RE: Бремена сум!!! (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


lukajana RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 8:43:24)

Scared rr што убава вест уште рано сабајле.
Имај убава и лесна бременост и живо и здраво бебенце.
И не се замарај за ништо сите и благо сме јаделе и тешко сме носеле [sm=smiley1.gif] и уште многу други работи што не треба сме правеле [sm=smiley36.gif].




scared RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 8:49:55)

Мене уште не ми се верува јас овулација во живот сум немала освен со лекови, ова е баш чудо, од еднаш два пати односи, со одма станување. Денес ми е 51 ден од циклус, и пред некој ден имав розев исцедок и чекав да си добијам, и не ни сакав тест да правам мајка ми ме натера [sm=smiley1.gif]
За благото се секирам зашто сум со висок инсулин иначе не би се секирала, сигурно е покачен сега, дури ни фолна не пијам ми се потроши и не купив, викам доста е од витаминиве, уплав голем имам заради спонтаниот.




LoveableMe RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 9:32:59)

Честитки скаред јееееееееееееееееее, веројатно има влијание од претходните стимулациии, ајде со лесно и известувај не како ќе ти тече бременоста [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




scared RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 10:00:45)

Фала ви многу на сите, сите што чекате да во се врати.[sm=duda.gif][sm=smiley1.gif]
Според циклус сум 7+1 ама до оглед дека однос имавме на 26.11 нема да се види на ехо ништо претпоставувам [sm=zmeden.gif]




Melanija RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 10:10:35)

И јас немав овулација,односи тук таму ,без никакви лежења, црвено вино,нит фолна нит витамини и се остало и две црти[sm=smiley36.gif] ете таков е лекот[sm=smiley36.gif]
И викам ма нема шанси па никакви симптоми.УЖИВАЈ и сме си се [sm=smiley1.gif]

scared RR многу многу се израдував искрено [sm=bravo.gif] чекаме секако инфо и убава бета[sm=bravo.gif]




nina.darko -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 10:19:53)

Браво Scared, честитки од се срце :) Многу сум среќна за тебе:) Ти кажав дека Господ гледа и дека ќе не израдува сите до една :) Инаку и ние само два пати однос, кревав пакет со вода, син ми ми енон стоп во рака а не е баш лесен :) Дефинитивно кога сака да биде- ќе биде без разлика на се :) Ако си според циклус 7 недела ке се види на ехо дека си бремена само нема да има срцева акција.. Јас бев во средата и според циклус бев 6 недела.. Сега треба да одам наредната среда да видиме срцева акција.. Едвај чекам :) Девојки ајде Дај Боже сите дади ја дочекате оваа радост :) Scared честитки уште еднаш :) Тука сме некаде со неделите па ке се пишуваме и во другите теми :)




nina.darko -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 10:24:00)

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

cestitki nina darko imaj lesna bremenost.a kade pravese ivf

Фала ти од се срце Кате.. дај Боже и кај тебе побрзо да биде.. Ова се фати природно многу ненадејно а инвитрата трите ги правев кај Поповиќ во Систина. Поздрав




AnnaMolly RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 11:40:25)

Може да се види на ехо сега, а можно е и срцева акција да има! Некогаш и на 6,5 недели се слуша. Со лесно и едвај чекам пак да пишеш!




Pinky30 -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 11:41:04)

Scared yeeeeeeeeee CESTITKIII MILA SO LESNO I UBAVO DA TI BIDE od se srce ti posakuvam srekja i do lesnoooo mi go razubavi denot...Leleee so ova mi dokaza deka se slucuvaat cuda i Gospod ke ni podari na sekomu...Te gushkam i se najubavo glavata gore sega so ubavo samo vleci ne za noooose [sm=bravo.gif]




Hopeful RR -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 12:22:24)

Jeeeeeeeee!!! Браво Scared RR!!! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Дај боже се да е во ред и да си имаш убава и лесна бременост, со здраво право [sm=duda.gif]

Те чекаме со инфо од кај Ивановски, пиши ни штом ќе можеш [sm=smiley31.gif]




Kvisko -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 12:31:04)

Scared со среќа и со лесно. Сега треба да ме частиш зашто убаво ти пишав јас во една тема да си купиш тест за бременост. Никогаш не вели никогаш.
Сега малку релаксирај се. Не е ништо страшно. Мене ми рекоа да јадам благо и покрај инсулинската резистенција само да не претерувам, не е тоа страшно.

Што,м си долг циклус мислам дека бременоста ќе ти ја водат на поечток споре дмерките од ехото не според последна менструација.




Ilina87 -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 23:28:28)

Честитки Scared, имај убава и лесна бременост. Многу се израдував и од се срце ти посакувам се најдобро. Ете кога не очекуваш тогаш и се случува. [sm=bravo.gif]




kapina -> RE: Бремена сум!!! (15.12.2015 23:37:59)

Scared milaa cestitki od se srcee jas cekam da ne dobijam na 19 dek imavme odnosi so mm vo plodnite denovi pocnav da povrakam od denes denes mi e 27den od ciklus a obicno mi doaga na 24, 25dena se mislam dali da napravam test utre ako ne dobijam strav me faka




pcelka3 -> RE: Бремена сум!!! (16.12.2015 10:19:45)

i od mene cestitki samo ubavi raboti da slusame i pisuvame pozz




scared RR -> RE: Бремена сум!!! (16.12.2015 16:33:57)

Фала ви девојки на сите за убавите зборови [sm=smiley1.gif]
Бета 1176, бев на ехо, првично не можеше да види нешто и рече морам да те видам лево десно кажи дали те боли, се сомневаше на вонматерична. Потоа ме притисна на стомакот и се виде мало сакусче ама само тоа, зар на оваа бета не требаше бар точкичка да се види :( Многу сум исплашена да не биле две па едното е вонматерично[sm=smiley13.gif] Ми даде утрогестан и фолна од 5мг, и наредна недела пак бета да направам и ново ехо.
Инаку во лабораторијата ми рекоа бетава одговара на месец ипол бременост, што не е можно, зашто поминаа три недели само како имавме однос и како се зачнало. И поради ова уште толку се плашам.




Melanija RR -> RE: Бремена сум!!! (16.12.2015 17:33:57)

На над 2 илјади бета јас видов точка,така да мислам е рано. Ти си знаеш кој ден сте имале односи ,изброј ако е 3 недели ,да точно за една недела супер ќе се гледа.Јас мислам се е во ред[sm=smiley1.gif]




kapina -> RE: Бремена сум!!! (16.12.2015 18:50:44)

Dobra ti e betata ne se sekiraj




kate.. -> RE: Бремена сум!!! (18.12.2015 17:08:11)


ИЗВОРНА ПОРАКА: nina.darko

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

cestitki nina darko imaj lesna bremenost.a kade pravese ivf

Фала ти од се срце Кате.. дај Боже и кај тебе побрзо да биде.. Ова се фати природно многу ненадејно а инвитрата трите ги правев кај Поповиќ во Систина. Поздрав

se nadevam ke bide i kaj mene gospod e golem nema da ne zaboravi pozz i uste ednas cestitki




MamaKiki -> RE: Бремена сум!!! (26.12.2015 14:02:45)

bremena sum [sm=smiley1.gif]
vcera se posomnevav , a utrovo pravev test i beshe poziteven
seuste sum vo shok , mazot mi prifati mnogu podobro od mene , a jas ete zbuneta sum... isto mi bese koga doznav i so prvata bremenost...
maloto e 15 meseci saka vo race a jas treba sega da go otgnam od taa misla i toa mnoooogu me godi...
ete veke placam.... a zosto ni samata neznam tocno... se custvuvam cudno...




mommy_angels RR -> RE: Бремена сум!!! (26.12.2015 17:36:31)

Честитки [sm=bravo.gif] Само убава и позитивна мисла,а измешаните чувства се сосема нормални во прв момент.Се ќе си дојде на свое место со тек на време [sm=9nebesa.gif]




lukajana RR -> RE: Бремена сум!!! (26.12.2015 18:00:29)

MamaKiki честитки ,многу убава вест .Имај убава бременост и живо и здраво бебенце ,една ќерка убава




Melanija RR -> RE: Бремена сум!!! (26.12.2015 18:31:24)

MamaKiki [sm=bravo.gif] имај лесна бременост[sm=bravo.gif]




LoveableMe RR -> RE: Бремена сум!!! (28.12.2015 9:26:22)

MamaKiki, честитки и се најубаво и лесна бременост![sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




MamaKiki -> RE: Бремена сум!!! (28.12.2015 9:36:47)

Ви благодарам за честитките РР [sm=smiley1.gif]
После сум на преглед се надевам само на убавини со Божја милост [sm=smiley1.gif]
многу ми е различно од првата бременост дури се плашам , ме боли едната града мноогу, имам вртоглавици, гадење и на моменти ме наболва стомакот [sm=zmeden.gif] првата бременост не чуствував никакви тегоби а сега повеке ме тера на лежење и одмарање... се ке се издржи само да е се во ред со ембиончето [sm=smiley31.gif]




marchi -> RE: Бремена сум!!! (28.12.2015 13:23:06)


ИЗВОРНА ПОРАКА: MamaKiki

Ви благодарам за честитките РР [sm=smiley1.gif]
После сум на преглед се надевам само на убавини со Божја милост [sm=smiley1.gif]
многу ми е различно од првата бременост дури се плашам , ме боли едната града мноогу, имам вртоглавици, гадење и на моменти ме наболва стомакот [sm=zmeden.gif] првата бременост не чуствував никакви тегоби а сега повеке ме тера на лежење и одмарање... се ке се издржи само да е се во ред со ембиончето [sm=smiley31.gif]

prvo cestitki i od mene i samo so lesno. e sega site bremenosti se razlicni. stisni zabi i izdrzi drugo nema.




Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>