|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Хроно режим на исхрана
12.2.2015 11:29:04   
niki
mm otkako go znam se nekoi dieti probuva no nitu edna ne pokazala rezultat dosega, glavno bidejki ne moze da istrae i potpolno da go promeni nacinot na ishrana a mnogute rigorozni dieti go demotiviraat i brzo im se vraka na starite losi prehranbeni naviki
ima nekoi 30tina kilogrami visok i propratni zdravstveni problemi zaradi istite
pred nekoe vreme najde nekoj si priracnik za hrono rezim na iskrana i istiot pocnavme da go primenuvame site semejno so mali otstapuvanja i malku pogolemi koga e deteto vo prasanje
osnoven princip e hranata koja se vnesuva da se podeli vo 3 osnovni obroci i 1 popladnevna uzina koi ke se vnesuvaat bez golemi otstapuvanja vo isto vreme sekoj den, pojadok najdocna do 11 casot, rucek pomegu 13 i 15, uzina pomegu 16 i 18 casot i vecera dva casa pred spienje, pomegu obrocite treba da ima minimum 4 casa rastojanie i ne treba da se gricka NISTO pomegu obroci
ponatamu postoi rasporeduvanje na namirnici i kolicini koi treba da se jadat vo odredeno vreme
pojadokot treba da bide najbogat i e dozvoleno da se mesaat jagleni hidrati so proteini i belkovini, no ne e dozvoleno da se jade nisto slatko osven marmalad od ovosje bez seker i zasladuvaci i toa povremeno
rucekot e porestriktiven ne e dozvoleno da se mesaat jaleni hidrati i proteini i za rucek se jadat proteini i zelencuk, isto taka moze mejunarki no samo so salata bez proteini i jagleni hidrati
za uzina e dozvoleno ovosje ili nekoj sladok desert, ili orasasti plodovi ii suvo ovosje
a vecerata treba da bide lesna i najmala vo kolicina dozvoleni se samo zeleni i beli zelencuci vo kombinacija so belkovini ili proteini
strogo zabraneto e da se preskokaat obroci i nema ogranicuvanja kolku da se jade, jades dur si gladen
ona sto treba da se isfrli od ishranata ako e celta da se oslabe se kompirot, industriskite pijaloci i gricki, presnoto mleko, sekerot i site vidovi zasladuvaci, dozvolena e samo stevija nekoja si bilka od kojznae kade, citav no zaboraviv

vprocem me interesira dali nekoj go sledel ovoj rezim na ishrana, rezultati pozitivni negativni
isto taka dobrodojdeni se i mislenja od forumdjiki koi se strucni na pole na ishrana pa bi mozele da dadat sovet, predupreduvanje, mislenje...

kaj nas sitacijata e sledna: mm od prv den se cuvstvuva podobro, ne mora da pie ranisan sekoja vecer pred spienje bidejki zeludnikot ne go maci so kiselini, pritisokot mu e normaliziran i nema oscilacii so denovi, sto ne bese slucaj prethodno i pokraj toa sto redovno pie terapija, veli se cuvstvuva polesno, ne se merel bideji veli dietata treba da pominat 2 meseci za da se vidat rezultati....
jas na pocetok krizirav mnogu za leb navecer, duri imav i glavobolki iako prethodno mnogupati vecerata ja preskoknuvav i vo princip ne ni jadam mnogu leb no toa malkuto mi falese mnogu, za sreka se naviknav
pa ke vidime sto ke bide

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 12.2.2015 12:13:50 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Хроно режим на исхрана
12.2.2015 12:24:08   
vezilka RR
Ова ми има логика. Јас имав некое слично искуство кога почнав да го конзумирам Хербалајф. Тогаш бевме и на некое предавање за начин на правилна исхранаи истово ни го кажаа. пет оброци, три главни со две ужинки, без прескокнување, и многу вода. Јас бев премногу задоволна и многу ми одговараше и имаше резултати. И сеуште до некаде се држам до тоа, а избегав од цврстиот режим кога останав вториов пат бремена оти тогаш се ми се поремети. И можам да кажам кога така гиимав поделено оброците, ниту чувсвував потреба за благо, ниту пак имав време за грицки. Автоматски ги исфрлив најопасните работи. Два месеци бев на тој режим, о килаѓа не симнав многу, ама затоа за прв пат видов резултат во струкот. Богами треба пак да се вратам на тоа.


Ја чекаме сандриана да се јави на темава и стручно да ни објасни.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Хроно режим на исхрана
26.2.2015 22:27:02   
niki
nema hronicari?user posted image
nema veze sama so sebe muabet ke si pravamuser posted image
kako i da e moram da osmislam meni da odgovara na moite prebirkovci doma no i da gi zadovoluva moite potrebi za raznovidnost pa resiv ovde da si pisuvam sto sme jadele i kolku uspevame da go ispocituvame rezimov, a i da se pofalam so nekoja kulinarska novina
vcera
dorucek pita so sirenje (kupena vo Super Market sto znaci uletal nekoj seker, margarin ili zejtin, no morase maze da se utesi mnogu mu fali leb i belo brasno) so pitata salata od domat so semenki sto samo jas ja jadev
rucek grilovana svinska kremenadla so salata domat, krastavica, zelena piperka, kromid i maslinki zacineta so origano ladno cedeno maslinovo maslo i sol (mm i tuka prestap grcka pita onaa vo koja se vitka giro i przen kompiruser posted image )
uzina jas ja preskoknav a mm alva industriska normalno
vecera salata svez spanak so krastavica peceno pilesko, i preliv od senf limon sol i maslinovo maslo, lebot konecno go preskokna
denes
dorucek mm tost so misirkina sunka i kaskaval i domat, a jas dva lista przena slanina, jajce na oko(ova se pocastiv posle 2 godini apstiniranje) parce domasen bezkvasen leb, salata od svez morkov 5 maslinki, epten me bendisa dorucekot
rucek koftinja hronovski bez jajca brasno i lebni troski, samo meso kromid i magdonos vo sos od domat i tikvica i salata zelka (izdrzavme bez lebuser posted image )
uzina za mene jabolko, a mm dur ne ja izede alvata nema da se smiri
vecerata pak malku ja utnavme bidejki ni ostana koftinja od rucekot pa da gi dojademe, utre postime, da ne se frlauser posted image so niv salata krastavica za mene dodatok seminja lan soncogled i tikva, bez lebuser posted image

i taka... zaklucok mene dieta ne mi treba no se pridrzuvam a mazle samo faka krivini
vo nedela toj ke gotvi oktopod so makaroni vo nekoj sos, i toa cudo da go vidamuser posted image nemam namera da jadam toj denuser posted image

novo e toa sto so dietava probav da napravam bezkvasen leb, samo brasno voda i sol i prviot pat go pogodiv no slednive tri pati nikako da se povtori uspehot, se jadat lebovite no samo toj prviot mi bese najvozdusest
obeshrabrena se dadov vo nov proekt da proizvedam domasen priroden kvasec pa taka da si gi kisnam lebovite, kupiv denes biolosko pcenicno brasno staviv 50 ml mlaka voda i 50 gr. brasno vo tegla izmesav dobro, zatvoriv so folija dupnav dupcenca za da dise staviv ovoska pokraj teglata i cekam da prorabotat mikroorganizmite vo vozduhot, za edna nedela se nadevam ke imam kvasec i lebce kakvo pravele nasite babi
drzete mi sreka da mi uspee

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Хроно режим на исхрана
27.2.2015 10:17:55   
bucko mal
niki sto e ova dieta so tolku jadenjeuser posted image

Ne definitivno ova ne e za mene.Jas probav da smenam nacin na ishrana I sekojdnevno vezbav vo teretana,posle dva meseci bev plus 2kg.Pa fino lepo si pocnav UN-dieta I posle 1,5 mesec sum -4.
Ovoj pat moram da uspeamuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Хроно режим на исхрана
27.2.2015 10:36:19   
niki
dieta za zderaciuser posted image

mm ja pronajde i si ja odbra
fintata e vo vnesuvanje na hrana na odredeno vreme vo koe nasiot organizam proizveduva enzimi koi tokmu taa hrana ja varat pa hranlivite materii podobro se absorbiraat i se namenuvaat za trosenje na energija namesto za talozenje masti
po netov procitav dosta pozitivni iskustva ke vidime kako ke bide kaj nas
utrovo mm mi veli deka otkako e na ovoj rezim i podobro spie, ne go maci zeludnikot so nesvarena hrana kiselini, grcevi
so kilaza uste nema mrdnato, dodusa mi veli toj deka koga pocnal imal 112 kg a sega e na 109 no jas mu velam deka ke poveruvam koga stigne na 105

denes nema da jademe nisto od zivotinsko poteklo
mojot dorucek bese varen amarant so bademi i seminja i salata domat i maslinki i bidejki ne me bendisa mnogu amarantot prv pat probuvam izedov i parce leb so marmalad od jagodi bez seker
mm jadese od bezkvasniot leb so marmalad i caj od menta
za rucek imame tavce gravce bez meso bez zaprska salata kiseli krastavicki za mm industriski a jas ke jadam fermentiran karfiol moe proizvodsvo
vecera uste nemam smisleno

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Хроно режим на исхрана
27.2.2015 18:03:30   
lukajana RR
Не е лош режимот само мене не ми одговара појадокот што мора да е пред кафе насабајле ,некако ми е неизводливо а и цигара не смее пред појадок другото е во ред ,мислев да пробам и со рестрикција за овошје првите 4 недели што нема да ми е проблем многу не сум по овошјето за леб гледам дека месат без квасец или со сода и тоа не е проблем ,гледам слабеат луѓе и се мислам ама треба да сменам комплетен биоритам не само режим тоа е проблем.Треба сабајле да станам и одма да јадам а јас јадам по пет саати одкога ке станам а до тогаш сум испила две кафиња .Пишувај како иде и дали има резултати ако е успешно ке пробам.позз

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Хроно режим на исхрана
1.3.2015 10:14:03   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukajana

Не е лош режимот само мене не ми одговара појадокот што мора да е пред кафе насабајле ,некако ми е неизводливо а и цигара не смее пред појадок другото е во ред ,мислев да пробам и со рестрикција за овошје првите 4 недели што нема да ми е проблем многу не сум по овошјето за леб гледам дека месат без квасец или со сода и тоа не е проблем ,гледам слабеат луѓе и се мислам ама треба да сменам комплетен биоритам не само режим тоа е проблем.Треба сабајле да станам и одма да јадам а јас јадам по пет саати одкога ке станам а до тогаш сум испила две кафиња .Пишувај како иде и дали има резултати ако е успешно ке пробам.позз


nie problem so kafe nemame bidejki mm nikogas ne go ni piel a jas pauzirav od nego edno 2 godini pa kao mu se vrativ na edno mesec dena i pak go isekov
drugiot del za menuvanje na metabolizmot bas i ne mora, eve jas stanuvam sekoe utro pomegu 6:00 i 7:00 casot a doruckuvam tek posle 9:00, nekogas i podocna, nautro so deteto pijam caj so limun ovaa praksa ja imam vovedeno pred dve godini zaradi nejzinoto pojacano kaslanje vo zimskite meseci
e sega sodata mene mi e negativno vo dietata, jas po doma ja koristam za cistenje i nemam namera da ja stavam vo leb
prasokot za pecivo isto e dozvolen vo dietata no mm ima giht i nemu natrioum vo organizmot mu predizvikuva bolni i oteceni zglobovi vo koi se sobira vistok tecnost taka da i toa e no no za nas , sekako koga pravam proja koristam prasok za pecivo ama samo tamu
drugo jas restriktivniot del na dietata ne sum go ni proucuvala prvo zatoa sto nema sto da slabeam imam idealna tezina i vo ova vlegov cisto od prakticni pricini za da ne stavam dve tendjerinja hrana za nas trojca i zaradi poddrska a drugo na mm prehranbenite naviki se mnogu losi i toj edvaj i na ovoj redoven rezim se priddrzuva pa tek i od ovosje da se otkaze i da gi sledi uste drugite pravila, premnogu bi mu bilo
veli toj ako lugevo slabeat po 4 kilogrami mesecno toj neka simnuva 2 i ke bide zadovolen i vo pravo e podobro da se odzi vo namerata da slabee otkolku da se otkaze i pak da se vrati na staro
zatoa i jas ovde pisuvam bidejki imam patologija da mu gi brojam neuspesite pa da ne go demotiviram uste dodatno user posted image
inaku so ednomesecnovo iskustvo veke mislam deka e podobro prvo da se preraspredelat obrocite po pravilata na dietata pa duri otkako ke se navikne organizmot da pocne da se isfrlaat nedozvolenite raboti i da se menuvaat so ona sto se preporacuva, postepeno
mene vo pocetok bidejki mi falea jaglenite hidrati za rucek i vecera uzinata ja cekav so netrpenie i jadev i po tri cetiri ovoski sega veke sum vo faza koga ima denovi koga ne cuvstvuvam potreba za uzina pa ne ja ni jadam a vecerata mi e cisto onaka kolku da stavam nesto vo zeludnik za da ima sto da vrti, ne sum veke gladna ko na pocetokot

ostanav dolzna za vecerata od posniot den bea grilovani piperki so salata krastavica i seminja

vcera dorucek salata so integralni spageti domat seckan magdonos i feta sirenje za mene, a na maze ne mu se jadele spageti nautro pa si pravese tost i sok od portokal
za rucek imavme grilovana riba so baren brokoli zacinet so lukce i limon, salata domat i krastavica
uzina jas tuka ja prekrsiv dietata so pukanki bidejki so kerkata bevme na kuklen teatar i i bese imenden pa da proslavime mm neznam sto jadel
vecerata toj ja prekrsi dietata bidejki bese kaj prijatel da gledaat fudbal i jadel pica, a jas posle uzinata ne bev gladna pa zemav parce krastavica i nekolku zalka od ribata sto ostana od rucek

denes mojot pojadok palacinki (brasno voda i 1 lazica meleni seminja gi izmesav sinojka i gi ostaviv vo frizider da se natopuvaat) utrovo dodadov sol i maslinovo maslo) so niv si napraviv salata od krastavica zelena piperka, celer list, nekolku maslinki i kiselo mleko i taka napolneti izedov 3
maze nejkese da proba i pak pravese tost, uste izede i edno parce od picata koja ja donese vcera za mene i deteto a nie ne ja izedovme se nalea i so pola limenka koka kola i pak si ja prekrsi dietata, jas malku curev no se vozdrzav od komentari

a kvasecot go zaboraviv denovive da go spomnam, se razviva pu pu da ne go urocam, vtoriot den imase samo edno meurce no koga go promesav vidov deka smesata stanala onaka konzistentna i rastegliva slicna na meko testo koe dolgo stasuvalo, i ne se lepese za lazicata, vcera mu bese tret den i imase mnogu meurcinja pa taka odluciv deka e vreme da go nahranam i dodadov uste 50 ml mlaka voda i 50 ml brasno
denes volumenot mu se bese zgolemil pa taka zemav polovinata ja frliv a vo drugata polovina dodadov uste 50 ml mlaka voda i 50 gr brasno i taka treba uste 3 dena da go hranam i da bide gotov
bitno e da ne se zakiseli tuku da si mirisa na brasnoto koe se koristi, dosega e dobar

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Хроно режим на исхрана
3.3.2015 13:05:20   
niki
eve kolku uspesna domakinka sum, na petiot den mi skisna kvasecotuser posted image sega ke moram pak odpocetokuser posted image

za nedelata menito ne go pisuvam bidejki totalno go promasivme, voopsto ne se pridrzuvavme
vcera
dorucek rzano lepce so puter i marmalad
rucek pileski gradi salata patlidjan i maslinki
uzina mandarina i banana
vecera zelena salata i pilesko so preliv od senf limon i maslinovo maslo

vo nedelata vecerta dojde prijatelka ne go videla mm edno mesec dena i mu veli deka se zabelezuva deka e na dieta nekako i bil izduvan ne tolku otecen ko prethodno
mene mi e ist i mi bese mnogu milo sto ete rezultat se gleda ikao jas ne go gledam

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Хроно режим на исхрана
4.3.2015 22:25:11   
niki
vcera post
dorucek rzan leb so namaz od modar patlidjan, salata od rotkvicki
rucek polneti piperki so oriz i zelka salata
uzina mandarina i banana
vecera grilovana tikvicka i salata avokado kromid krastavica

denes
dorucek proja so sirenje i malku slanina, vo mojata imase i praz, salata svez morkov
rucek riba salata marula rotkvicki i krastavica
uzina jagodi i banana
vecera tuna i salata kromid, domat celer list i seme od tikva
denes so rucekot i vecerata mm izede po parce leb i pocna da me nervira bidejki pocna epten da se opusta

na skype go vide sveki i mu veli i taa deka oslabel malku

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Хроно режим на исхрана
5.3.2015 22:21:29   
niki
dorucek peceno lepce vo tava so kaskaval, svez domat i maslinki
rucek leka i pecen modar patlidjan so domat lukce i feta i grcka salata
uzina jagodi i malku cokolada
vecera krastavica i tuna

i da se pofalam deka mi uspea bezkvasniot leb, greskata mi bila prethodno sto malku go ostavav da kisne receptot velese deka se dovolni 24 casa no sega e uste ladnicko pa taka mu trebaa 2 i pol dena
koj e zinteresiran receptot e sleden

solja mlaka voda i solja brasno koe sodrzi gluten se mesaat vo staklen ili keramicki sad (brasnoto e preporaclivo da bide od celo zrno i biolosko proizvodstvo)
se ztvora so najlon folija i se pravat dupcinja so cackalica za da dise
se ostava na sobna temperatura duri da se odvoi voda na povrsina i se pojavat meurcinja(24 casa) koga ke se otvori treba da mirisa na brasno nikako na kiselo
potoa se dodavaat uste 3 solji brasno i 1 solja mlaka voda se mesa dobro, testoto e meko leplivo i vlazno i pak se ostava da stoi duri ne se duplira (24 casa)
potoa se dodava sol seminja se mesa dobro i se stava vo podmackan keramicki kalap i se ceka da se duplira
i na kraj se odozgora se premackuva so voda se poprskuva so seminja se pokriva so aluminiumska folija i se pece 45 minuti na 180 i potoa uste 15 bez folija
ispecen lebot se ostava da se izladi pokrien so krpa, koga ke se izladi moze da se sece, nikako duri e topol, i potoa se vitka vo krpa i se cuva vo kesa, stoi nekolku dena i mnogu e vkusen
na vtoriot den pred da stavam sol i seminja odvoiv od testoto malku i go staviv vo tegla tamu dodadov 50 gr. brasno i 50 ml voda izmesav se i pokriv so folija i go smestiv vo frizider so cel da stoi podolgo i koga ke mi treba leb da go iskoristam i eventualno da go ubrzam procesot, no ke vidime dali ke mi uspee


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Хроно режим на исхрана
7.3.2015 13:01:04   
niki
vcerasnoto posno meni
dorucek integralen bezkvasen leb, humus so odozgora iseckan celer i svez morkov kako salata so nekolku maslinki, na maze ne mu se bendisa pa se zadovoli samo so jabolko sto e sprotivno pravilata na dietata
rucek za nego posna pica kupecka, jas imav leka od prethodniot den i salata patlidjan krastavica seminja
uzina kivi, mandarina i banana
vecera letna mandja so po 1 parce bezkvasen integralen leb

utrovo eksperimentirav so kvasot sto go ostaviv od lepceto, i pravev krofni, procedurata na kisnenje se skrati, za 24 casa imav gotovo duplirano testo, bidejki bese vlazno za da mozam da gi oblikuvam krofnite utrovo dodadov uste brasno 1 zoltka od jajce i puter i super izlegoa skoro da nema razlika od prethodnite koi gi pravev so kvasec i pecivo, i da gi pravev so stevia

i bidejki vidov sto stoi na vagata da dokumentiram vcera 107 kg, user posted image maze samo taka prodolziuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Хроно режим на исхрана
9.3.2015 10:50:03   
niki
ostanav dolzna za popladnevnoto meni vo sabotata
rucek pileski raznjici so zelena pipeka pomegu parcinjata meso, salata svez kromid celer i marula, preliv od senf limon i maslinovo maslo
uzina banana mandarina i kivi
vecera ostatocite od mesoto od rucek i krastavica

vcera
dorucek humus sto mi ostana od petokot so dva lista przena slanina i domat, maze pak cital nekade deka lanot gi procistuva crevata od naslagi i masnotii pa pocna nautro da jade po 1 lazica melen
rucek svinska kremenadla, peceni crveni piperki zacineti so lukce celer, limun i maslinovo maslo, salata domat i kromid
uzina bidejki bese 8 mart bevme vo palacinkara i jas se pocastiv so vafla so belo cokolado a toj so palacinka so crno cokolado
vecera maze ja preskokna, jas salata so malku krastavica, cetvrt domat i dva lista marula i nekolku parcenca kaskaval i seminja

denes
dorucek bezkvasen leb kiselo mleko lan
rucekot denes ke bide da se dojade sto ostanalo od prethodni denovi, imam 1 polneta piperka so meso se odmrznuva, malku od vcerasnata kremenadla i marula salata



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Хроно режим на исхрана
10.3.2015 9:14:11   
niki
vcerasnata uzina pukanki keks i kafe
vecera peceni piperki so lukce i celer zakiseleni vo limun so sveza krastavica i malku feta



_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Хроно режим на исхрана
12.6.2016 13:44:00   
bucko mal
Zdrav devojkiuser posted image

Eve me i mene na ovaa tema. Posle site isprobani dieti redno bese i ovoj nacin na ishrana da go probam. So mali greski terem 1,5 i imam odlicni rezultati. Vo kg ne otidov mnogu ali vo obem mnogu. Posebno stomakot ischezna.
Neka pomine nekoe vreme i ke ve pochastam so slikiuser posted image

Se odluchiv na ovoj nacin na ishrana bidejki sum ljubitel na meso. Aj si vikam da probam edna nedela da vidam sto ke se sluchi i mi vleze pod koza. Teram na restrikcija i vaka mi izgleda eden den.
Stanuvam vo 6:30 piam mlaka voda so gumbir, cimet i limon. Pred 8 casot doruchkuvam i posle dorucek obicno kafe bez sheker.
Doruchekot se sostoi od leb, mafini, palacinki-napraveni doma od dozvoleni brasna. nautro se jade, celi jajca, prshuta, s.vrat, domashni kolbasi, mlado sirenje. Samo treba da se vnimava kako da se kombinira. Ruchekot mi e okolu 1,
meso so mnogu zelencuk. Vecerata okolu 6, najcesto pilesko meso ili riba so zelencuk. Grickanje izmegu obroci nema, sepak koga se custvuvam mnogu losho ke kasnam malku crno cokolado ili bademi.
Vaka nekako na kratko mi izgleda Hrono ishranata. Veruvale ili ne, ne chuvstvuvam glad imegu obroci. Zasega ne planiram da ja prekinam. E, sega moram da priznam deka si bara mnogu vreme, organizacija a bogami i dosta e skapicka.

Ako ima nekoj zainteresiran neka poveli da se druzimeuser posted image

< Поракaта ја уредил bucko mal -- 12.6.2016 13:46:31 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Хроно режим на исхрана
23.6.2016 16:18:22   
deluxe
Сестра ми веке 7 месеци е на овој начин на исхрана има одлични резултати.Таа како нутриционист веке ја практикува и ја примени на неколку пациенти со дијабет.Имаат одлични резултати ,инсулинската терапија веќе е минато.Размислувам наскоро да се приклучам кон оој реѓим на исхрана,не дека имам здравствени проблеми или вишок кг,напротив сакам да почнам да се хранам здраво и да баталам пороци и токсиниuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Хроно режим на исхрана
9.9.2016 5:06:47   
marina111
зарем нема никој кој се храни според хроно ?
јас сум на почеток на рестрикција само 5 дена
кога да очекувам први резултати?
првично да симнам 5 кг

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Хроно режим на исхрана
12.10.2016 20:18:38   
niki
Jas nikogas ne sum se hranela restriktivno, a vo vremeto koga se pridrzuvav do hrono principite za okolu dva meseci simnav tri kg
Ottogas vo zavisnost kolku slobodno vreme imam pravam hrono leb, i generalno se pridrzuvam do devizata bogat pojadok bez slatko, kafe posle jadenje, rucek meso zelencuk, uzina cokolado i ovosje i veceram samo koga sum gladna vo sprotivno toj obrok go preskokam
Mm nikogas ne istraja kaj nego i posle vakva dieta ima jojo efekt bidejki toj sekogas im se vraka na starite losi prehrambeni naviki

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот marina111)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Хроно режим на исхрана
15.10.2016 14:05:21   
marchi
jas vejke podolg period pribiram informacii okolu hrono rezimot na ishrana nekako mislam deka ne mozam da se uhodam,bev na un dieta od juni do nekade pocetok na septemvri i toj nacin na ishrana bas mi se dopadna a inaku nemam vreme da vodam nekoj rezim na isrhana no bi sakala

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Хроно режим на исхрана
29.1.2018 14:49:46   
milana8989
Hvala za recepte :) Kako ste izracunale bazalni metabolizam? Ja sam koristila bmr calculator i My Fitness pal i dobila sam razlicite rezultate. Na prvom mi je bazalni metabolizam 1688 a na drugom 1550. Sta mi preporucujete?

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 19
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?