RE: Најубави имиња (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Во очекување на детето >> Имиња



Порака


ana mari -> RE: Најубави имиња (26.6.2011 11:46:37)

zdr zenski...[sm=smiley36.gif] sakam da ve prasam sto mislite za imeto LUIS...... pozz
[sm=smiley1.gif][sm=smiley36.gif]




Annet -> RE: Најубави имиња (26.6.2011 13:06:18)

нашата принцеза највероватно ќе се вика Ива...некако тоа име ни легна на двајцата.кратко и јасно...е сега има повеќе девојчиња што се викаат така.нека се здрави и живи сите............ а до сега еден куп ни поминаа низ глава,секој ден ке чуев некое име и ми се допаѓаше,ама некако ова ми остана најубаво и најзгодно за бебенцето...на крај краеви човекот си го прави името......





annie -> RE: Најубави имиња (26.6.2011 17:46:33)

pokraj iminjata na moite deca sekako mi se dopagaat za zensko EMA(ova bese opcija i za bebeto se dvoumevme pomegu BELLA ili EMMA no koga se rodi edno belo,belo bebe definitivno si rekovme BELLA ke bide)a za ,maskoTOMI




MERUSHKA -> RE: Најубави имиња (27.6.2011 19:29:11)

Pozdrav do site.....Mojot sin treba da se rodi
za max.3 nedeli.Ke se vika Aleksej :)




prettygirl -> RE: Најубави имиња (27.6.2011 19:45:37)

beblakot nash treba da pristigni za nekoj den i jas sakam da se vika Iva.Dovolno kratko i slatko ime za mene [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mamicka77 -> RE: Најубави имиња (27.6.2011 23:35:24)

ИЗВОРНА ПОРАКА: prettygirl

beblakot nash treba da pristigni za nekoj den i jas sakam da se vika Iva.Dovolno kratko i slatko ime za mene [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

da super e imeto e preubavo i na mene mi e toa faovrit no na nasite staro svatovi kerkickata im e IVA pa zatoa se dvoumam dali da bide taka i nasto a pokraj IVA favoriti mi se i EVA,BISERA i ENA se uste ne mozeme da se odlucime pomegu ovie iminja no imam uste tocno dva meseci pa ke razmislime ako ne krajna opcija ke bide kumo i kumata da pisat poveke iminja pa nie od tie da odbereme,koga ke me prasa nekoj za koe ime ni se sviga jas ja kazuvam taa opcija deka kumot ke pise pa nie od tie ke odbereme i na nego mu taka kazavme pa ako pogodi nekoj od moite favoriti ok ako ne togas jas ke se odlucam koe da bide od ovie cetiri spored vas koe e najubavo a sakam najkratko sto moze da bide za da ne mi go prekrstuvaat ne sakam kako mene moeto e so deset_  Aleksandra a site me vikaat Ace ili Acka sto ne mi se dopagaa,no mozebi i gospod ke go kaze imeto malku neka mi izvine kumo i kumata[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image] ako go minam terminot i se porodam na 11 septemvri kako i sto e po moeto racunanje ke bide JOVANA bidejki na 11 septemvri e sv.Jovan opcecen




svetlanaZ -> RE: Најубави имиња (2.7.2011 20:18:33)

Jovana e prekrasno ime jas sum [sm=nosecka.gif] 24 nedela seuste ne moze da se vidi polot no razmisluvame za Jovana ili ako e momce Jovan [sm=smiley1.gif] Pozdravce




MERUSHKA -> RE: Најубави имиња (3.7.2011 21:15:02)

A moite princezi...... Lori i Meri,a za nekoj den i princot :) Aleksej.Treto pa masko.....




luckygirl -> RE: Најубави имиња (14.7.2011 13:40:29)

Zdravo rr-ki,eve i jas da spodelam so vas za imeto na bebceto moe najmilo.Sakavme da bide zensko i ke se vikase MARIJA ama pak e masko,i taka sega imam eden MARIO,a vtoriot sin ke se vika DARIJAN,kako vi se dopaga,prvo si mislev MATEJ ama nekako mnogu cesto ime stana,a ova bas ne e tolku cesto.Pozz




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (14.7.2011 13:44:51)

Убаво е Даријан [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Lara2224 -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 13:18:54)

Darijan e prekrasno ime... mi bese eden od favoritite no mm ne se otkazuva od toa so prvicno go sakavme i dvajcata.... za brzo ke go pisam, da ne se premislime vo megjuvreme... :D




Natasa981 -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 13:30:54)

jas stvarno neznam kako ke se vika naseto devojce..nikako da se dogovorime so mm! Jas imam favoriti ama toj ne se soglasuva,a najloso e toa sto toj voopsto ne zazema stav hehe




dostickage -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 13:35:16)

neka bide se vo red,da e zdrava i ziva pa za ime najlesno ke se dogovorite.
otvorite internet ima sajtovi so spisoci na zenski i maski iminja,sigurna sum deka ke si najdete nesto sto vi se dopagja i na dvajcata.




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 13:54:24)

Наташке, тоа што маж ти не се меша тебе ќе ти биде полесно. Смисли си именце што ти се допаѓа и предложи му го. Сигурна сум дека нема да се противи. А сакате модерно име или некое од постарите, а убави македонски имиња?
Ајде дај предлози, ќе ти помогнеме во изборот!




Natasa981 -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 14:01:28)

eve gi moite najomileni: Sofija, Veda, Lana, Srna i Lina! Ajde mamicki,koe na vas vI se dopaga? Pomognete da izberam:)




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 14:02:25)

Од понудените мене најубави ми се Софија и Лина! [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




humana -> RE: Најубави имиња (19.7.2011 16:13:14)

Mwnw mi sw dopaka Lina




vanessa30 -> RE: Најубави имиња (20.7.2011 15:16:00)

mene mi se dopaga Sofija i Srna. Probaj so prezimeto po zvucnost kako odat.

A mojata drugarka se porodi pred 1 mesec i malata ke ja krstat Anja, bas mi se dopaga imeto.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Natasa981 -> RE: Најубави имиња (20.7.2011 15:35:12)

lele zenski,bas me pogodivte! Moj najgolem favorit e Sofija,pa potoa Srna i Lina. Sofija mnogu mi se dopaga,ama potesnava familija negoduva..mi e gajle,da vi kazam pravo.




AnnaMolly RR -> RE: Најубави имиња (20.7.2011 15:38:11)

Што има да негодува потесната фамилија! Како сакаш - така да си го крстиш бебето!




miana -> RE: Најубави имиња (22.7.2011 12:52:31)

Lele rr mamicki. Voopsto ne se nadevav deka ke imam devojce i zensko ime ne mi paga na pamet..Za prvata kerkicka nemav nikakvi razmisluvanja ednostavno znaev deka ke se vika Mia i kraj ,a sega nemam ni zelba za zansko ime...Ajde znaejki go imeto na kerkami Mia kazete nekoja idea za vtorava :) Jas sakam Mila ama mm se mrsti...




mamicka77 -> RE: Најубави имиња (22.7.2011 13:15:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Lele rr mamicki. Voopsto ne se nadevav deka ke imam devojce i zensko ime ne mi paga na pamet..Za prvata kerkicka nemav nikakvi razmisluvanja ednostavno znaev deka ke se vika Mia i kraj ,a sega nemam ni zelba za zansko ime...Ajde znaejki go imeto na kerkami Mia kazete nekoja idea za vtorava :) Jas sakam Mila ama mm se mrsti...

naseto e zensko i favoriti ni se EVA,ENA I BISERA tie se moj favoriti a na MM se SOFIJA I LANA pa ke videme koj ke pobedi ama najverojatno EVA  ke pobedi,ako ti se sviga nekoj od ovie primeri





Natasa981 -> RE: Најубави имиња (22.7.2011 13:41:35)

Mia mi odi ubavo so Matea.. Na 'm' se i dvete a pak razlicni. Ubavo mi e, bar na mene. Mojata ke se vika ili sofija ili lina ili srna:) ama po se izgleda ke bide sofija! Pozz




miana -> RE: Најубави имиња (22.7.2011 13:47:28)

Pa i jas sakam Matea ,ama mm mi vika deka mu bilo malce masko..E kako vikam masko koga MATEJ e masko a  ne matea.Neznam ke vidime,ama mislam deka mnogu tesko ke bide..Nemame nekoja posebna zelba :(




vanessa30 -> RE: Најубави имиња (22.7.2011 14:46:34)

So maz mi imavme favoriti za masko i za zensko ime David  i Mihaela. Bidejki kaj mene potvrdija deka e masko, Miana mozes da vidis dali i na dvajcata vi se dopaga imeto Mihaela.
Mia i Mihaela mislam deka ubavo zvuci???




Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>