|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подароци за учителките
27.11.2014 10:44:26   
caciana
Vo moe vreme na ucitelkite Im podaruvavme karanfili za 8mi Mart.Denes ja gledam vnuka mi lele decava sto Se kupuvaat za ucitelkite za vakvi denovi:tasni,nakit,sminki...Duri I rodendeni im slavat na ucitelkite pa torti kupuvaat I podaroci.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Подароци за учителките
2.3.2015 23:00:40   
mommy_angels RR
Женски ,еве не на прагот на уште еден празник.Јас лично воопшто не го сметам за празник,ама ете сите подаруваат па ајде и ние.Јас немам идеја што би им купила на тетките во градинка user posted image А вие?
Ајде давајте идеи

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Подароци за учителките
3.3.2015 8:46:40   
sandriana RR
И плус мака што е празникот во недела....кога би дале подарок?
Јас сум секогаш, ако се има трошка време, да се изработи нешто дома- честитка или нешто слично, и по еден цвет за внимание. Така направив лани, нешто слично ќе биде и годинава.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Подароци за учителките
3.3.2015 22:24:18   
lukajana RR
И јас сум за нешто ситно да се подари ,во последно време почна да се претерува со подароците накит чанти дури и кондури купуваат ама ние сме си криви што е тоа така,за некоја година ке почнат телефони и телевизори да им купуваат да ти е мерак да си учителкаuser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Подароци за учителките
3.3.2015 22:36:16   
Melanija RR
Ем недела ем М моментално не го носам во градинкаuser posted image здравје догодина. Јас не сум за поклон туку за нешто направено,а да сум учителка ептен незгодно би ми бuser posted image ло да ми даваат поклон децатаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Подароци за учителките
8.3.2015 19:29:30   
vezilka RR
ЈАс годинава по една бомбонера земав. Толку доста е. Ептен ми е срам без ништо да го пратам и затоа, имаче што се однесува до мене, ништо не треба.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Подароци за учителките
8.3.2015 20:03:31   
sandriana RR
Ние изработивме дома по една честитка и по една вазничка со изработени цвеќенца за воспитувачката и за негувателката во градинка. Останав на ставот за home-made поклон годинава user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Подароци за учителките
23.2.2016 16:58:07   
mommy_angels RR
Се ближи 8 ми март, а мамички user posted image Ајде кажувајте што да се купи за учителките.Ние оваа година ги имаме три user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Подароци за учителките
24.2.2016 12:14:37   
sandriana RR
На последниот родителски состанок нашите учителки јасно се искажаа пред време за 8ми март да не купуваме во никој случај подароци за нив.
Доколку сакаме да им покажеме внимание - да си купиме за децата материјали за работа, бидејки не достасувале тие што ги имаат. Соломонско решение user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Подароци за учителките
24.2.2016 13:32:24   
AneLav RR
Леле и ние имаме три учителки јас прв пат треба да купувам па кажувајте идеи.Среќа што кај мене се близнаци и две во едно ми е иначе два пати по три не знам што ќе правевuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Подароци за учителките
25.2.2016 11:37:47   
Snowhite RR
Женички по колку пари давате за заеднички поклон за училишни деца, т.е. наставнички. Кај М предлод има да даваме по 150 ден. Не дека по 150 се многу пари и некој нема да даде, ама во одделението се 34 деца, што се собираат 5100 денари и јас стварно не знам што планираат да купат со толку пари и како би се чувствувала наставничката кога ќе треба да прими толку скап поклон. Не дека поклонот ќе и се дава со фискална, ама се знае од прилика што колку вреди. Ако се буниме ќе испадне дека не сакаме да дадеме и не знам, ама мене не ми се допаѓа идејата, значи не за парите, секако ако купуваме секој посебно, толку, а може и повеќе да потрошиме, ама за големината на поклонот. А мислам и дека имаше некое ограничување, за поклони над 1000 ден да остануваат во училиштето, знаете нешто за тоа?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Подароци за учителките
25.2.2016 13:05:00   
marchi
moeto dete e malo i uste ne sme dosle do taa faza no mozam da ti odgovram nie kako sme pravele na skolo user posted image od 1vo do 3to odd bevme mali za sobiranje kupuvanje ova ona pa sekoj na ucitelkata i nosese po edno cvekjence,bilo vo vazna ili eden obicen karanfil .... vo 4to odd se sekjavam deka uspeavme da se podelime bar vo 2 ili 3 grupi i sekoja grupa i dade po eden pogolem podarok na pr ukras ili buket ili ne znam sto...od 5to odd sobiravme po 50tin den maksimum do 100 ama prethodno se dogovaravme sto ke i kupime razgleduvavme cena i celata suma ja delevme za da vidime po kolku treba da se dade.i toa taka si ostana i do sredno,togas bevme 40 deca vo klas i kaj ke dades povekje od 100.premnogu bese.isto moram da napomnam imav edna drugarka vo klas kaj sto imase da ne recam zbesnata klasna nastavnicka.vo prvata godina im naraca mobilen posle dvdda i kupat i taka sekoja godina si i ispolnuvaa zelbi.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Подароци за учителките
25.2.2016 18:05:17   
lukajana RR
Snowhite rr тоа е многу ,како поклон за свадба да ке купувате user posted image .
Ние собираме по 100 денари ,вкупно 20 деца се во одделението и таман е .
Ке и се купи ташна и паричник ,има на попуст сега околу 1500 двете и плус некое цвеќе во саксија ,доволно е

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 263
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 9 10 [11]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?