|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Затнато уво
20.3.2010 15:36:33   
ripce
ПОМОШ!
Од кога станав десното уво ми е затнатоuser posted image Пробав топло да ставам како подобро да ми беше, едно време малку како да ме пушти, ама сега пак исто како кога станав. Знаете нешто што би можело да ми помогне?


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:39:21   
mina_m
a ripce,te boli uvoto????

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:40:21   
ripce
фала богу НЕ... недај боже да почне, како само си патев од ушите кога бев дете.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:43:15   
Mila na mama
хидроген 3% ставаш неколку капки затвораш со памук го слушаш хидрогенот како работиuser posted image  и обично успева. Мене ми се случува  да ми се затне увото ако си брцнам со стапче па затоа не купувам стапчиња за уши за да не паѓам во искушение. Инаку ова ми го препорача лекар, сигурно е не е некоја бабина деветина.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:46:00   
ripce
Фала Мила на Мама, баш ќе пробам.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:46:39   
mina_m
pa cim ne te boli uvoto ne e tolku strasno,probaj so gvakanje na mastika da vidis dali ke ti se odzatne uvoto ili stavi pamukce so kantarionce ili rakija,moze da ti pomogne,da ne imas malku vodicka,pa ti se zatnalo?

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:48:41   
ripce
Можеби вчера кога ја миев косата да ми влегло вода, не сум осетила... ќе го чекам брат ми да си дојде, пошто сме кај моите, да го пратиме до аптека да земе Хидроген.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Затнато уво
20.3.2010 15:57:48   
ripce
Мила на мама, а како капнувам во увото од Хидрогенот 3 капки, па затворам со памукче?

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Затнато уво
20.3.2010 16:04:11   
Mila na mama
Јас обично ставам директно од шишенце во уво додека да почувствувам дека се наполнил делот над тапанчето може ќе ти изгледа многу ама ако пробаш со пипета тоа се некои 4-5 капки потоа правам топче од памук и го ставам во увото за да не истече хидрогенот. Потоа слушаш вриење хидрогенот работи. Ми се случило и 3 пати во 3 часа да го правам истото за да почнам да слушам нормално. Ужасно е чувството на недослушување или да слушаш како да е којзнае колку далеку звукот.

П.С. Сум слушала дека ставаат кантарионово масло ама не сум пробала никогаш иако имам чести проблеми со лашењето во ушите, а за ракија никако.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Затнато уво
20.3.2010 19:58:05   
ripce
Ништо ни хидрогенот не ми помогнаuser posted image Ќе чекам уште ноќеска, ако и утре е вака , одам на ушен д-р.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Затнато уво
20.3.2010 20:21:29   
nadica
Ништо ни хидрогенот не ми помогна Ќе чекам уште ноќеска, ако и утре е вака , одам на ушен д-р.


оф мила жал ми е многу а да пробаш како да дуваш со затнат нос user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Затнато уво
20.3.2010 21:27:49   
Боцко
vidi, ripce. mislam deka uvoto tie zatnato t.e. imas napraveno cep od masnotija. najverojatno ke treba uvoto da to go isperat na lekar sto m hidrigenot ne ti pomognal

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Затнато уво
20.3.2010 23:21:32   
garfild
И јас често имам проблеми со затнување на ушите,и веднаш одам во Букурешт на ушно,ми го мијат затнатото уше,и имам правено муабет со докторката,и викам дека двапати годишно ми се затнуваат,а таа вика дека причината е во поголемото количество излачена ушна маст,и вика никако чистење со стапчиња,чаре -само перење на ушно.Така да Рипче,обавезно иди на ушно,5 мин.работа е,а многу ќе ти олесни.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Затнато уво
20.3.2010 23:30:16   
Maca25
мене баш пред некое време ми се затна увото, а гледам се почесто ми се случува ова, и кога трае подолго од 3-4 дна одма во Букурешт на чистење. Не пробувам сама ништо.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Затнато уво
28.4.2010 9:32:39   
ripce
Од толку проблеми сум заборавила да ви кажам што ми се случи пред неколку недели со увото...
нели ви соопштив дека ми е затнато, како мала многу имав проблеми со десното уво. И тој ден ставав Хидроген го испирав ништо, утре правец на д-р. Кога виде (и слики ми извади заедно ги гледавме) увото цело крваво внатре, воспаление, и плус перфорација на мембраната. Пиев антибиотик неколку дена РЕЦИПРОКС, капки за увото ДЕКСАМЕТАЗОН + ХЛОРАМФЕНИКОЛ (пров се збунив кога ми рече овие се за очи, си викам зашто овој ми ги дава за уво), и Бенил капки за нос. На следаната контрола после 5 дена, воспалението беше повлечено, дупката од перфорацијата значително намалена, и ми даде Тримоксазол уште неколу дена да пијам... во наредните неколу дена почнав да си слушам најнормално, инаку полуглува бев. Сега сакам да отидам некој ден пак на контрола, зашто тогаш фатија Велигденските празници, па после осипот на Зоки, па ова последново, еден куп проблеми, нема време за мене.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?