|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каква вода пиете?
27.12.2013 9:22:42   
sandriana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Dragi ringerajki mene me interesira sto mislite dali e podobro na decata i bebinjata da im davame voda od cesma ili flasirana voda.Jas kupuvam strogo flasirana isklucivo ladna eve i pogolemiot sin veke 4 godini se uste ne mu davam od cesma da pie.Mnogu mi e strav za ispravnosta i kvalitetot na vodata i dali e proverena i procistene.Od druga strana pak se konsultirav so pedijatarot i taa mi rece deka ne bilo dobro da im se dava mineralna negazirana voda mnogu na decata deka sodrzela mnogu minerali i toa ako se vnesuva vo mnogu golemi kolicini moze da bide stetno po zdravjeto na decata znaci bilo podobro od cesma.I sega sum vo dileme i ne znam sto da pravam.user posted image Gledam poveketo prijatelki isklucivo im davaat flasirana voda i site se skeptici vo vrska so kvalitetot na vodata vo naseto mesto,iako od vodovod izjavija deka vodata e precistena i zdrava i mozeme slobodno da ja pieme.Vie kakva voda im davate na vasite najmili._____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Каква вода пиете?
29.12.2013 18:15:46   
Snowhite RR
Па јас сум скептична за флашираната, порано и јас купував, ама повеќе не, ако се сомневаш во квалитет на таа од чешма подобро превриј ја и така давај му ја

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Каква вода пиете?
29.12.2013 19:43:44   
Defne90 RR
Epten sum skepticna nekako mi mirisa epten na hlor ili ne znam sto veke e toa ni mene ne mi se dopaga nejziniot vkus a e pak na decata.No i flasiranata si ima svoi nedostatoci.Sepak ke pocnam da im ja prevrivam pa taka ke im davam.Poz i imaj ubav den utre.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Каква вода пиете?
30.12.2013 9:47:46   
Mihaela 2010
jas od koga slusnav deka ne e ubava flasiranata,i davam od cesma,i doktori taka ni imaat kazano,taka da sto znam povekje sum za od cesma nego ovaa stoenava vo plasticni flasi...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Каква вода пиете?
30.12.2013 11:32:24   
Bethany
му давав флаширана или од чешма превриена до скоро година дена можеби, веќе и заборавив, можеби и пократко беше, а ние дома пиевме и пиеме од чешма, па сега и малиот.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Каква вода пиете?
2.1.2014 19:03:11   
deluxe
До сега му давам флаширана Ладна ,но сега на негови 16 месеци ,веќе ми се има случено да му дадам од чешма,кога ние пиеме,се турка и тој да се напие од нашата чаша.Така полека веќе ќе преминеме на обична вода од чешмаuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Каква вода пиете?
2.1.2014 19:09:10   
Палешка РР
Чешмовача пиеме user posted image

Мислам само до година и давав флаширана. Сега и купувам кога сме излезени од дома само.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Каква вода пиете?
2.12.2014 17:35:52   
caciana
Voda od cesma.. Vo nasiot grad vodata e prekrasna. I na vnucinjata im davamae voda od cesma zatoa sto e cista i sigurna user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил caciana -- 2.12.2014 17:36:17 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Каква вода пиете?
2.12.2014 17:36:57   
scared RR
Флаширана, најчесто Изворска, ми се лоши од водата од чешма.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Каква вода пиете?
23.10.2015 23:39:36   
MamaKiki
ние пиеме вода од чешма за малово купував на почеток хумана до кај 6 месеци кога преминував на формула млечна 2 продолжив со јана бабѕ и таа до годината додека пиеше ад , сега земам ладна само за него а чај веке му правам со чешмова вода а да се има напиено вода од чешма немало проблем зошто сеуште му купувам не знам...user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Каква вода пиете?
24.10.2015 15:04:58   
Melanija RR
Јас знам зошто на 26м уште купувам Ладнаuser posted image на дечково мој не му се свиѓа од чешмаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Каква вода пиете?
24.10.2015 16:09:04   
lukajana RR
Претежно давам Ладна ама на гости или ако побараат давам и од чешма а ние пиеме од чешма купечката не ми е вкусна

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Каква вода пиете?
24.10.2015 16:15:09   
deluxe
До кај 1,5година пиеа флаширана Ладна.Сега само од чешма.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Каква вода пиете?
27.10.2015 12:16:50   
tincule
До годинка и давав Горска флаширана со таа и млеко правевме, па после за млекото од чешма а за пиење и давав јана детска ама сега и од чешма за пиење ја користиме водата и немаме никаков проблем.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Каква вода пиете?
27.10.2015 12:42:57   
sandriana RR
И ние сме со "чешмовача" од кај некои 7-8 месеци. И за двете на почеток користев Јана или Ладна, а потоа се навикнуваме на чешма, бидејки во градинка нема флаширана вода user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Каква вода пиете?
20.1.2016 21:12:40   
lolla RR
Ние почнавме со од чешма превриена, па Хумана, па сега Ладна. Другите по дома пиеме од чешма и таа ми е најслатка, па кај и да е и за Л ке е таква. Мада флаширана е згодна бидејки цел ден си пие од клунчето, да е од чешма треба постојано да ја обновувам.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Каква вода пиете?
20.1.2016 22:31:25   
Hopeful RR
Ние пиеме од чешма, а за бебињата користиме Горска, која од ептен сигурни извори ни ја препорачаа како единствена квалитетна флаширана вода кај нас. Се мислевме за Ладна, ама истите тие не искараа дека водата нема ништо, дека не е квалитетна и дека е кампања моментот со поддржано од педијатри, односно дека е платен ПР. Од Горска сме презадоволни.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Каква вода пиете?
21.1.2016 13:38:58   
Defne90 RR
Ние до скоро пиевме Ладна.Скептик бев многу и долго време се чудев дали да им давам од чешма.и конечно започнав.И матичната ја прашав дали е подобро од флаширана или од чешма и таа ми рече дека и до сега сум требала да им давам од чешма.Инаку поголемиот синко до 5 години само флаширана пиеше, а помалиот до две.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 68
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Кога прооде вашето малечко?
Jana9

Кога прооде вашето малечко?

0-12 месеци (36%)

12-24 месеци (64%)

24-36 месеци (0%)


Број на сите гласови: 22

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!