|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
21.9.2017 10:01:10   
suzeto
Fala.. . Kakvi se uslovite na klinika....nega i dr

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
24.9.2017 9:15:47   
kapina
Jas super pominav lani ama so vrski bev

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.10.2017 1:04:50   
suzeto
Devojki mi treba pomos...sto da pravam bev kaj tase rece ako ne planiram da rodam da vadime sve...a ako planiram da odime invitro no edniot jajnik e osteten cel i da se vadi bideki mozel da se pretvori vo kancer... A drugiot da se ocisti no sto deka se ocisti koga site znaeme deka ke se povtori endometriozsta pak...vo golema dilema sum sto da pravam dali sve da ocistam... I dali pod toa sve dr mislese i na matkata... Sto mislite vie dali sve da vadam sose matka...i dali moze so lapataraskopija da se izvadi i matkata...ve molam za mislenje...izvinete za dolgiot post....

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.10.2017 6:23:08   
kapina
Suze a oti ne odes na gak kaj Dr TRAJANOVA da vides ona sto ke ti kaze

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.10.2017 6:28:47   
suzeto
Uf nznam mila sto da pravam

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.10.2017 18:29:06   
kapina
Odi mila odi zakazi si i kaj drug gin baraj sovet ne se baziraj samo na tase

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.10.2017 19:21:59   
suzeto
Bev i kaj dimitrov isto mi rece i kaj drugi dvajca ovde kaj nas istoto go kazaja edniot jajnik da se vadi a drugiot da se ocisti... Samo znam deka pak ke se pojavi na drugiot kolku dobro i da se ocisti.... Zatoa se dvoumam dali sve da izvadam bideki ne mislam da rodam drugo dete...no ipak se plasam od toa hormonsko poremetuvanje i sve drugo...

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
4.10.2017 22:47:30   
kapina
Ti si znaes no sovetuvaj as barem so uste eden lekar

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
5.10.2017 21:57:31   
suzeto
Uf mila 5 dr. Istoto mi go rekoja

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Лапараскопија
14.10.2017 20:08:41   
Skorpija2710
Zdravo na site jas sum vo strasna dilema veke godina ipol sum vo brak a bebence nema pravev ipituvanja na se kaj privaten lekar i od samiot pocetok mi veli da odam invitro bidejki imam problemi so leviot jajnik i da zabremenam ke bide vonmatericno se odlucivme da pravam invi i sega kaj mojata maticna gi pravam site ispituvanja i na eho mi vide deka imam cista na leviot jajnik a minatiot mesec imav samo dva dena men i otidov kaj privatniot lekar kaj koj se odluciv za inv toj ni zbor ne mi spomna za cistata ovoj mesec seuste nemam dobieno sega sakam da zakazam vo sistina ama ne znam kaj koj doktor ako nekoj go ima istiot problem neka mi pisi i dali posle odstranuvanje na cistata mozam da zabremenam pozzz

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Лапараскопија
14.10.2017 21:40:56   
kapina
Jas bi ti preporacala da zakazes na gak kaj dr trajanova

(Одговор на членот Skorpija2710)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Лапараскопија
13.11.2017 17:47:55   
suzeto
Jas devojki zakazav za kaj tase vo sreda da me primi cetvrtok laparaskopija....sto ste primale posle intervencija Danoval.. Zoladex... Ili nesto drugo.... Zoladex se 300 evra ama mislam deka fondot gi vraka parite. Dalu nekoj znae potocno

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Лапараскопија
15.11.2018 17:15:18   
deskarada
Здраво, денеска ми најдоа чоколадна циста 4см, многу се исплашив ми рече гинекологот да се острани, толку ме исплаши, а ништо не ми кажа друго, а млада сум, не сум ни мажена.
Бев инаку во плодност. Секакви искуства, природен начин ? Поздрав

(Одговор на членот LilaM)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: Лапараскопија
6.1.2019 22:54:15   
prolett
Zdravo devojki. Odamna ne sum pisala. Imam praveno Hsg pred 3 godini. Ne odamna otidov na pregleda na drug ginekolog i koga ja vidoa snimkata mi kazaa za laparoskopija, sum imala pregradi na leviot jajnik i cista, patem i na levata dojka imam malo cisti. Sega mi dadoa mikroginin, hormonski apcinja da pijam, za da mi zapre krvareneto. Imam mnogu bolki, no sto da se pravi. Laparoskopija ke mi pravat. Dr Spasova. Se nadevam deka imate nekoe iskustvo. Na Gak. Pozdrav

(Одговор на членот deskarada)
Непосредна врска до пораките: 514
   RE: Лапараскопија
20.6.2019 15:31:05   
S.12.G
Jas imam dr slusaj sega pravev laparoskopija i histeroskopija...ama kaj dimitrof 

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 515
   RE: Лапараскопија
30.6.2019 23:31:23   
S.12.G
I sega vo red e? I jas pravev

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 516
Страница:   <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Страница: <<   < Претходна страница  17 18 19 20 [21]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?