RE: Дали имате искрено пријателството? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие



Порака


Bogdancanka -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.3.2013 19:09:10)

да имам искрено пријателство може не се во глем број сепак имам на кој да верувам..засега ме немаат изневерено и многу си ги сакам[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]за нив




Палешка РР -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.3.2013 19:31:24)

Имам две искрени, најискрени пријателки.
Едната ми е од РР [sm=smiley31.gif], другата од детство [sm=smiley31.gif]





Bethany -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.3.2013 19:32:54)

една тука во Мк, која ме познава многу добро, а имам неколку од школски денови, за жал поретко се гледаме сега...




sandriana RR -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.3.2013 20:11:38)

Имам, трае дооолго, се надевам ќе остане така уште долго-најискрената другарка без влакна на јазик, во добро и лошо, секогаш е тука.




Bububebe -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.3.2013 21:11:03)

Имам една,исто како сестра.
Од мали сме заедно,и во лошо и во добро.




zzaa -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.3.2013 22:15:48)

pa imam edna prijatelka cimerki bevme 6godini i koleski od faks,koga i da mi zatreba nesto e sekogas tuka,imam i drugi ama ova mi e naj naj.




arh_diz -> RE: Дали имате искрено пријателството? (14.3.2013 9:00:25)

Zasega nemam iskrena prijatelka




Mihaela 2010 -> RE: Дали имате искрено пријателството? (14.3.2013 9:02:02)

mislam deka nemam sega....osven mm ako se racuna[sm=smiley1.gif]




mila28 -> RE: Дали имате искрено пријателството? (14.3.2013 9:03:48)

daaa imam..nekolku drugarki so koii sum bliska i iskrena




temjanuska75 -> RE: Дали имате искрено пријателството? (14.3.2013 9:09:42)

imam nekolku dolgogodisni prijatelstva, a edno e posebno




Defne90 RR -> RE: Дали имате искрено пријателството? (16.4.2014 2:15:57)

Точно е тоа дека во денешно време не можеш да му веруваш ни на сопствениот џеб,така кажано,не можеш да бидеш сигурен во ниту еден пријател и во неговите намери.Ама сепак јас мислам дека се уште постојат такви луѓе кои ете еднноставно секогаш се прави пријатели и секогаш се тука за нас.Двапати во животот се имам изгорено од таканаречените "вистински" пријатели и сум сигурна дека нема да дозволам тоа да се случи и по трет пат.Меѓутоа иако ете се имам разочарано од нив јас не мислам дека на овој свет не постојат луѓе вистински пријатели кои навистина ја заслужуваат нашата доверба.Ете да кажам веќе пет години другаруваме со една личност и навистина ете за прв пат можам да кажам дека во таа личност ја имам целосната доверба и секогаш била тука за мене и да се радува и да плаче заедно со мене.И знам дека никогаш нема да ја изневери мојата доверба и да го предаде нашето пријателство.А инаку имам доста добри пријателки со кои што се дружам често и излегуваме на кафе и на прошетки заедно и се и навистина сите тие се можам да кажам навистина пријатни и ги почитувам многу како и тие мене,но сепак блискоста што ја имам со мојата најдобра пријателка е незаменлива нели сепак еден е најдобар пријател и човек што можеш да имаш целосна доврба во него.[sm=smiley1.gif]




SandraRo -> RE: Дали имате искрено пријателството? (16.4.2014 11:56:35)

Jas za zal nemozam da se pofalam na ovaa tema 2 pati se izgorev i toa vtoriot pat mnogu ubavo ama toa e koga e covek sto vikaat so krstot na celo,od zelba za iskreno prijatelstvo popustav si velev ke imame ubavo prijatelstvo ama....toa e toa bi mi bilo milo da najdam takva licno,iskreno imam prijatelki no onaa koja treba da mi e najbliska i so koja mozam da dela se i loso i dobro ja nemam a tolku mi fali no toa e toa




Mila mamicka -> RE: Дали имате искрено пријателството? (11.9.2014 14:06:00)

Имам неколку искрени пријателства, некои од детските денови, некои од поново време. Со нив ги делам и убавите и лошите работи, а исто и тие со мене. Никогаш не сум почувствувала завист или љубомора од нивна страна, и секогаш се тука за мене. Се сметам себеси за среќна коцка кога се искрените пријателки во прашање.




Snowhite RR -> RE: Дали имате искрено пријателството? (15.9.2014 0:04:06)

Имам две искрени пријателства, една од детството, другата од да речам тинејџерските денови, од еден куп што се дружевме и излегувавме заедно, остана единствено таа и сега заедно сите три се дружиме, се разбира не како порано, сите сме со обврски, со деца, ама спеак наоѓаме време да договориме средба, а ако не, телефонските разговори, барем еднаш во неделата се неизбежни. Ги сакам многу и сум горда на тие пријателства




caciana -> RE: Дали имате искрено пријателството? (21.11.2014 7:33:07)

Imam prijatelstvo uste od detstvoto,koe seuste e cvrsto I trae,se nadevam deka e iskreno I obostrano.




tincule -> RE: Дали имате искрено пријателството? (21.11.2014 21:46:09)

Оф ДА ова беше големо да [sm=smiley1.gif] Двете мили другарки од средно уште се дружиме и после 13 години како да не сме се смениле кога сме заедно ама никој баш никој не ни треба кога ќе се собереме тука сме си стално една за друга. Е сега со децава додека не ни пркнат уште малце сме повеќе зафатени ама затоа често си се слушаме [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Имам поблизок круг на луѓе со кои често комуницирам и сите си ги сакам ама они две ми се посебно што се вика право другарство, сестри на далечина [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




scared RR -> RE: Дали имате искрено пријателството? (21.11.2014 23:20:06)

Имам да, неколку другарки на кои потполно им верувам, и кои знам дека искрено се радуваат за моите успеси, заедно ја делиме среќата . Но, имам и такви на кои завидливоста им се чита на лицето и се трудам да ги одбегнувам.




Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]