|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Тато и ќеркичките
8.6.2009 11:10:13   
mami
мислам дека го погодив местото на темава...како се однесуваше вашиот тато на денот на свадбата и како се однесува сегашниот тато во однос на малата ќеркичка која еден ден ке се омажи и ке оди да живее во друг стан и ке ги вика на гости- ја цитирам керкичката на Лиде

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:43:10 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: тато и ќеркичките
8.6.2009 11:18:39   
Еца
ааааааааааааа хаха слаба точка, user posted image маж ми уште сега некој кога ке рече леле каква е убава има да прави лом, му се крева и онаа малку коса што ја имаuser posted image по природа е љубоморен ама за неа...не можам ниту да опишамuser posted image или некој ке и рече имаш ли дечко(што мене лично ми е многу безвезе да прашаш дете од 3.5 години)а тој кога ке се намршти, и само..дечко...прво ке мора да разговара тој со мене, па после ке видиме што и како....user posted image user posted image user posted image машки бе, ги боли, боли, ама тоа им е...

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: тато и ќеркичките
8.6.2009 11:20:03   
lide78
so mene tatko mi dobro pomina bidejki bev vtora kerka sto ja mazi,a so sestra mi bolen legna,ne mozese da vleze vo nasata soba so meseci.A sto se odnesuva do mm uste sega mu se place,kako sto veke kazav na sekoja svadba se zamisluva deka ja mazi kerka mu i ocite mu se nasolzuvaat.premnogu se bliski so Joana i toa ponekogas me nervira i samo se zakanuvam deka ke vidat jas koga ke si rodam sin, a mm se smee i vika jas uste edna kerka ke pravam.Da ne vi se veruva kakva povrzanost e toa:noke ako se budi vika tato,so tato igra topka,so tato luduvaat po doma itn.Ama koga e bolna stapuvam jas na scena i navistina ponekogas mu ljubomoram na soprugot za nivnata bliskost

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: тато и ќеркичките
8.6.2009 11:27:06   
mami
јас сум прва од нас две што се мажи и да ви кажам не сум го видела татко ми толку нежен со мене...повеќе со сестрами се дружат ама сега кога требаше да си одам од дома, болен падна...цело време се грижеше како ништо неможат да ми дадат за да не повраќам првите три месеци..па се нервира кога ке ме види мене нервозна од свекрвами дома...абе што да ви кажувам...и јас кога сум била мала не сум сакала да спијам кај тетките сум им викала- тато ке плаче за мене, сакам домаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: тато и ќеркичките
19.6.2009 13:30:55   
mami
што вика тато по повод излегувањата на керката? за синот знаеме дека немаат ногу гајле, ама ова е керката која треба да излезе во град, со друштво..сте разговарале на таа тема?
татко ми не се бунеше многу кога излегував бидејќи знаеше со кого сум и со кого се враќам дома(имав двајца другари со кои редовно излегував а живеат близу до мене)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: тато и ќеркичките
21.9.2009 12:03:54   
mami
Каков е тато сега кога знае дека неговото мало девојче ке има свое дете?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: тато и ќеркичките
21.9.2009 16:37:15   
Весна
Ех, јас сум си татина ќерка, а мамина маза. user posted image  Ама не правевме свадба, само веридба, па по некое време и регистрација.
И нормално дека не ме изненади што плачеше, ама па за веридба па и тој па?! А сите ние исцерени, кој поднапиен, а татко ми ем пивнат, ем тажен, ем весел, оооој златен тој. Инаку, до пред да бидам „невеста“ пссссх, гајле си немаше, ни знаеше кога се прибирам ни со кој сум, каде, ама имаше и има де огромна доверба во мене, па не ме тромозеше со контрола. Е арно ама откако сум нечија сопруга и на праг мајка, ауууу па тоа више не се поднесува, нон стоп би зборел со мене на телефон и сака да знае кај сум и кај е маж ми, ауууу напори. И некаде до 4-ти месец воопшто не ме прашуваше за бременоста како ми е, ама откако му свикав како може да води евиденција кај е маж ми, а на тема бебето во мешето на ќерка му нити збор user posted image  И ете му го дотерав паметот и за тоа user posted image
Но како и да е, засекогаш ќе си останеме татини ќеркички.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: тато и ќеркичките
5.1.2010 21:52:05   
niki
Веќе неколку дена ќерка ми го има ставено на маки мм. Си доаѓа тој од работа и правец кај неа во соба, а таа ладно и остро: Излегувај од мојата соба. Ја вика некаде да одат заедно- не сакам, нешто да и даде или да направи за неа- не ти и се нешто намуртено го гледа. И така ладна војна меѓу нив, а јас медијатор се се обидувам некако да ја омекнам и неа и него, но без успех. Но најтешко во целата ситуација ми паѓа да се воздржам и да не се смеам на нивните караници. А таа за сенешто му е лута, ако седнал негде, да стане, ако земал нешто да остави, ако рекол нешто, да ќутел. Утрово од уста му зема баничка и тврдоглаво плачеше и врискаше за гризот што го голтнал да и го врати.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: тато и ќеркичките
6.1.2010 14:20:48   
mami
Ники а има некоја посебна причина за тоа? ја налутил со нешто или му е лута од што нема што да прави?

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: тато и ќеркичките
6.1.2010 14:54:28   
Еца
мислам дека си има некоја своја причина, која јас би ја нарекла непозната или непостоечкаuser posted image и наш татичко мина низ тие маки со мартина, но ова е само една фаза на нашите миличкиuser posted image мм па што смешен беше дури се нервираше и насамо ми викаше, моето дете не ме сака, а јас на тоа само коментирав, епа да поминуваше повеќе време со неа  немаше да стигне до тука работава. Не дека сум боцкало, ама навистина така беш'е. А сега тато и Мартина се најдобри другари, тата матаuser posted image ама поучен од своето искуство сега со Мила се мази, пази, гали, ја држи, ја шета, што не беше случај кога Мартина беше бебе.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: тато и ќеркичките
6.1.2010 22:54:05   
niki
Ете Мами, Еца во мое име ти одговорила. Баш така причина некоја видлива нема, само во нејзината глава, но од три годишно дете не очекувај да ти објасни што му се случува. Инаку и со вториот дел се сложувам и тој самиот си е крив, да и посветува повеќе внимание, да исполнува она што ќе вети, веројатно поинаку би биле работите. Ете вчера баш и ветуваше дека ќе ја носел на тениското игралиште кај што игра тенис да го гледала, а потоа на тобоган. И таа пресреќна му објаснува дека ќе свирела со свирчето, демек судија ќе била, малку ги помеша спортовите. И денес си дојде од работа и фати тросед, го потсетувам да ја однесе, не ветер дувало, друг ден. 

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: тато и ќеркичките
6.2.2010 17:35:03   
DZULI
jas sum si tatina maza,uste od malecka sum poveke povrzana so tatko mi otkolku so majka mi,bidejki taa e malku postroga,i jas celo vreme so tatko mi,i iskreno sega koga sum daleku od niv,mi nedostasuvaat i dvajcata,megutoa se razbira poveke tatko mi,jas sum negovata milenicauser posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: тато и ќеркичките
2.3.2010 8:48:14   
gvenda
nie ocekuvame devojce sega i nase prvo dete, a bidejki mm sakase i seuste saka sin mislam za vtoro ili treto user posted image  se plasam kako ke se odnesuva i dali ke bide taka privrzan kako sto mislam deka bi  bil so since iako site mi vikaat deka bas ke bide obratno ke mora da pocekam pa ke vi kazam. Koga doznavme deka e zensko jas bev onaka zamislena duri gluposti mi teknuvaa deka ke ne ostavi user posted image  ludaca bog da cuva 

(Одговор на членот DZULI)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Тато и ќеркичките
18.5.2011 21:02:16   
mamamoni
јас и сестра ми сме баш татини, и денес ако сум мажена знам да се изгушкам и погалам со татко ми, а Софија не да е татина маза, само по тато плачи ако е многу мала, мене ме бара само ако и се цица, а мм не можи да излези од соба а да не плачи по него, тато ја вика " љубави моја" и таа полетуваuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:44:45 >


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Тато и ќеркичките
19.5.2011 6:39:32   
Палешка РР
Миа е и мамина и татина. Кога сме двајцата тука повеќе иди по мене, а кога татко и не е тука го зема поништениот пасош, кој и стои во играчките, го отвора и почнува да тажи: тато, тато, тато...user posted image

Јас бев татина ќерка. Со мајка ми никогаш не воспоставив толку близок однос како со татко ми.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:44:26 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Тато и ќеркичките
19.5.2011 10:53:52   
Blue Glow
Iva e mamina maza, ama znae i so tato da se guska. Bidejki jas ja mazev mnogu morase nekoj da bide strog :) Ama sega bebusov go osvoi od prv moment ,se glea uste sega deka Ana ke bide tatina :)))

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:44:09 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Тато и ќеркичките
19.5.2011 13:25:19   
Тања РР
Поголема татина маза од ќерка ми не постои!user posted image  Татко и да излезе да се прошета кога ќе се врати веднаш му се фрла во прегратка и почнува да се гали. Јас се вратив некни од пат, она се буди и пак рацете кон татко и ги подава. Срцето ми се скина.

Кога си играме јас се намачувам да ја насмеам а со татко и кога игра се смее на сет глас.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:43:54 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Тато и ќеркичките
9.3.2012 20:34:22   
kikicka
Со татко ми имавме слободен однос како другари ама тој не е мнг искажувач на чуства али кога дојде време за мојата свадба некако солзите го одадоа сепак керка си е керкичка али за среќа набрзо им дојде снашката па така не осетија многу празнина брзо добив замена .и мојаваuser posted image е татина маза,ама и со мене се мази али коа ке почнам муабет за тоакога ке порасне дечковци едно друго одма ааааа нема испаѓање има дома да си седе user posted image user posted image јас па уште толку го нервирам и му велам како ти што ме враќаше дома така и тебе ќе ти ја враќат user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:43:42 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Тато и ќеркичките
7.4.2012 15:39:57   
mamicka77
super e i dozvoluva se za razlika od mene jas po ne i dozvoluvam iako e seuste mala ali se razbira,a sto vika kikicka i toj ne mu se pravi muabet za koga ke bide devojka.Isto i jas so mojot tatko si go sakav se mi nedostigase bidejki odese vo stranstvo na rabota mnogu sum plakalai toj isto na denot na svadbata vo prvoto oro koga me kitese so evra se rasplaka i toa bese moe pprvo viduvanje toj da plaka a mnogu mi e ubav toj del i non stop ja motam kaset_ata na toj del

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 23.4.2012 13:43:30 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Тато и ќеркичките
24.4.2012 0:52:05   
lilicka
Јас сум татина галеница пошто сум најмало и сум доста голема разлика во години од моите сестри дури и сега ме третира како и кога бев малечка user posted image
А мм Л ја направи не татина маза туку татина лигла ептен ја разгали не дозволува да заплаче ни секунда што мене додатно ми направи проблем додека он не е домаuser posted image
ааа да и Л плаче по него кога ќе искочи од дома и само го бара тата тата а мама некако да каже......хммммммм помалку сум си љубоморна!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Тато и ќеркичките
13.3.2013 18:32:42   
Lina*
Jas sum si tatina maza,za svadbata bev tolkuizgubena sto nemozev da zaprimetam drugite kakvi seuser posted image Koga ke pojdam kaj niv znam da si se gusnam so taticko,da si legnam kaj nego na ramo bez razlika sto imam 35 godini.Sega koga razbra deka sum bremena,pa neznaese sto da napravi od radost,samo me guska,samo me baknuva,neznaj sto da napravi za da ja iskazi radosta

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Тато и ќеркичките
13.3.2013 19:54:20   
medvedenko2101
I jas si imam edna tatina kerka :) ANGELINCE

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Тато и ќеркичките
29.11.2013 15:05:46   
Mihaela 2010
Vikaat tatina kjerka a mamin sin,neznam kolku vazi ova
jas vo princip nemav nekoja koj znae kolkava komunikacija so moite,ne bev bliska so majka mi,ama polesno mi bese za bilo sto da razgovaram so tatko mi,mislam deka i den denes e taka
kaj nas doma mm i kerka mi si imaat epten dobar odnos izgradeno,ama sepak mozam da kazam deka so mene povekje se maziuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот medvedenko2101)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Тато и ќеркичките
25.11.2014 9:39:17   
Anuska14
Во мојот случај јас и татко ми бевме на километри далечни а под ист покрив. Мајка ми ми беше поткрепа за се и секогаш и до ден денеска можам да и се потпрам. Имам и јас керка но таа е татина маза во права смисла. Да не звучам лошо понекогаш сум љубоморна на тој нивни однос, се трудам и јас да сум кога се гушкаат, редат коцки, цртаат ама се чувствувам често како вишок.
Некако кај нас дома владее концептот-мама лоша (дава сирупи, сокови и чајчиња, воведува ред и сл)

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Тато и ќеркичките
25.11.2014 12:11:12   
caciana
Jas sum treto dete i sum mamina i tatina heheh . Posebno sega odkako sestra mi se omazi i brat mi se ozeni mozite da zamislite kolku sum nivna " MAZA". No nivniot odnos sprema mene nikogas ne sum go zloupotrebila, naprotiv gi nagraduvam za nivniot trud i nivnoto vnimanie user posted image . Ne sakam da zmislam sto bi pravele tie dvajca koga jas ke se omazam user posted image . Zatoa ke si pocekam so mazackata user posted image
user posted image

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?