ќе се разбуди. МОже нешто друго ја мачи. Штом си е научена да ја преспива цела ноќ, немој сега пак да ја учиш да се буди за млеко. Види нешто друго да не е причината што се буди.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
28.6.2012 7:44:58   
majka na eva
може од што е мн жешко да се буди.на 2ри спрат кај нас е пеколuser posted image па не се спие убаво.оваа вечер малку залади и си спиеше,воопшто не се разбудиuser posted image .сигурно е била тоа причината

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
3.7.2012 12:32:05   
*Elena*
user posted image moe pak pocna da se budi nokeska na 1-2h, i pie tesnosti mnogu, nokeska ispi 200ml caj, 150ml voda i 100 ml sok user posted image ...ako ne mu dadam place i ne prezaspiva. neznam dali mu e od zeskoto, dali zabcinja sto vadi, ili stanuva gladen i navecer...prvoto mleko ni e okolu 8h sabajle, legnuva okolu 22-23h, i toa e taka poodamna...e sega sto e rabotava, edno vreme si spiese mnogu ubavo user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
3.7.2012 13:32:15   
Calypso
А дали преку ден пие доволно? Да не е многу топло каде што спиете? Очигледно е дека се буди од жед штом пие толку течности, а само вода гаси жед, сокот и чајот баш и не.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
3.7.2012 13:48:23   
*Elena*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

А дали преку ден пие доволно? Да не е многу топло каде што спиете? Очигледно е дека се буди од жед штом пие толку течности, а само вода гаси жед, сокот и чајот баш и не.


Пие и преку ден, 150-200 мл вода мин, и сокче по мин 100 мл...мислам дека вода да го оставам да пие 1л ке испие цел ден, добро ли е толку вода да се пие, да не е премногу user posted image . А кај што спиеме во спална е скоро 30 степени навечер, спие по боди, откриен и бос. Отворено ми е во салон или работи климата понекогаш, ама колку од тоа стига до спална user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
3.7.2012 13:57:35   
Calypso
А прозор отворен да држиш на кипање? Мојов така спие, со мене, само по боди и долни пижамки, бос, покриен со тенко чаршавче (најчесто откриен), и плус прозорот ни е отворен. А да не е гладен, сепак твоето е помало? Му даваш навечер млечна каша плус млеко пред спиење, така?
Мада мојов кога не е многу јаден навечер поубаво спие...

Едит: Инаку и мојов многу вода пие преку ден... ми се чини со литри ќе испие да му дадам...

< Поракaта ја уредил Calypso -- 3.7.2012 14:00:14 >


_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
3.7.2012 14:06:09   
*Elena*

Prozor ne otvaram zatoa sto e mnogu bucno vo spalna, na bulevar mi gleda sobata user posted image , a najcesto spie sam vo krevetce. 1-2h pred spienje jade mlecna kasicka ili ovosen jogurt (jogurt) so zitarki ili ovosje so zitarki i zaspiva so mleko (majcino). Vcera mu ponudiv i adaptirano mleko posle moeto, da ne slucajno saka uste, ama go nejkese, a caj piese. I na kraj so cajot zaspa...nesto so zeskovo treba da se prevzeme, eve sega e poladno vo spalna, nema gajle si spie.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
7.10.2012 15:22:33   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pucilda

nie sme 8 meseci,i uste se hranime preku nok koga ke se razbudime,stanuvame 2 pati i pieme mleko,sakam da go odviknam,a neznam kako! kakvo e vaseto iskustvo?



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
7.10.2012 23:08:19   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: pucilda

nie sme 8 meseci,i uste se hranime preku nok koga ke se razbudime,stanuvame 2 pati i pieme mleko,sakam da go odviknam,a neznam kako! kakvo e vaseto iskustvo?



И ние бевме исти,до 7ми месец постојано се будеше за хранење,околу 3ч сабајле,ама ете ја одвикнав.ја помачив малку ама барем сега си спие по цела ноќ.ми требаше скоро цел месец додека да ја навикнам дека вечер нема хранење.таа се разбуди,јас не и дадам млеко туку ја нишкам да спие,и така неколку ноќи по ред.виде не виде- нема млекце и си продолжи да си спиеuser posted image малку себична бев ама се исплатеше.така пробај!само треба да бидеш малку повеќе упорна и секако да имаш трпениеuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Ноќно пиење(сок,млеко)
8.10.2012 9:33:28   
pucilda

ИЗВОРНА ПОРАКА: majka na eva


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: pucilda

nie sme 8 meseci,i uste se hranime preku nok koga ke se razbudime,stanuvame 2 pati i pieme mleko,sakam da go odviknam,a neznam kako! kakvo e vaseto iskustvo?



И ние бевме исти,до 7ми месец постојано се будеше за хранење,околу 3ч сабајле,ама ете ја одвикнав.ја помачив малку ама барем сега си спие по цела ноќ.ми требаше скоро цел месец додека да ја навикнам дека вечер нема хранење.таа се разбуди,јас не и дадам млеко туку ја нишкам да спие,и така неколку ноќи по ред.виде не виде- нема млекце и си продолжи да си спиеuser posted image малку себична бев ама се исплатеше.така пробај!само треба да бидеш малку повеќе упорна и секако да имаш трпениеuser posted image

fala mnogu za sovetov,znaes deka i drugi mi kazuvale taka pravele isto kako tebe,ke probam moram,samo ova piska ko ludo koga ke se razbudi za jadenje.....

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?