|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ланче од килибар
21.5.2012 11:58:33   
jelena83
me interesera kako se razlikuvaat priroden od sinteticki kilibar,sakam i jas da kupam pa da slusnam vasi soveti

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: ланче од килибар
7.6.2012 11:41:11   
*Elena*
Ne sum videla sinteticki do sega, nie imame pripoden balticki kilibar, go naracavme po net, ni stigna za 1 nedela od Litvanija i ne kostase 10 dolari, od koi 5 dolari bea za dosava user posted image ...sea videte kolku se evini kilibarnite gerdancinja tamu. Na naseto gerdance site kilibarcinja se so razlicna forma, nemozes da najdes dve isti, na prozirnite mozes duri i da primetis deka imaat fosilni ostatoci, meurcinja ili nekakvi nepravilnosti i vnatre. Naseto e sareno vo dve boi nizeno, temno-svetlo kilibarce naizmenicno. I nie go nosime mesec-dva, sea sme 6 meseci, liguski imame, stava sve vo usta, si gi ceska nepcata i so glodalki i so race ama zapce uste nemame, sega za sega.

(Одговор на членот jelena83)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: ланче од килибар
11.7.2012 1:47:48   
Nadezna
Jas nemam pofalni zborovi. Mojot sin site zabi si gi vadi so temperatura i kenkanje
kakov kilibar kakvi bakraci

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: ланче од килибар
27.8.2012 21:34:05   
anaana
od kaj gi kupuvate ovie lancinja?
elena preku sto go naraca?

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: ланче од килибар
27.8.2012 21:42:40   
Barbicki2

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

od kaj gi kupuvate ovie lancinja?
elena preku sto go naraca?

gi ima vo zegin okolu 2000 denari,a ova od elena mn evtino sprema nasive ovde?

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: ланче од килибар
27.8.2012 21:52:34   
anaana
zatoa i prasav znam deka kaj nas se od 1500 - 3000 den

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: ланче од килибар
29.9.2013 22:46:42   
Darky
Na R i izrasnaa site zabi, imame lance od kilibar, ima 22 meseci, sakav da prasam dali da mu go trgnam veke ili ima nekakva vrska so imuitetot! pozz

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: ланче од килибар
15.11.2013 21:45:35   
grejsi
Zdravo... Sakav da ve prasam za lanceto od kilibar dali ima efekt i kako ste zadovolni od nego,kerka mi ima 5 mes ci i ligavi mnogu na den ne znam po kolku ligavcinja meneme,dali ke go namali ligavenjeto i vo posledno vreme e nervozna i so namalen apetit toa e od zapcinjata,,,,pa razmiusluvam da i kupam i jas takvo lance.....

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: ланче од килибар
15.11.2013 23:43:27   
mommy_angels RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: grejsi

Zdravo... Sakav da ve prasam za lanceto od kilibar dali ima efekt i kako ste zadovolni od nego,kerka mi ima 5 mes ci i ligavi mnogu na den ne znam po kolku ligavcinja meneme,dali ke go namali ligavenjeto i vo posledno vreme e nervozna i so namalen apetit toa e od zapcinjata,,,,pa razmiusluvam da i kupam i jas takvo lance.....

Здраво Грејси и добро ни дојде на РР
Јас купив килибар и незнам што да ти кажам. Го носи ќерка ми од 4месеци .,ако добро ме држи памет. Никогаш не лигавеше,стемпература од заби нема кренато,ама плачките во сред ноќ кога излегуваа запчињата не не одминаа,,посебно од тројките. Дали намалените симптоми на вадење заби се од килибарот или до детето си е,нема да дознаеме,ама мене не ми е криво што го купив

(Одговор на членот grejsi)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: ланче од килибар
5.8.2014 11:59:15   
MagdeAndrej
Ako moze nekoj da mi kaze dali ima nekoja posebna upotreba lanceto ili samo go stavas na bebusot i tolku....Pisuva na upatstvoto deka treba ednas nedelno 5 min po mlaz voda da go drzis pa da go cuvas 1 sat na dnevna svetlina da se napolni....Go sledam upatstvoto megutoa ne gledam nekoe podobruvanje kaj sin mi , seuste e kemkav , nervozen, nema nikakov efekt lanceto a citam deka dosta majki se zadovolni ...Go zemav od Zegin...ako moze nekoj da mi dade nekoj sovet...:(

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: ланче од килибар
6.8.2014 10:36:55   
sandriana RR
MagdeAndrej, добредојде на РРаја, се радувам што се придружи на нашиот форум user posted image
Што се однесува до твоето прашање, сепак процесот на вадење на запчиња е индивидуален за секое детенце - некои минуваат полесно, некои потешко, а килибарното герданче служи за ублажување на симптомите при овој процес.
Верувам дека правилно го користите, како имаш опишано, но сепак никаде нема гаранција дека симптомите од растот на првите заби ќе исчезнат носејки го герданчето.
Јас лично не го користев за ќерка ми, зошто во принцип, освен 3ките, другите запчиња пораснаа релативно лесно, но искуствата на другите мајки се различни - има и задоволни, и помалку задоволни, како и од секој производ.
Прочитај искуства низ темава, а се надевам дека некоја мајка ќе сподели и потазе искуство.

Те очекуваме и низ останатите теми на форумов user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот MagdeAndrej)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: ланче од килибар
6.8.2014 11:22:55   
Melanija RR
MagdeAndrej добре дојде на РР user posted image
Мојот сим има речиси година и до 8 и пол месеци извади 8 заби, без температура ниту разболувања само со многу гризење и лигавење.Значи ок бебе без килибарно герданче.Но навистина секое дете е индивидуално,и јас сум чула дека се пие и остава на светлина веројатно тоа е во ред.Но може треба и време

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: ланче од килибар
28.6.2016 10:01:26   
sandriana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: tamara..

Izvinete ako veke ja ima temava,sakam da prasam dali znaete kade vo Skopje mozam da najdam kilibarna ogrlica,a da e kvalitetna mislam da e od priroden materijal,(orginalna),da ne e sintetika...i dali samo orginalnite gi ima vo atekite ili moze da se najdat vo nekoja od prodavnicive? kade vie ste kupuvala i kako ste zadovolni :)



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: ланче од килибар
28.6.2016 11:17:54   
Tool
Ланчињата ги има па сигурно во секоја аптека,чинат 2000ден и внатре во кутивчето има сертификат дека се од природен балтички килибар...јас искрено не верувам дека каменчиња ке му помогнат во вадење забчиња...и по убедување на неколку пријателки му купив....сега го носиме за имиџ user posted image ... еве денес се справуваме со покачена тем.вади горни кецови user posted image

_____________________________

Every Family has a story to tell...Welcome to ours...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: ланче од килибар
30.6.2016 11:35:42   
lolla RR
Моето синче носи килибарно герданче од 5 месеци и сум презадоволна. 17 месеци е има израснати 16 заби и во фаза на вадење петки е. Само пофални зборови имам. Е сега може и така се погодило...

(Одговор на членот Tool)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: ланче од килибар
30.9.2016 9:01:11   
палче
Сакам да прашам, добивме килибарно герданче, ама не е ново. Баба ни го даде, потекнува од русија и е оргинален балтички килибар. Не советуваа еднаш неделно да се празни на млаз вода и да се полни на утринско сонце.
Ме интересира, ланчето не е користенп но е од пред 40години. Ќе има ефект. Ни кажаа дека нема рок на траење. Се полни и се празни и може да го користат повеќе генерации

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: ланче од килибар
3.10.2016 16:29:11   
lolla RR
Palce, на опаковката на нашето герданче пишува дека секој гердан треба еден газда да има :). Е сега можете да пробате, ништо не ве чини. јас го прочистувам еднаш неделно на начин на кој опиша ти и сум презадоволна.

(Одговор на членот палче)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: ланче од килибар
7.11.2016 13:29:23   
Kvisko
На нашето пишува да не се изложува на сонце. Не знам зошто така пишува ама си ги следам тие упатства. Инаку Ј на неколку пати го има извадено или ние му го имаме вадено и после неколку саати почнува да плаче ќе го ставиме и си се смирува веројатно дејствува.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 118
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?