|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2013 9:14:04   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Добро утро женички..Ајде да се преброиме
Ние поѓаме во прво одделение оваа година ,кој друг? user posted image
И ајде да ве прашам,како го доживувате првиот училишен ден на вашето дете и како го подготвувате за истиот? Незнаев дали да отворам ваква тема,ако треба нека отворат модераториве.Би ве замолила да ми објасните нешто подетално ,како течат подготовкие за првиот училишен ден.
Јас лично имам повеке трема од керками.Не е многу воодушевена,ја припремам со тоа што и зборувам колку е убаво на училиште,се учат нови работи и дека како мама што мора да оди на работа така и секое дете има обврска да оди на училиште за да научи да пишува,да чита и сл. И објаснувам дека кога јас бев дете,многу сакав да одам на училиште и дека тргнав цела година порано бидејки бев нетрпелива ( и вистина е така ) сега кога и да се спомне училиштето таа ме прашува - Мамо,ти многу сакаше да одиш на училиште? Порано си пошла ? Вчера бевме во градинка да си ги собереме работите,ја земав и неа со мене.Сите учителки што ја видоа ја изгушкаа и честитаа,и посакаа само 5 ки да носи,а таа некако е зачудена и сигурно во тоа главче се прашува - што е тоа толку важно,што сите толку го потенцираат. Знам дека ке има плачење,сигурна сум и тоа најмногу ме плаши. И да,признавам,имам повеке трема од неа. user posted image
Тортата е порачана ( книга торта ) и денес ке одам да се погрижам за гардеробата . Вие до каде сте? Имате ли првачиња? За едно прваче - на ЈованаЈ знам,а имаме ли други?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2013 9:24:20   
vezilka RR
Ајде со среќа нека ви е. Леле којз ае колкава возбуда чувствувате. Јас имам внука прваче, ама се чувствувам како свое дете да праќам во школо. Ние ранец купивме, патики купивме, облеката е сега на ред. Торта одбравме, и така.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2013 9:56:16   
Felly RR
Со среќа нека ви е почетокот миана, Еве тука имаме тема за првиот училишен ден.
Ние немаме прваче од некој близок, ама вака кога ве прочитав - ова стварно со цела прослава се обележува - торта и се пропратно???

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 27.8.2013 9:59:14 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2013 10:23:10   
Annabel
Долго ме немаше на форумов, ама темава за првачињата ми е топ тема, па да се пријавам и јас со едно прваче user posted image

Ни се кршеа копјата помеѓу три училишта и на крај се надевам дека го избравме вистинското а и наставничката што ја одбравме беше со најдобри препораки.

Инаку и мама е возбудена, а балеринката уште повеќе user posted image

Со среќа нека им е на првачињата user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2013 11:35:16   
niki
i nie ke bideme prvacinja, samo sto kaj nas ucebnata godina pocnuva podocna, 11 Septemvri, pa aber si nemame od spremanje
nisto ne sme kupile i verojatno se ke kupime po prviot cas otkako ke ne izvestat sto i kako im treba na decata, knigite mislam se besplatni i gi obezbeduva ucilisteto, a i pribor ne znam dali sami kupuvaat roditelite ili se sobiraat pari pa se kupuva isto za site, ke vidime
ne veruvam i deka ke castime nekogo bidejki edno nemame nikogo tuka od familija i drugo rabotam nezgogodno rabotno vreme pa ne mozam da si dozvolam gosti da povikuvam, interno doma nie sigurno ke se pocastime nesto da obelezime kolku tolku

koga jas bev prvace pred 30tina godini, ne se sekavam dali castevme blago po toj povod, no majka mi gi poli skalite so voda otkako izlegov za da mi tecelo ucenjeto lesno kako vodatauser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2013 11:49:38   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annabel

Долго ме немаше на форумов, ама темава за првачињата ми е топ тема, па да се пријавам и јас со едно прваче user posted image

Ни се кршеа копјата помеѓу три училишта и на крај се надевам дека го избравме вистинското а и наставничката што ја одбравме беше со најдобри препораки.

Инаку и мама е возбудена, а балеринката уште повеќе user posted image

Со среќа нека им е на првачињата user posted image


Навистина долго те немаше user posted image Мило ни е што не посети повторно. Ајде со среќа нека ви е првачето.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2013 11:45:15   
Felly RR
user posted image

Денес е први септември, а учебната година официјално почнува од понеделник, па да им посакаме многу среќа на нашите првачиња!!!

Многу успех, и многу петки за малите ученичиња

user posted image ..........на user posted image miana
user posted image ..........на user posted image jovanaj
user posted image ..........на user posted image niki
user posted image ..........на user posted image Annabel


user posted image



Ако имаме и некое друго прваче, нека пријави мамичка за да го ставиме на нашиот список!!!

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 1.9.2013 11:46:51 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2013 17:48:14   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

user posted image

Денес е први септември, а учебната година официјално почнува од понеделник, па да им посакаме многу среќа на нашите првачиња!!!

Многу успех, и многу петки за малите ученичиња

user posted image ..........на user posted image miana
user posted image ..........на user posted image jovanaj
user posted image ..........на user posted image niki
user posted image ..........на user posted image Annabel


user posted image



Ако имаме и некое друго прваче, нека пријави мамичка за да го ставиме на нашиот список!!!


me trogna spisokov
mi porasna bebeto
i toa raste so ringeraja, tuka si gi dokumentiram site nejzini svetli momentiuser posted image radosnici

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
2.9.2013 12:24:41   
cevlice
Со срека на сите мали слатки првачина кои ја започнуваат школската година

Брзај , брзај прваче

кон школскиот двор

те чека учителка со мајчински збор......
Уште еднаш со срека и многу успеси!







(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
2.9.2013 12:28:54   
miana
Ајде да частам за моето прваче и на оваа тема

user posted image

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
2.9.2013 13:37:34   
sandriana RR
Честитки првачиња - со леснина да ви оди учењето user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
2.9.2013 13:41:01   
Gardenia
Со среќа рингерајчиња,само успеси да редетеuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
2.9.2013 15:21:19   
vezilka RR
Како поминавте денес првачиња?

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2013 8:29:23   
bucko mal
Cestitki prvacinja,so lesno da vi odi ucenjetouser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2013 9:12:39   
Yummy Mammy
Prvacinja, samo 5ki da nosite i da gi raduvate majkite i tatkovcite! A za babite i dedovcite, da ne zborime, oni ke se pomockaat od sreka user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2013 10:18:03   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да частам за моето прваче и на оваа тема

user posted image


Majche,chestitki i samo petki da ti nosiuser posted image ,a tortava mnogu ubava,duri gledajki ja i mene mi se priode pak vo shkolouser posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2013 22:57:03   
Maria
Еве ставете не и нас на списокот.user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
3.9.2013 23:13:19   
elenak
Со лесно првачиња, само петки да си редите. Епа мајки со среќа и на вас, да си немате проблеми со првачињата, да си учат без макаuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
4.9.2013 11:32:46   
Felly RR
user posted image

Многу успех, и многу петки за малите ученичиња

user posted image ..........на user posted image miana
user posted image ..........на user posted image jovanaj
user posted image ..........на user posted image niki
user posted image ..........на user posted image Annabel
user posted image ..........на user posted image Maria


user posted image



Ако имаме и некое друго прваче, нека пријави мамичка за да го ставиме на нашиот список!!!


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2014 11:30:16   
miana
Ајде каде сте првачиња????

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2014 14:50:02   
blue_blue
тука се, тука се не бери гајле user posted image во понеделник спремни за школо во 1б одделение...Имаме фустани и ранци спремни за друго ќе видиме што ќе ни кажат учителките

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
27.8.2014 15:48:13   
Felly RR
Баш и јас сакав да ја активирам темава, па ајде нека се пријават и другите мамички/татковци на првачиња. Освен близначките на blue_blue, знам дека и НАдица ќе е прваче оваа година, а другите нека се пријават, па ќе ги вметнеме на списокот, за среќен и успешен почеток!!!

user posted image



user posted image ... user posted image ..........на user posted image blue_blue
user posted image ..........на user posted image nadica


user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2014 10:04:12   
blue_blue
и така...тргнавме во прво одделение..прв впечаток - потполно ги исполнија сите мои ниски очекувања за прв ден...ништо не организирано, не се знае кај требас да одиш и што треба да се прави, раштимана приредба од 15 мин..добивме две учителки од кои од едната јас ќе се исплашев а не па децата, имаше страшно намргоден израз на лице и ниту еднаш не се насмеа. Ќе учеле од Кембриџ програма за која имаат само буквално преведени книги, несоодветно подготвени училници и лаборатории и никаква идеја како таа програма би функционирала во Скопје пошто многу сме бре далеку од Кембриџ. Во среда родителска па ќе се вратам со нови информации. А стварно нема ни едно друго прваче или не ви се пишува од што сте имале и вие вака извонредни впечатоци од првиот ден

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2014 12:53:42   
bucko mal
Cestito prvacinja, vi posakuvam uspesna godina samo petki da nosite.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку првачиња имаме на Рингераја?
1.9.2014 13:22:22   
sanjaaaa!
Среќен почеток на учебната година на сите првачиња, здрави, живи и многу успеси да редат!!!!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Koe od ovie iminja najmnogu go sakate za vasheto sonce?
Male4ko13

Koe od ovie iminja najmnogu go sakate za vasheto sonce?

Dimitar (41%)

Damjan (43%)

Valentino (15%)

Zoran (2%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!