|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 34 35 [36]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Килограмите за време на бременоста
26.3.2015 8:29:17   
little mama
Zdravo jas sum nova na sajtov, jas sum veke 5ti mesec a sum popravena 2kg samo user posted image ama pak meseto mnogu se poznava ^_^

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Килограмите за време на бременоста
26.3.2015 9:15:33   
sandica
Bravo be little mamma!! Samo taka teraj! Jas sum sesti mesec i sum veke +7 a luge sto ne znsat deka sum trudna me prasuvaat sro sum se popravila pak beeee!?!

(Одговор на членот little mama)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Килограмите за време на бременоста
26.3.2015 22:00:56   
Dothy
jas sum 23ta nedela i sum 7kg popravena, obicno i vo prvite dve bremenosti po 10-12kg se popravam, arno ama razlikata e togash shto ostanuvav bremena so 57kg a sega so 67user posted image , kako i da e visoka sum pa ne mi se poznavaat, takvo mi e nosenjeto samo vo stomakot i toa nanapred, pozadi koga nekoj me gleda ne se ni primetuva, samo vo profil user posted image ama zatoa posle bremenost nemozam da si go priberam stomakot, sega pred da ostanam bremena veke me prasuvaa dali sum vsushnost bremenauser posted image so takov mev :) ama si vikav kje rodam treto i posle kje se stegam user posted image

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Килограмите за време на бременоста
26.3.2015 22:27:34   
sandica
Kuti jas vo prvata bremenost ne sakam da se setam kolku kaciv!

(Одговор на членот Dothy)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.4.2015 11:30:33   
sonja1987
Zdravo sega sum 8+2 nedela i mi e vtora bremenost.Ja zapocnav bremenosta so 60 kg a sega sum oslabena 4,5 kg bidejki mnogu povrakam .Pozz do Site mamicki

(Одговор на членот sandica)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Килограмите за време на бременоста
6.5.2015 9:51:08   
Roberta r
zdravo idni mamicki nie utre sme 31 nedela do sega kacivme 9 kg.kako se dvizi vasata tezina?

(Одговор на членот sonja1987)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Килограмите за време на бременоста
17.5.2015 23:55:58   
mamicka21
Кога ве читам ме фака страв.До сега сум 16 кила поправена и многу отечена а сум 8 месец на крај.Јадам само еднаш на ден бидејки сеуште повракам навечер па затоа избегнувам да јадам повеке.Не ми се познава дека сум толку па сите ми велат 7-8 кила сум изгледала а се ми е во мешко и во задникот одено.Мислам дека тоа што сум потечена и имам огромни отоци влијае на килажата

(Одговор на членот Roberta r)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.6.2015 22:18:01   
sunflower*
Па ве читам сите овде со вашите статистики за килажите,и да ви кажам ама ве шијам сите .Рекордеркаuser posted image Треба да си направиме некоја ранг листа ,ке ви го соберам трофејот за нај нај дебела треудницаuser posted image Во првата бременост се здебелив 38 кг,од 60 на 98.Место да ослабам годиниве ,јас со моите неуспешни јо-јо диети уште и качив + некое.И што е вишна на шлагот,останав бремена со таква килажа.Е сега луѓе ме фаќаат паники да не се повтори приказанта.Па јас не знам што ќе стане од мене.До сега некако не одат многу бргу нагоре, 5 месеца сум +5 имам.Ама со оглед на тоа што многу ми е голема килажата секој + кг ми прави проблем...Оф кај ми е крајот.user posted image

(Одговор на членот little mama)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.6.2015 23:32:31   
lukajana RR
Хехе имало уште некој со моја крвна групаuser posted image .
И јас со првата бременост се поправив многу и успеав да симнам многу малку до втората бременост но ако ти е утеха во втората бременост се поправив 10 кг.
Така што не се знае секоја бременост е различна и не значи дека исто ке се поправиш

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот sunflower*)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Килограмите за време на бременоста
23.6.2015 14:48:47   
vanessa30
Јас со првата бременост МНОГУУУУ се поправив едно 25 кг, ама па и плодот беше голем 4,2 кг. Успеав да скинам нешто пд кг ама едно 6-7 кг ми останаа. Е сега со вторава бременост сум помалку поправена, се ми е во стомакот и малку во бутовите. На 28-ма недела кога се мерев бев поправена 5 кг, и матицната ме пофали дека добро се дрзам. Ама со вторвава бременост, имам многу мацнини и тегоби во желудникот,и немам многу апетит.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Килограмите за време на бременоста
22.9.2016 4:54:20   
fetusce
eve jas ne se meram odam kaj ginekologot i toj ne mi kazuva da odam na merenje, pa neznam dali jas da mu recam? A eve veke vo 5 mesec sum vlezena.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Килограмите за време на бременоста
11.10.2016 14:25:50   
Bethany
И во двете бремености се поправив преку 20 кг.
Во втората бременост душата ја истурав од мачнини и повраќање, па пак ја достигнав целта од 2о и кусур кг до крај.

Сега сум послаба и од пред бременоста (малата ми има 16 месеци). Додуша држев и ун диета кратко само, ама задоволна сум.
Не дека не јадев во бременостите, ама па и ништо драстрично повеќе па се се лепеше за мене.
Двата матични гинеколози не ми ставаа забрана за јадење, ваљда дека бев еластична и подвижна, сепак тоа е најбитно мислам, а и со двете најлесно на свет се породив.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Килограмите за време на бременоста
25.11.2016 10:26:23   
mama100
Здраво јас сум нова овде и ве читам секој ден, еве срам не срам ќе си пишам, висока сум 175цм останав бремена со 77кг а еве сега сум 21гн и сум 97кг знам дека е премногу но јас не се чувствувам лошо, супер ми е сега за сега, малце ми е страв до каде ќе стигнам со килажава, еве денес сум на скрининг во ремедика кај др.котларова, дај боже се да е во ред со бебчето па да се ставам малце на диета user posted image

(Одговор на членот little mama)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.12.2016 8:32:23   
sandriana RR
mama100, добредојде user posted image
Кај нас срам не се признава user posted image
Отворени сме сите за сите теми на муабет, а и огромно задоволство е кога ќе ни пише нов член user posted image
Со лесно да си ја истераш user posted image , а килограмите некогаш се резултат на променет метаболизам на организмот кој е во нова состојба.
Заради полесно породување е препорачливо да се повнимава, да не се претера со качување на килажата, но некогаш тоа не е до нас, туку до метаболизмот.
Штом се чувствуваш добро, и плодот е во ред, нема место за грижи.
Единствено, за заедничко доборо, и твое и на user posted image , повнимавај на типот на храна која ја консумираш - има достапни секакви природни намирници и ова време од годината, кои совршено се комбинираат user posted image .
Јас во двете бремености качив околу15-18 кг, кои чудно ги снема веднаш по породување user posted image
После 3-4 месеци веќе бев во минус со кг. user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mama100)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Килограмите за време на бременоста
1.12.2016 21:17:31   
fetusce
Ova mi e vtora bremenost . Do sesti mesec od 62 kilogrami gi namaliv na 58 kilogrami. Sega sum osmi mesec i sum se popravila samo 8 kilogrami sega imam 66 kilogrami. Sekoja bremenost e razlicna. So prvoto bev popravena 27 kila a sega nekako nemam golem apetit

(Одговор на членот little mama)
Непосредна врска до пораките: 890
Страница:   <<   < Претходна страница  32 33 34 35 [36]
Страница: <<   < Претходна страница  32 33 34 35 [36]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?