RE: Козметика за новороденче (Целосна верзија)

Форум >> [Бебе] >> Новороденче, бебе



Порака


viksa -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 0:19:42)

јас најпрво Петар го бањав само со Eucerin сапунче а потоа почнав и да го мачкам со Eucerin млеко за сува и чуствителна кожа. Многу сум задоволна




sweety*** -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 0:28:07)

jas mojata kerka veke edna godina ja kapam so mustela gel i so mustela mleko za telo inaku na gazeto i stavam pavloderm a letovo koga se vcrvuvase na cazeto i stavav od mustela krema za crveno gaze [sm=duda.gif] vo pocetokot pocnav da i go brisam gazeto so bekutan vlazni no ne i odgovaraa i se vcrvuvase i preminav na pampers so aloe vera i seuste gi koristam tie i sum mnogu zadovolna sepak pampers e pampers jas voopsto ne im veruvam na makedonskite proizvodi kako bekutan.ete pred nekoj den gazeto i se vcrvi zosto svekrva mi ja izmila so bekutan sapunce znaci voopsto ne i odgovaraat.[sm=metulj.gif][sm=metulj.gif][sm=metulj.gif]




Snowhite RR -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 12:15:14)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Кога ке ставиш еозин на лице ја суши многу кожата и не е убаво...мислам во принцип тоа е средство за да ги исуши брумчињата ама за на лице не е убаво да се става...а го носевте на лекар да видите од што мус е брумчињата? да ви дадат соодветна терапија..


Епа имаше брумчина по телото и ни дадоа Еозин, потоа му се појавија на челото и малку на лицето, и бидејќи никој не ми кажа дека не е за на лице, пробав му ставив малку и нема никаква негативна реакција, додуша ни позитивна немаше, еве сами од себе му поминаа




mami -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 12:17:44)

И мене едната докторка не ми кажа да не му ставам на лице, затоа матичната кога не виде ке не утепаше...Дури и се чудеше како можела другата да не ни каже дека не треба на лице и само ке сме му ја влошеле состојбата..




ikipp -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 12:18:37)

nie penaten koristime,super e




BILJANA_G -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 14:28:57)

Uste od samiot pocetok ja upotrebuvam kolekcijata na Becutan.I seuste taa ja koristime.




Bile -> RE: Козметика за новороденче (2.3.2010 20:27:16)

Calata kolekcija na Bubchen ja koristam i sum zadovolna.




Палешка РР -> RE: Козметика за новороденче (18.3.2010 21:23:39)

Со каков крем го мачкате вашето бебенце секојдневно? Јас после капење сеуште ја мачкам со Јекодерм, но се мислам не е веќе толку мала, да не треба да сменам [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




pacuvce -> RE: Козметика за новороденче (18.3.2010 21:24:52)

Мене Бојан од Јекодерм ми се исфли после два дена мачкање кога се вративме од болница и од тогаш го мачкам со Бекутан и многу сум задоволна...[sm=smiley1.gif]




Cacko -> RE: Козметика за новороденче (18.3.2010 21:25:48)

abe jas od kaj 2 meseci vise pocnav so mleko becutan da ja mackam,a 1 nedelno si ja mackam so jekoderm.taka mislam da praam bar do 1 godina




Палешка РР -> RE: Козметика за новороденче (18.3.2010 21:26:15)

Значи може да почнам со Бекутан крем, нели не е мала, така пацувче?




MamaOhrid -> RE: Козметика за новороденче (18.3.2010 22:09:08)

Јас му ставам Јекодерм секој ден после капење и планирам да му ставам до година. Газето сега до 6 месеци му го мачкам со Павловиќева оригинал, а сега планирам да преминам на Бекутан витаминска маст. 




Матеа -> RE: Козметика за новороденче (19.3.2010 0:03:25)

Јас ја користам колекцијата на Мустела и сум многу задоволна а и [sm=duda.gif] е задоволен [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif].




mis. -> RE: Козметика за новороденче (19.3.2010 11:38:04)

Јас користам крема косили многу ми се допаѓа целата колекција.Ме потсеќа на детството.




pacuvce -> RE: Козметика за новороденче (19.3.2010 11:43:44)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Значи може да почнам со Бекутан крем, нели не е мала, така пацувче?


Јас ти кажувам дека ја користам од некаде третиот ден откако си дојдовме дома,значи некаде од една недела старост и немаме никакви проблеми...Веројатно се зависи од кожата на детето...Со напомена дека се користи обичната Бекутан крема,затоа што на почетокот мм купил од Бекутан кремата со цинк и кога отидовме кај педијатарот таа веднаш примети дека кожата му е премногу сува...Тогаш ми рече да користам само обична Бекутан крема,а оваа со цинк во случај да му се исфли газето или сл....Фала Богу за сега се е ОК!!!




Maca25 -> RE: Козметика за новороденче (19.3.2010 11:43:45)

Од прв ден ја бањам со Mustela, закон е. Пред скоро 2 месеци почнав да ја мачкам со Бекутан масло или Бубхен млеко за тело.  




Весна -> RE: Козметика за новороденче (19.3.2010 14:03:58)

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Значи може да почнам со Бекутан крем, нели не е мала, така пацувче?


Јас ти кажувам дека ја користам од некаде третиот ден откако си дојдовме дома,значи некаде од една недела старост и немаме никакви проблеми...Веројатно се зависи од кожата на детето...Со напомена дека се користи обичната Бекутан крема,затоа што на почетокот мм купил од Бекутан кремата со цинк и кога отидовме кај педијатарот таа веднаш примети дека кожата му е премногу сува...Тогаш ми рече да користам само обична Бекутан крема,а оваа со цинк во случај да му се исфли газето или сл....Фала Богу за сега се е ОК!!!


Јас ниту еден ден ја немам мачкано со Јекодерм. Ја бањам со сапунчето од Бекутан, а потоа ја премачкувам со Бекутан масло, па сјае ли сјае, сончкор мамин. И досега воопшто немала проблем со кожата по телото, само што од цинк кремата на Бекутан и` се нафрли газето и веднаш ја џитнав.




BILE.F -> RE: Козметика за новороденче (12.4.2010 10:40:54)

Јас за почеток купив Mustela за тело и коса, јекодерм за после бањање, и павлодерм со невен и камилица за газето!
Па ќе видам како ќе бидам задоволна!




viksa -> RE: Козметика за новороденче (29.4.2010 19:25:21)

не сум сигурна дали ова е правилно место за моето прашање, ама јас сепак ќе ве прашам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Каква заштитна крема користите за вашето бебе кога го изложувате на сонце? Мислам на секојдневно изложување на сонце а не кога го носите на одмор или планина




April -> RE: Козметика за новороденче (29.4.2010 19:34:21)

истата крема како и за на одмор...лани користев бекутан и бев задоволна, има фактор 30 и 50...




***Lide*** -> RE: Козметика за новороденче (29.4.2010 19:49:21)

nie kupivme kolekcija BEKUTAN a pavloderm za gazeto i jekoderm za na telo po kapenje




MamaOhrid -> RE: Козметика за новороденче (29.4.2010 20:02:34)

ИЗВОРНА ПОРАКА: viksa

не сум сигурна дали ова е правилно место за моето прашање, ама јас сепак ќе ве прашам[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] . Каква заштитна крема користите за вашето бебе кога го изложувате на сонце? Мислам на секојдневно изложување на сонце а не кога го носите на одмор или планина


Ние користиме Бекутан заштитен фактор 50.




sinolicka -> RE: Козметика за новороденче (29.4.2010 22:52:47)

bubhem 50 ama i bekutance sme koristele i toa e ok




Rossana -> RE: Козметика за новороденче (29.4.2010 22:54:46)

Do sega samo becutan koristime uste od prviot den.




marina82 -> RE: Козметика за новороденче (12.5.2010 22:19:48)

Koi proizvodi od mustela gi koristite. Dali ko koristite gelot za kapenje od 500 ml, so pumpica i losionot za telo od 300 ml. so pumpica. Kolku ste zadovolni od ovie proizvodi, i kako se dvizat cenite, kade se najetini?




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>