|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Контрацепција
21.5.2014 14:51:04   
Felly RR
Јас пиев Микрогинон 3 месеци. Гинекологот ми нагласи да ја пијам таблетата со цела чаша вода, и повеќе течности да внесувам. Првиот месец поминав добро, но вториот, малку и намалив со течностите (ептен тешко ми оди внесувањето течности, едвај по 1,5 литар вода пијам, и тоа со силаuser posted image ) и секој втор ден имав силни главоболки, дури и со лошење/повраќање и здрвување на едната рака. Продолжив да ги пијам само заради тоа што ми беа дадени заради полип на матката, но се трудев да пијам и повеќе вода, па до некаде ми престанаа главоболките.
Друга последица од нив што ми остана се 5-6 кг вишок. И не е точно дека само се јавува зголемен апетит, туку и хормоните влијаат на задржување на течности во телото, а со тоа и на зголемување на телесната тежина а исто го стимулираат и создавањето на целулитот. Никогаш не сум имала толку целулит колку што ми се појави во последниве месеци.
Само не знам, дали ако едни таблети го имале тој ефект кај мене, дали и други таблети за контрацепција ќе делуваат исто?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Контрацепција
12.3.2015 9:03:15   
nataly86
Здраво дали некоја РР во скоро време ставала спирала..ме интересира каква бакарна или хормонско и цена....

поздравв

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Контрацепција
13.3.2015 11:22:47   
nataly86
Никоја????
најверојатно ке ставам Нова Т обична спирала но уште сум во дилеми трилемиuser posted image

Некој со оваа спирала да подели позитвно/негативно искуство???

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Контрацепција
4.10.2015 21:05:23   
marina111
Денес купив микрогинон таблети за контрацепција разговарав со гинеколог и ми рече дека можам да ги земам
Да очекувам некои нус појави??? После колку време од почнувањето на таблетите може да се има однос и да се свршува внатре
Алергична сум на латекс па кондомите отпаѓаат а имам проблем со нередовен циклус и пореметени хормони па се одлучив на овој метод
Секое искуство ке ми значи Благодарам

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Контрацепција
13.7.2017 12:41:38   
Anonimen
Zeni ve molam ako znaete vo koja apteka moze da se kupi spirala NOVA T 380 da mi kazete. Svrtev na eden ton apteki niedna ne ja drzi, a itno mi treba za utre. Fala

(Одговор на членот deluxe)
  Непосредна врска до пораките: 230
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 9 [10]
Оди на:


Анкета

Nadimak
Yummy Mammy

Koj nadimak od Mihaela najmnogu vi se dopaga?

Nela (44%)

Mici (7%)

Meli (17%)

Mili (11%)

Lela (16%)

Leni (4%)


Број на сите гласови: 243

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!