RE: Паричен надоместок (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Финансиски дилеми околу родителство



Порака


Andriance -> RE: Паричен надоместок (1.8.2012 16:19:27)

Има и кај менеееееееее, за јуни мф мф




anaana -> RE: Паричен надоместок (1.8.2012 16:34:05)

i kaj mene imaaaaa
jeeeeeeeeeeeeeeee




Hunny -> RE: Паричен надоместок (1.8.2012 18:00:26)

И кај мене има за јуни[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




bari2 -> RE: Паричен надоместок (1.8.2012 19:59:24)

I kaj mene ima [sm=bravo.gif],konecno ova mi e posledna isplata pa ja napushtam temeva i vi posakuvam navremeni isplati.




babyblue -> RE: Паричен надоместок (3.8.2012 0:47:10)

ne znam sto e rabotava otkako sum na forumov, se rakovodam spored temava za isplatata, koga site imaat ima i kaj mene, eve denes gledam kaj site ima a jas se obrukav vo supermarket, neli ednas ako go izrabotat predmetot sekoj mesec redovno se pustaat parite a od rab si gi dobiv plavite kartoni znaci plateni mi se pridonesite, sto e rabotata i toa sega pred odmor...znae li nekoj da mi kaze




bajaderce -> RE: Паричен надоместок (3.8.2012 12:04:08)

babybule i kaj mene e isto...do sega sekoj mesec koga na site togas i na mene, ama eve ovoj mesec nisto ...uste cekam ...samo sakav da ti kazam ne si sama :((((((




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (3.8.2012 16:29:41)

heh :) kaj mene uste nema....




babyblue -> RE: Паричен надоместок (4.8.2012 1:51:15)

bajaderce, jas se javiv vo fondot na 3118566 lokal 108 za informacija zosto na site im pustile a mene ne, bukvalno na koleski od rab im pustile a na mene ne, mi rekoa deka nastanala nekoja greska so pridonesite i deka pari ke mi pustele vo vtornik 07.08 a jas utre zaminuvam na odmor bez pari, [sm=smiley19.gif] ama sto da se pravi, ke se snajdeme nekako, ako sakas javi se proveri si. pozz




bajaderce -> RE: Паричен надоместок (4.8.2012 10:54:22)

Babyblue fala ti na informacija, ke pricekam do ponedelnik i onaka do togas nisto nema da se smeni, ako ne ke se javam ..fala vo sekoj slucaj, e stvarno preteruvaat, znam kako e ama oni neznaat kako e sekoj mesec da cekas i da si se nadevas i na kraj da ti go ...da nekazam sto..toa e ke si sedime i ke si cekame :(




Andriance -> RE: Паричен надоместок (4.8.2012 23:37:02)

Луѓе, јас во петокот имав уште една исплата - последната..да видиш да не веруваш..породилното ми заврши на 10.07..и тоа ми беше исплатено на 01.08.после тоа бев 15 дена на боледување и вчера ги добив и тие пари...

така да од мене за вас мноогу гушки бацки..и трпение...се разбира на оваа тема [sm=smiley36.gif]




Леон -> RE: Паричен надоместок (6.8.2012 11:01:38)

Kaj мене се уште нема за месец МАј, екеполудам со оваа дрзава!!![sm=smiley7.gif][sm=sad.gif][sm=smiley35.gif]




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (7.8.2012 11:15:31)

i kaj mene nemam. mi pisaa deka se e vo red, korekcijata pominala uste pred mesec dena i seuste nemam isplata za april.... hahahha katastrofa!!!




livi -> RE: Паричен надоместок (7.8.2012 11:17:30)

znaci nazad se kako voz bes sini nekoj ceka za a pril nekoj za maj nekoj za juni a nekoj za juli a veke avgust e preteraa




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (7.8.2012 14:37:30)

mizerna ni e sluzbata livi, pojma nemaat sto rabotat. Gi zabole za nas sto cekame, bitno penzionerite gi cuvaat ko bubrezi vo loj (so cela dolzna pocit kon penzionerite). Na ovaa drzava izgleda i trebaat samo starci, a ne mladi lugje i mnogu decinja. ne mozes duri ni zasluzenoto da si go dobies (poveke potrosiv i vreme i pari nego sto ke dobijam, ako nekogas gi dobijam), a ne pa nesto poveke. se udavivme od krediti i kartici, ne znaeme kako da izlezeme od dupka a oni uste si igraat so nas, denes ke bide, utre ke bide... ne znam sto da kazam... prva sansa i fakjam dzade, nekade daleku od ovde.....




bajaderce -> RE: Паричен надоместок (8.8.2012 8:20:10)

Ako nekgogo go interesira, edna ljubezna dadicka od fondot vaka mi kaza..citiram :.ne ste bile vo prvata grupa za plakanje zosto malce vi zakasnile od firma so pridonesite ( neznam kolku e tocno ) i pari ke imate ili do petok ili od ponedelnik...ama utesno a ?[sm=hudicek1.gif]




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (8.8.2012 8:35:08)

pa mene so meseci mi vikaat ili do petok ili od ponedelnik. Tuka nema nikakvo lazenje. Edino sto e sigurno e deka za vikend nema da gi dobieme, znaci ili do petok ili od ponedelnik.......a koga e toa od ponedelnik nikoj ne znae, moze e do drugiot petok ili od nareden ponedelnik?!?




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (10.8.2012 10:52:02)

veke cetvrti/petti mesec se zabavuvam koga gledam deka ostanuvam sama da ja dzirkam temava :) barem do kaj 20-25 :D




vanessa30 -> RE: Паричен надоместок (10.8.2012 11:00:56)

Lara ne si sama i jas ja dzirkam, narocito mesecov, cekam posledna isplata, i najcesto mi pustaa na pocetok na mesec (do kaj 3-ti), a sega gledam seuste nema, sigurno ima nekoj problem, bidejki 1/2-inka treba da zemam pa izgleda tetkive od Fond neznaat da presmetaat.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Sestrami raboti vo fond ama vo republickata, i i rekov da vidi koj znae vo Skopskata, da vidi koga ke isplakaat i dali ima nekoj problem, ama site sto gi znae tamu se na odmor, i taka jas si cekam.
Dali nekoj za SK dobil pari za mesec JUNI???




bajaderce -> RE: Паричен надоместок (10.8.2012 17:05:43)

има доста што имаат земено за јуни ...мене редовно ми доагаа ама еве месецов ништо , а нели дека требаше до петок или од понеделник ххаххахахахаххаа смешни се ...ке си почекаме усте некое време, и со викате вие ке си зиркаме по форумов да не има кај некого некоја измена...тоа е штое Ч((( поздравчиња




Ljubovce -> RE: Паричен надоместок (10.8.2012 21:49:42)

Jas imam zemeno za juni-skopje,isto posledna isplata i ne cel mesec,vidi da ne imas drug problem.




bajaderce -> RE: Паричен надоместок (11.8.2012 8:19:26)

E pa se javiv vo fondot, ama nemalo problem ( navodno mi zakasnile so pridonesite, bile pusteni 2 dena pokasno) i cekam vtora tura za pustanje pari koja e navodno od 10 do 20 vo mesecot , taka da problem nema ama i pari nema...seuste :(




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (13.8.2012 14:52:59)

problem i kaj mene nema, ama pari pa ic... mi se zdosadi temava ama epten... posledna isplata cekam veke 4-5 meseci i preku takvo veke. Projde i petok, i ponedelnik i se drugo... a uste od pred da pocnam na rabota poslednite dve isplati si gi planirav za da si kupam nesto za sebe, nesto da se podnovam da ne idam ko klosar na rabota zasto nisto ne mi cini, ili mi e golemo ili malo.... Aj pretposlednata isplata ja potrosiv za po doma, aj si vikam so poslednata iako ne e cela plata, bar nesto ke si kupam, za da ne trosam od platata za soping.... Iskreno mi se odmili i isplata i soping veke...




Lara2224 -> RE: Паричен надоместок (15.8.2012 14:28:27)

ete... da me zakjutat mi pratile pari. kolku se i dali se tocno presmetani ne znam, ama ne ni planiram da se raspravam. Bitno zavrsiv so fondot, bar za nekoe vreme. Ako ima nekoj so ceka, neka si proveri denes...
Pozdrav!




bajaderce -> RE: Паричен надоместок (15.8.2012 15:56:56)

fala bogu i kaj mene ima :)...fala boguuuuuuuuu




vanessa30 -> RE: Паричен надоместок (16.8.2012 10:13:15)

[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Kaj mene uste nema.




Страница: <<   < Претходна страница  92 93 [94] 95 96   Следна страница >   >>