RE: Најубави имиња (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Во очекување на детето >> Имиња



Порака


mamicka77 -> RE: Најубави имиња (31.8.2011 11:36:06)

nasata princeza definitivno ke se vika MILA na kumata i e favorit ANDREA no im kazavme deka ne sakame bidejki ke ni ja prekrstat nikoj nema da ja vika ANDREA site ke ja vikaat ane ili ana i zatoa ke ostane naseto MILA




Yummy Mammy -> RE: Најубави имиња (31.8.2011 11:48:30)

I vnuka mi i kumasinceto se vikaat Andrea, i bas nikoj ne gi vika nagaleno. Imeto e dovolno kratko za da gi vikaat po ime. Ama ako vas vi se sviga Mila, e toa e veke druga rabota [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mamicka77 -> RE: Најубави имиња (10.9.2011 13:05:32)

nasata kerka se vika MILA pomegu ova ona na kraj ispadna toa sto najveke mi se sviga 




Bububebe -> RE: Најубави имиња (10.9.2011 13:08:35)

Нашата ќеркичка се вика Софија [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Natasa981 -> RE: Најубави имиња (10.9.2011 13:19:10)

Yummy mummy, ete uste edna Sofija :)




kikicka -> RE: Најубави имиња (10.9.2011 16:38:06)

Neznamdali imam pishano ali aj ke napisam pak mojata se vika Leona sakav izabela ama nekako ne mi odgovarashe koga gi gledav bebeshkite alista dodeka bev trudna i go smenivme :D




Annet -> RE: Најубави имиња (10.9.2011 17:22:45)

Naseto bebence se vika Iva.Mislevme ..razmisluvavme,nekako ne mi odese da ja krstam na babi i dedovci,iskreno ne sakavme i ja i mm.
Sekoj den novo ime mi se motkase niz glava,ama koga bev 7mi mesec bremena veke trebase da se dogovorime so mm i izleze Iva.
Mnogu mi e ubavo imeto ,nitu da se dodava,nitu da se krati,nekako mi e mnogu ubavo ama i najubavo.
Eve taka si ja krstivme,nas ni e najubavo i naslatko,a sega koga ja gledam kako i da se vikala ke mi bila najubava;-))




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (12.9.2011 8:50:21)

Сите именца на оваа страна се кое од кое поубави! Софија, Леона, Мила, Ива, Андреа... Кумашинчето мое се вика Андреа!
Буквално секое име си има своја убавина, ама јас сепак сум за стари, обични македонски имиња коишто и ден денес се модерни и секогаш ќе бидат. Нормално, Филип ми е најубаво [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]!
После тоа би одбрала Петар, Стефан, Никола, Кирил, Виктор, Андреј, Александар...
Женски Јана (ако имам ќерка ќе се вика Јана), Софија, Ангела, Марија, Александра, Викторија, Ивана, Катерина, Сара...




ketrin 77 -> RE: Најубави имиња (27.9.2011 14:29:56)

Здраво на сите,моето ангелче се вика Мила,а сега сум трудна со второ дете,па мојата малечка ми вика дека сака братче со куре и да се вика Калина.Е како да и ја исполнам желбата[sm=zmeden.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (27.9.2011 14:38:19)

Ако е машко со куре (или со „тути“ што би рекло моето ѕверче) може да се вика Калин! Ем името е убаво, ем дада ќе биде задоволна!




Beluvce -> RE: Најубави имиња (21.10.2011 16:37:34)

iako jas ima stransko ime sepak mislm deka imame dosta ubavi makedonski iminja pr.

Melanija              Matej           
Stefanija             Damijan
Rafaela               Vladimir
Sara                    Leonid
Jovana                Stefan
Matea                 Aleksej
Daria                   Kirijan




temjana -> RE: Најубави имиња (21.10.2011 19:17:45)

За женско веќе одлучивме ќе се вика Темјана прастаро македонско име. Во денешно време може само кај калуѓерките да се најде, но јас познавам млада девојка со тоа име и ми е најубавото девојче што го имам видено + прабаба му на мм се викала така а била познато по својата добрина, трпеливост, несебичност и секој кој имал мака одел кај неа да го сослуша. Важела за жена со најголемо срце и душа. За машко имаме малку проблеми бидејќи оние имиња што ни се драги како Александар (мм) Филип (внук ми од сестра), Иван (другиот внук) Огнен (внук ми од золва) се ептен на блиски и неоди да го крстиме така[sm=smiley13.gif] Мене ми се допаѓаат и Гораст, Марко, Ведран, Даријан. Ама прво да го направиме па после ќе одлучиме како и да го крстиме за нас ќе биде најубавото име на целиот свет[sm=smiley1.gif]




lilicka -> RE: Најубави имиња (21.10.2011 20:12:33)

Нашата кукличка требаше да се вика Анушка или Софија и на крај испадна Леонтина[sm=smiley36.gif]




Naivna -> RE: Најубави имиња (4.11.2011 13:01:49)

Nie vsushnost pred da ostanam bremena,nemavme nekoj poseben izbor,smo sakavme da ne bidi starsko ime ili nekoe epten nikakvo,no 2 dena posle seksualnite odnosi,jas soniv son: vrnese mnogu dozd,a jas vo racete drzev edno uspano bebence,koe neznaev kade da go nosam.
        Na edna raskrsnica mi se pojavi zena vo crno,na koja ne i vidov nikakov lik,samo crna nametka,koja mi prijde i mi rece
  " neka ti e zivo i zdravo detevo,kaj go nosis?"
   a na toa jas i rekov " fala,no ne e moe,ja baram majka mu,da i go odnesam",
   a taa mi rece " kako ne e tvoe, tvoe e, masko e i Nikola ce se vika" i zenata ja snema.se razbudiv so solzi vo ocite,iako nemav ni pretstava deka sum bremena.
Sega navistina nemam nikakva zelba za ime,i polot nesakame da go doznaeme,a sum veke 38 nedela.na kumovite im go kazavme sonot,iako im rekovme deka e nivni izbor dali ke se stremat kon sonot ili ke dadat nivni iminja,jas samo kazav,za da ne go nosam na sovesta cel  svoj zivot toa sto sum go sonila.Kako i da e,mnogu naskoro ke doznaeme dali sonot navistina ke se ispolni ili ne...




kikicka -> RE: Најубави имиња (4.11.2011 15:51:46)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Naivna

Nie vsushnost pred da ostanam bremena,nemavme nekoj poseben izbor,smo sakavme da ne bidi starsko ime ili nekoe epten nikakvo,no 2 dena posle seksualnite odnosi,jas soniv son: vrnese mnogu dozd,a jas vo racete drzev edno uspano bebence,koe neznaev kade da go nosam.
        Na edna raskrsnica mi se pojavi zena vo crno,na koja ne i vidov nikakov lik,samo crna nametka,koja mi prijde i mi rece
  " neka ti e zivo i zdravo detevo,kaj go nosis?"
   a na toa jas i rekov " fala,no ne e moe,ja baram majka mu,da i go odnesam",
   a taa mi rece " kako ne e tvoe, tvoe e, masko e i Nikola ce se vika" i zenata ja snema.se razbudiv so solzi vo ocite,iako nemav ni pretstava deka sum bremena.
Sega navistina nemam nikakva zelba za ime,i polot nesakame da go doznaeme,a sum veke 38 nedela.na kumovite im go kazavme sonot,iako im rekovme deka e nivni izbor dali ke se stremat kon sonot ili ke dadat nivni iminja,jas samo kazav,za da ne go nosam na sovesta cel  svoj zivot toa sto sum go sonila.Kako i da e,mnogu naskoro ke doznaeme dali sonot navistina ke se ispolni ili ne...




Наивна јас на жената во црна наметка без лик и верувам многу тоа е свети ПЕТКА јас искрено многу ја почитувам таа е сверица на здравјето и ти советувам да направиш како што ти кажала....И јас ја сонував како помала ми кажа нешто што не се сеќавам и отогаш секогаш ди ја почитувам...многу ме уплаши и мене се додека не сватив дека е светица




Pipi88 -> RE: Најубави имиња (4.11.2011 16:24:47)

naskoro ako si imam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/duda.gif[/image] ako e zensko so maz mi odlucivme da se vika Leona,no sega mnogu cesto go stavaat toa ime i zatoa resiv ili  Georgina ili Nikolija [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] a ako e masko neznam [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




kikicka -> RE: Најубави имиња (4.11.2011 19:18:36)

Јас си имам Леона една дома пуфла мала....ние мислевме изабела али пошто и неа ја има често а во градот немаше Леона па ја ставивме така инаку и онака ни беше убаво па ајде бидна...
е сега ако е машко можес Глигориј мене ми е убаво или Николај слично на Николија




mamadise -> RE: Најубави имиња (13.11.2011 21:15:55)

Domce si imam since i se vika Marko, a sega sme vo iscekuvanje na bliznacinja koi ke se vikaat Jakov i Jana.




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (13.11.2011 22:23:26)

Моментално нормално Филип ми е најубаво, а стопати сум пишала дека ако имам ќерка ќе се вика Јана и никако поинаку. Ако и второто е машко решивме да оставиме на кумот да одбере име.




Maca25 -> RE: Најубави имиња (14.11.2011 0:12:10)

Нина отсекогаш ми било, а и ќе ми биде најубаво име на свет. Ама кога би имала уште едно дете би сакала името да му почнува на М, па сите дома ќе си бидеме на М и Н. Сега ова ми истекна иначе. Додека се одлучам јас за второ кој знае што уште ќе ми истекне [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Milce2004 -> RE: Најубави имиња (21.11.2011 13:38:55)

Одсекогас сум сакала кратки имиња...па сега напролет си ја оцекуваме нашата ЕВА (по желба на тато е името [sm=smiley36.gif])




Maiva -> RE: Најубави имиња (1.12.2011 21:17:45)

Mene mnogu mi se dopagan Anet ako imame devojce ke se vika taka se nadevam, mozam da vi predlozam nekoi iminja

Za zenski Anja, Antonija, Valerija, Angelina, Dimitrina, Deana, Georgina, Frosina, Ivona, Mila, Katerina, Kirjana, Elena, Konstantina, Zlatka, Bojana, Anastasija, Julija, Jana, Vangelina, Slavjanka, Nela, Ilina, Olja, Olga, Georgina, Lihnida e navistina makedonsko ime kako staroto ime na Ohrid [sm=bravo.gif]

Za maski Aleksej, Maksim, KOnstantin, KOsta, Dame, Borjan, Angel, Jnagel, Simon, , David, Dime, Gorjan. Damjna, Dimitar. Radovan, Todor, Viktor, Gavril, Gabriel, Nikola, Makedon, Milan i mnogu mnogu drugiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

ako mu se dobaga na nekoj od iminjava neka kaze [sm=smiley1.gif]




Annet -> RE: Најубави имиња (1.12.2011 22:14:21)

Maiva mnogu e ubavo Anet,kako mene;-)))
nasata kerka si ja krstivme Iva,kratko i jasno,i bukva sto ja nema nikoj vo familijata;-))))
Ako bese masko ke bese DAvid




Annet -> RE: Најубави имиња (1.12.2011 22:17:16)

milicka nikola e preubavo ime za mene,samo da e zdravo i zivo,a takvite sonista navistina se pametat za cel zivot,deteto koga ke se rodi sekako e najmilo i najubavo na majka i na tatko;-)))
zatoa ke si kazes kako sakas i ako te maci mislata neka se vika taka,samo da e zdravo i zivo;-))))))

ИЗВОРНА ПОРАКА: Naivna

Nie vsushnost pred da ostanam bremena,nemavme nekoj poseben izbor,smo sakavme da ne bidi starsko ime ili nekoe epten nikakvo,no 2 dena posle seksualnite odnosi,jas soniv son: vrnese mnogu dozd,a jas vo racete drzev edno uspano bebence,koe neznaev kade da go nosam.
        Na edna raskrsnica mi se pojavi zena vo crno,na koja ne i vidov nikakov lik,samo crna nametka,koja mi prijde i mi rece
  " neka ti e zivo i zdravo detevo,kaj go nosis?"
   a na toa jas i rekov " fala,no ne e moe,ja baram majka mu,da i go odnesam",
   a taa mi rece " kako ne e tvoe, tvoe e, masko e i Nikola ce se vika" i zenata ja snema.se razbudiv so solzi vo ocite,iako nemav ni pretstava deka sum bremena.
Sega navistina nemam nikakva zelba za ime,i polot nesakame da go doznaeme,a sum veke 38 nedela.na kumovite im go kazavme sonot,iako im rekovme deka e nivni izbor dali ke se stremat kon sonot ili ke dadat nivni iminja,jas samo kazav,za da ne go nosam na sovesta cel  svoj zivot toa sto sum go sonila.Kako i da e,mnogu naskoro ke doznaeme dali sonot navistina ke se ispolni ili ne...






Maiva -> RE: Најубави имиња (2.12.2011 18:57:12)

MOJ PREDLOG KOJA CEKA ZENSKO DETE E LIHNIDA navistina najmakedonsko ime [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>