|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Антифосфолипиден синдром
11.2.2015 22:08:23   
sakambebce
Фала многу за поддршката, се надевам ќе се дружиме во иднина и ќе споделуваме искуства...

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Антифосфолипиден синдром
8.2.2018 10:58:58   
MamaMonika
Драги дами, ве читам со години, но не знам ни како се пишува порака :) затоа и пишувам како одговор на Меланија. Многу се израдував за Зола дека се гушка со бебчето. Се израдував за неа а и мене ми даде надеж. По спонтаниот абортус на 8ма недела ми ги направија испитувањата на трансфузиологија и јас испадна дека имам лупус антикоагулант позитивен, афа гранично висок (1-20 кај мене 16). За две недели треба да одам да ми препишат терапија (не сум бремена). Од тоа што го читам кај вас се радувам дека со помош на инекциите многу мајки си ги родиле бебчињатаuser posted image и нема поголема радост од тоа. Но мене ме мачи што претставува таа болест антифосфо.синдром, дали е опасен за нашиот живот, дали тие антитела може да се пренесат на бебчето преку плацентата, па во иднина да му прават проблеми во развојот. Ве молам дали има некој знаење, бидејќи кога пребарувам низ гугл читам само страшни работи. Ве молам ваши искуства. Личнисте искуства секогаш најмногу ми помогнале. Рингераја форумот ми има помогнато повеќе и од лекарите. Фала ви на сите. Поздрав и бацки

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 77
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Дали е вистина дека децата се поболни кога почнуваат во градинка?
пеперутка16

Дали вашето дете почнало повеќе да се разболува откако тргна во градинка?

Да. (100%)

Не. (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!