|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 30 [31] 32   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 15:43:21   
Ki4iko
Ние чекаме женско бебе user posted image , синчето е запнато за Јана, знам дека е пречесто во последно време.Сопругот сака Лина а јас сакам Јована user posted image .што ли ќе биде имаме уште 4 недели време user posted image

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 16:05:46   
Hopeful RR
Ах Bea, во срце ме допре со Стела user posted image да беа женски, ќе беа Стела и Срна, ама здравје, нека излезе се ок со синковци, па за девојче - о том по том. Инаку, Петар ми се свиѓа ептен, ама ете, мм уште се мисли.

А мм беше фин и љубезен да ми ја препушти финалната одлука мене, посебно па после сите терапии, операции, хормони, инекции и триста чуда user posted image Нема да злоупотребам и да инсистирам на име што на него експлицитно не му се свиѓа, ама рече ќе ми попушти. Еве Максим му беше изричито не, па сега се навикна и вика дека му легнало. А на пр. Лука, кое ми е исто хит име, знам дека нема шанси и нема смисла ни да го терам. Додуша, јас па мојот мачор си го крстив Лука, така што не ми иде сега и синко така да се вика, со мачорско име user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 17:39:36   
tincule
Ај предлог ќе дадам од мојот список ние кога биравме име.
Илеана
Лина
Лена
Нина
Елина
Илина
Сара
Дарија
Вања
Имаше уште некое ама не ми текнува знам дека на никого не му свиѓаа имињава user posted image user posted image Сите беа као ама што имиња сте избрале. Маж ми имаше луда фикс идеја да се вика Алисаuser posted image Никако и точка. Сара го одсековме од старт поради тоа што бившото куче му се викало така. Илина во никој случај зашто сестра му се викала така немав намера да го поистоветувам детето со некого уште од старт, и навив за Даријаuser posted image за да на крај желбата ми се исполни пошто и на мм му се свиѓаше а и не познававме никој со такво име. Никита спомна некој и тоа ми е слатко може и за машко и за девојче, а за девојче друга комбинација е Никица.
Мене ми се свиѓа исто ретко денес кој сум слушнала да го крсти детето така Катина и Ксенија.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Најубави имиња
30.12.2014 18:48:11   
lukajana RR
Ние кога биравме имиња и ни кажаа дека е машко двајцата сакавме да се вика Лука а за второто беше борба меѓу Јана и предлогод на синко Каталеа и едвај се убедивме

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Најубави имиња
31.12.2014 8:20:35   
Bea
Hopeful и мене Стела ми беше до сега бр.1. Интернационално, прекрасно :) Ајде ќе даде Гиспод да одлучуваме со мм во 2015 за име :)

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Најубави имиња
31.12.2014 9:32:11   
blue_blue
Јас би одела од следнава логика па види дал ти се допаѓа:
1. имиња што сами по себе не можат да се скратат за да не им измишљаат надимаци
2. имиња кои не ги има секое второ дете зошто треба моите деца да се едниствени и впечатливи user posted image (ова значи дека треба да се избегнат - Андреј, Филип, Матеј, Давид, Лука, Петар, Павел)
3. имиња што не се римуваат зошто децата иако се близнаци се сосем различни деца

мене ми се допаѓаат: Леон, Дино, Хари, Георг, Јан, Калин, Марин, Матео, Васил, Вања, Видан

ова само нели предлози за размислување како дополна на твоите


(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: Најубави имиња
31.12.2014 9:55:43   
Mihaela 2010
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Јас би одела од следнава логика па види дал ти се допаѓа:
1. имиња што сами по себе не можат да се скратат за да не им измишљаат надимаци
2. имиња кои не ги има секое второ дете зошто треба моите деца да се едниствени и впечатливи user posted image (ова значи дека треба да се избегнат - Андреј, Филип, Матеј, Давид, Лука, Петар, Павел)
3. имиња што не се римуваат зошто децата иако се близнаци се сосем различни деца


Bas po ova i jas se vodev,ne sakav ime koe moze da se krati,mada brat mi ja vikaat MIha (od Mihaela)
I za vtorovo uste mu ja mislime,neli ni bese Sara,pa sega mi se vrtka i Darija,ke vidime na kraj sto ke iskoci
Bi dodala i deka sakam iminja koi imaat ubavo znacenje

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 31.12.2014 21:41:54 >


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: Најубави имиња
31.12.2014 17:04:27   
Hopeful RR
blue_blue, точно по истите параметри се водиме и ние. Ем да е малце различно, но не и премногу, ем да не може да се кратат во глупи надимаци, но и да не е толку кратко па да биде кучешко, ем да не се римуваат или да бидат варијација на тема, за да си имаат солидна основа за сопствен идентитет, различен од близнакот.
Фала за предлозите, ќе ги размислиме секако. Да бевме во странство ќе имавме многу подолга листа, но нас некако не ни фаќаат око локалните имиња. Ај има време, ќе смислиме уште нешто user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: Најубави имиња
4.1.2015 21:24:20   
mesecina83
Кај нас уште во 4 месец ни кажаа дека се машки.И јас си бев направила список на машки имиња Максим,Андреј,Јане,Марко,Лука,Петар и Павел.Сакавме со сопругот да биде име на празник и се одлучивме на Петар и Павел ,некои ни велеа па нели на некоја баба или дедо го обновувате името јас и сопругот си разговаравме и решивме дека овие деца ги чекавме точно 10 години и сами си одлучивме дека ќе бидат Петар и Павел кои едвај ги чекаме да ги гушкаме user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: Најубави имиња
7.1.2015 10:50:30   
Hopeful RR
mesecina83, баш убаво, и нас овие имиња високо ни котираат на список user posted image

А за муабетот по баба и по дедо, исто така браво - и ние сме со исто размислување. Ги чекаме бебињава со години и ќе имаат име што јас и мм ќе го одбереме, и ич не ме занима како се викаат баби и дедовци. Свекор ми еднаш на зезање кажа демек да ги крстиме по него и по татко ми, ама јас одма реков НЕМА ШАНСИ user posted image Нека си направат они нови деца ако сакаат нивни имиња, јас после толку боцкање, операции, ивф и што се не, има да ги крстам по мое па што сака нека биде user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот mesecina83)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: Најубави имиња
20.1.2015 23:28:53   
ana mari
Zdrr user posted image do siteee jas sum 8 mesec i eve seuste se mislime za imeto sakam nekoe ubavo kratko ime (masko)user posted image ajde majki pomagajle dajte nekoj predlog za masko ime......

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: Најубави имиња
21.1.2015 0:33:54   
Minka
za nasata princeza birame imence mene favorit mi e Teodora no imame i drugi predlozi: irina, teona,angela,tamara,ilina, cekame vas komentar i mala pomos vo izborot 😉

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: Најубави имиња
21.1.2015 11:04:35   
AnnaMolly RR
Minka јас малку пристрасно гласам за Ирина :) Не за друго, така се викам јас па отсекогаш сум си го обожавала името :) Но од сите наведени што и да одлучите нема да згрешите!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Minka)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: Најубави имиња
21.1.2015 11:48:19   
bucko mal
Minka jas glasam za Teona.user posted image

Najubavo mashko ime mi e Kalin,eve uste nekoj predlog:Leo,David,,Maksim.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: Најубави имиња
21.1.2015 13:18:13   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ana mari

Zdrr user posted image do siteee jas sum 8 mesec i eve seuste se mislime za imeto sakam nekoe ubavo kratko ime (masko)user posted image ajde majki pomagajle dajte nekoj predlog za masko ime......

Фаворит машки имиња ми се Иван, Јане и Ведран.

А за списокот на Минка - Ирина и Тамара.user posted image Беа на мојата листа пред да се роди Илина user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: Најубави имиња
24.1.2015 7:46:58   
Goddess*
@Minka ,jas sum za Ilinauser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: Најубави имиња
30.3.2015 20:19:45   
blond
Јас лично се двоумам помеѓу Дарија, Дамјана, Јана, А со мм сеуште немаме разговарано на оваа тема user posted image а сум веќе 33та недела.

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: Најубави имиња
30.3.2015 21:24:24   
moni teo
cecke jana e ubavo ime

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: Најубави имиња
30.3.2015 21:37:07   
Ilina87
Јана е многу убаво име и едно од моите омилени женски имиња. Одамна го сакам тоа име, уште кога не беше толку актуелно. Во последно време е доста застапено. И Дарија ми се допаѓа.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: Најубави имиња
1.4.2015 15:13:17   
nadbet
Мене ми се допаѓа Дарија за женско име.
Иако е многу рано, дури во август ќе се роди user posted image момченцето, сепак од сега мислам дека ќе биде тешко да се најде име за него со оглед дека со мм имаме многу различни желби. И за првото беше тешко, јас сакав да се вика Теодор а тој сакаше Максимилијан но на крај најдовме компромис Доријан! Мислевме неможе да се крати но еве во градинка го викаат Дори

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: Најубави имиња
5.4.2015 9:25:36   
sweet..woman
и јас сакам лука или леон да биде името на моето бебенце ама некои ме двоумат демек како лук тоа ли било име и незнам што да правам. дајте некој машки имиња на буквата м. што велите за марио

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: Најубави имиња
5.4.2015 9:52:25   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: sweet..woman

и јас сакам лука или леон да биде името на моето бебенце ама некои ме двоумат демек како лук тоа ли било име и незнам што да правам. дајте некој машки имиња на буквата м. што велите за марио

Михаил и Максим ми е убави имиња на буквата М

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 5.4.2015 9:53:57 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sweet..woman)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: Најубави имиња
5.4.2015 13:32:32   
bucko mal
Site nie imame razlichen vkus ama Mario nekako ic ne e po moj vkus.Mozebi deka poznavam chovek so takvo ime I zatoa user posted image
Maksim epten mi e unikatno ime.Sin mi e Marko ama mislam premnogu ima so toa ime.

ИЗВОРНА ПОРАКА: sweet..woman

и јас сакам лука или леон да биде името на моето бебенце ама некои ме двоумат демек како лук тоа ли било име и незнам што да правам. дајте некој машки имиња на буквата м. што велите за марио



_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот sweet..woman)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: Најубави имиња
6.4.2015 0:04:12   
paleska1
caoooooo Ajde mama neki predlog za masko i zensko ime ;) Vtora bremenost uste dve nedeli termin a jas uste iminja nemam odbrano. Mm ima odbrano ceka uste jas da dadam predlog pa da se odlucime ;) Neznaeme kakov e polot na bebeto ostavivme da se iznenadime i nie samite user posted image
Prvoto dete mi e devojce i se vika Lora i ima 14+ mj user posted image


(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: Најубави имиња
6.4.2015 7:10:42   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: paleska1

caoooooo Ajde mama neki predlog za masko i zensko ime ;) Vtora bremenost uste dve nedeli termin a jas uste iminja nemam odbrano. Mm ima odbrano ceka uste jas da dadam predlog pa da se odlucime ;) Neznaeme kakov e polot na bebeto ostavivme da se iznenadime i nie samite user posted image
Prvoto dete mi e devojce i se vika Lora i ima 14+ mj user posted image





Ana I Filip user posted image


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот paleska1)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  28 29 30 [31] 32   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  28 29 30 [31] 32   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?