|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: 8ми Март
6.3.2014 15:14:07   
Melanija RR
Кога мм ми беше дечко и баш тазе за 8ми март му реков да не купува ништо.Ама тој сакал да биде галантен па поклон плус цвеќе па па му викам не ти е ова плус туку минус ти реков и треба да знаеш што сакам и ти кажав.И така му дојде памет user posted image
Од секогаш викав ако баш на тој ден треба да добијам цвеќе не фала несакам, а било кој друг ден секако да.А за прослава недоаѓа во предвид ,тој ден е за протест не кафана user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: 8ми Март
6.3.2014 15:25:55   
Палешка РР
И јас не го сакам 8-ми март.
Не сакам подароци, не сакам прослави, не сакам кафани. user posted image

Ама, годинава имаше една примамлива понуда од работа за мини турнеја низ западна Македонија и ќе одам...Ќе заборавам дека е 8-ми март и ќе одам да си го излуфтирам мозокот user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: 8ми Март
6.3.2014 20:02:14   
kapina
Da go slavam o voj praznik I ubavo ke mi dojde patuvanjeto so koleskite za krusevo vo sabota posle losoto iskustvo sto go imav Vo vtornikot na endokrinologija I posle neubavite nastani sto mi se slucija ovaa godina

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: 8ми Март
7.3.2014 9:40:14   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

,тој ден е за протест не кафана user posted image


Нема протест во нашава држава, за жал. Хе, хе тогаш дојди во сабота околу пладне во МКЦ, таму ќе делиме „просветителни“ картички наменети за жените со кои ќе можат директно да си го побараат она што им следува ( и тоа во смисла на најосновни секојдневни потреби, како градинки, здравствени услуги, осветлување и сл.) од институциите кои се надлежни.


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: 8ми Март
7.3.2014 11:13:34   
Melanija RR
Сакам да дојдам ама ете ги немам моите права user posted image ако го бива времево па со бебеuser posted image толку од моите права

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: 8ми Март
7.3.2014 14:07:53   
LoveableMe RR
Жени, утре е денот благодарение на кој добивме право да гласаме, да отвориме своја сметка во банка, да се вработиме, да возиме кола, да сме еднакво платени со мажите, да сме рамноправни во секој поглед, бидете горди што имало женички во минатото кои се избориле за ова што сме ние денес.

Честит празник во име на правата на жените!!!!



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: 8ми Март
8.3.2014 0:20:38   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

,тој ден е за протест не кафана user posted image


Нема протест во нашава држава, за жал. Хе, хе тогаш дојди во сабота околу пладне во МКЦ, таму ќе делиме „просветителни“ картички наменети за жените со кои ќе можат директно да си го побараат она што им следува ( и тоа во смисла на најосновни секојдневни потреби, како градинки, здравствени услуги, осветлување и сл.) од институциите кои се надлежни.


Протестен марш низ улиците на Штип има денес, само што е во организација на политичка партија, со неколку илјади жени од цела Македонија.


< Поракaта ја уредил elenak RR -- 8.3.2014 0:25:01 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: 8ми Март
8.3.2014 20:15:10   
Annet
Sreken praznik mili prijatelki:)

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: 8ми Март
10.3.2014 8:25:48   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

,тој ден е за протест не кафана user posted image


Нема протест во нашава држава, за жал. Хе, хе тогаш дојди во сабота околу пладне во МКЦ, таму ќе делиме „просветителни“ картички наменети за жените со кои ќе можат директно да си го побараат она што им следува ( и тоа во смисла на најосновни секојдневни потреби, како градинки, здравствени услуги, осветлување и сл.) од институциите кои се надлежни.


Протестен марш низ улиците на Штип има денес, само што е во организација на политичка партија, со неколку илјади жени од цела Македонија.



Е така де, такви знам дека има. И тогаш по дифолт се појавуваат илјадници. Во друг случај, јадно. И така си помина и овој 8ми март, кафаните се оќарија, цвеќарите исто така, а ние жените, горди самите на себе, мислејќи дека ги имаме сите права, ќе го заборавиме вниманието и помошта од нашите мажи, до следниот 8ми март.


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.3.2014 11:45:53 >


_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: 8ми Март
5.3.2015 14:16:49   
LoveableMe RR
Посакувам што повеќе права за жените, што повеќе слободи и рамноправност со мажите...мислам дека полека полека се чувствува поголема еднаквост за разлика од порано иако стереотипите сеуште постојат.

Нека е среќен и нека носи што повеќе права и слободи за сите нас!!!!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: 8ми Март
24.11.2015 15:23:03   
marchi
za 8mi mart sum i davala podarok na majka mi i na strinami so koja ziveeme vo ista kujka od ko se omaziv davam plus na makeata na mm ,2te strini na mm (zeni po tatko na mm) i na zena od prv bratuced na mm,3 kukji sme edno do drugo i tie mi se najbliski

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: 8ми Март
20.2.2016 18:37:00   
marchi
blizi 8mi mart,kaj nas niz gradov lugjeto se spremaat?vie?sto planirate? user posted image

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 287
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 11 [12]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?