RE: Како дознавте за Рингераја? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Статистика на РР



Порака


*miki mami* -> RE: Како дознавте за Рингераја? (29.1.2011 23:52:27)

Случајно барајќи информации за се што не ми беше јасно во бременоста се зачленив ама станав поактивна по породувањто и сега сум зависнаuser posted image



Isto




mila 3 -> RE: Како дознавте за Рингераја? (5.8.2011 23:06:41)

interesno prasanje[sm=smiley1.gif]
dodeka bev trudna bev opsednata so strii i cel den sedev na kompjuter i citav razno razni stranici i odednaska mi izleze Ringeraja [sm=smiley36.gif] i si se zacleniv [sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Како дознавте за Рингераја? (6.8.2011 16:54:35)

Јас барав на интернет за тоа колку често мрдаат бебињата во стомак. Ми беше страв зашто моето во цели 9 месеци на две раце може да се изброи колку пати ми мрдна. И така ја најдов Рингераја!




Snow Queen -> RE: Како дознавте за Рингераја? (1.11.2011 23:02:16)

За форумов знам уште од поодамна, барајќи најразлични прашања во врска со здравјето, но се некако немав време, обврски, но еве конечно се зачленив, па се надевам на добра дружба




kikicka -> RE: Како дознавте за Рингераја? (29.10.2012 12:25:13)

Јас како завременив, одма гуглав за бременост и оп Рингераја прваа , па така и си се зачленив! [sm=bravo.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Како дознавте за Рингераја? (29.10.2012 12:37:53)

Јас како завременив, одма гуглав за бременост и оп Рингераја прваа , па така и си се зачленив!


Isto i jas




Maca25 -> RE: Како дознавте за Рингераја? (29.10.2012 22:36:19)

Јас РР ја открив само што ни почнаа проблемите со цицање. Н имаше 4 месеци тогаш.
Драгите мамички од РР ми помогнаа ептен со совети и ме убедуваа да бидам упорна и да не дозволам моето бебе да се одбие од цицање.




Ikana -> RE: Како дознавте за Рингераја? (27.12.2012 16:15:31)

Додека бев во 6 месец од бременоста, се опседнав со барање на бебешка опрема, од алиштенца до креветче....И така на роденден, си правиме муабет со една блиска другарка, која исто така е мамичка, за мојата опсесија и воопшто бременоста и се сеќавам дека само ми рече....Побарај на нет Рингераја.мк, имаш буквално се што ти треба за бебе, од цуцли, па до алишта, со цени, каде да најдеш, списоци за најпотребните работи, буквално за се што би ти затребало...си дојдов дома, побарав на нет, и го најдов прекрасниот портал, кој многу брзо стана дел од мојот живот.




zzaa -> RE: Како дознавте за Рингераја? (28.12.2012 13:51:13)

ja pp ja otkriv odamna barav nesto na google za bremenost,togas bev bremena i redovno ve citav,pa vikam a i ja da se zaclenam i taa sega mi stana opcesija[sm=smiley32.gif][sm=smiley32.gif]i dosta raboti nauciv od vas dragi mamicki.a ima uste mnogu i da ucam pa mozebi nekoj nesto i od mene ke nauci[sm=bravo.gif]




Mila mamicka -> RE: Како дознавте за Рингераја? (27.5.2014 14:49:42)

За страната ми кажа една колешка од работа, и од кога почнав да ја посетувам не престанав. Отпрвин не забележав дека има и форум, па цело време читав статии и совети поврзани со бебиња, а откако го пронајдов форумот, се зачленив, и станав дел од РР семејството. Сите членки ги чувствувам како пријателки. Благодарна сум што постоиш РР.




Defne90 RR -> RE: Како дознавте за Рингераја? (27.5.2014 18:11:30)

Јас самата си ја изгуглав страната на Рингераја уште кога бев бремена со првиот синко и набрзо потоа и видов дека има и форум само цело време си го читав а се зачленив дури пред скоро една година,и баш ми е супер овде,навистина можам да кажам дека толку се навлеков што не може да помине ден а да не се уклучам и да пишувам по форум.[sm=smiley1.gif]




princessa -> RE: Како дознавте за Рингераја? (28.5.2014 9:21:07)

jas sama si ja pronajdov, togas koga pocnavme da planirame da imame bebe sakav da se educiram malku...Toa bese vo juli 2010 i prebaruvajki na internet najdov nekolu strani od koi sto najveke mi se dopadna ringeraja i vednas se registrirav.




caciana -> RE: Како дознавте за Рингераја? (20.11.2014 23:23:05)

Od sestra mi doznav za Ringeraja.Od togas redovno si citkam.




bucko mal -> RE: Како дознавте за Рингераја? (20.11.2014 23:26:42)


Za Ringeraja doznav od edna drago osoba na koja I sum kuma. Bi sakala da vidam tuka,povtorno[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]