|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   4 месеци свадба се спрема, а....
2.6.2009 13:26:20   
mami
Колку е точна народната што верувам сите ја знаеме...мојата свадба ја спремивме за 2,5месеци комплет и не ми требаше дополнително време, а знам двојки кои една година се спремаат и пак им е малку
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
2.6.2009 13:51:15   
Natasha5
Ехе мами цела година да спремаш свадба е многу,според мене ние ја закажавме во март а бесе во август и стварно не знам тоцно колку време бесе ама не повеке од 4 месеци и тоа не постаојано да се спремаме.Малку по малку

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
2.6.2009 14:00:20   
mami
па и мене ми е чудно цела година да се спремаш..па ке ми здосади и свадба и се
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
19.6.2009 15:02:46   
mami
А што е со оние експлозивни венчавки? кога одеднаш решаваат дека ке се венчаат и тоа го прават за една недела? колку тие имаат време да подготват се?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
25.9.2009 9:08:21   
mami
Колку време ја поготвувавте вашата венчавка?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
25.9.2009 9:15:50   
mother 29
nie si dadovme zbor na mojot rodenden(14.08), a svadbata bese na 30.09.
znaci mesec  i pol

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
25.9.2009 9:18:55   
biser
јас и маж ми бевме во врска 10 години (не ни се брзаше) и таман решивме ќе се земаме во Тетово почна пукањето (2001) три пати ја одлагавме свадбата ина крај беше мај месец маж ми го фати инает закажа во хотелот (имаше место тогаш ретко кој правеше свадба) и си направивме свадба за 10 дена. И се испадна од убаво поубаво

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 14:58:27   
mami
колку време вие ја подготвувавте свадбата?

(Одговор на членот biser)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 15:04:25   
arh_diz
Nie se spremavme za svadba okolu 2 nedeli .

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 15:39:35   
vezilka RR
па ние се спремавме околу еден месец..ама не беше тоа нешто деноноќно спремање до исцрпување, туку онака, релаксирано..можеби затоа што не правевме класична свадба туку нешто налик на журка..али во принцип стварите што треба да ги спремиш се истите..

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 15:44:56   
profesorica
ние се спремавме за свадба 3 месеци.не брзавме.имавме закажано уште од јуни за октомври и имавме време детално да го запазиме секој детаљ за да биде совршеноuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 15:57:12   
mami
имаме два пара пријатели чии свадби беа закажани цела година однапред
и замислете, после свадбата едната вика- ааа па ми требаше уште малку време, не досредив се...

< Поракaта ја уредил mami -- 10.12.2009 15:58:05 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 17:08:35   
ananikol
Kaj nas trgna so oficijalnoto zapoznavanje na roditite za nova godina i togas bese odreden datumot za veridbata i za svadbata.Znaci zapoznavanjeto za nova godina,veridbata mart i septembri svadbata imav dovolno vreme se se.Jas doduse sakav pa imame malku pogolem period megu veridbata i svadbata,da go osetam i toa custvo na verenica a ne odma od devojka-zena.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 22:04:24   
karla
Нас веридбата ни беше во јануари а свадбата во мај, имавме доволно време за спремање иако се спремивме во последната недела, само датумот за свадбата го закажавме два месеци однапредuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
10.12.2009 22:20:18   
steci
Za mene svadbata e maltretiranje i gnjavaza.Jas i mojot soprug ne sakavme svadba no zaradi negovite roditeli moravme da se odlucime na pomala varijanta.Jas bev tolku relaksirana sto ne me interesirase ama bas nisto ni gosti ni torta ni muzika.Ke se posluzam so onaa na Gorge svadba bese ko svadba i sta da se prica,parada pijatnstva i kica i poznata cura u belo.Pominaa 4 godini no sega da sum so ovoj pamet ne popustam voopsto nema da pravam svadba po nivni pravila.Ke si bidam svoja.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
13.1.2010 18:25:42   
Enuska
Ima li nekoj tukaod Ohrid. Jas pocnuvam poleka poleka da se spremam za svadba , pocnuvame mnogu rano zatoa sto mojot iden soprug e od Hrvatska,a  jas ziveam vo Tetovo0. Me interesirase dali ima nekoj tuka od ohrid bidejki zelba ni e da pravime tamu svadba. Pa znae li nekoj kako se dvizat cenite na primer za rucek za edna osoba. Pozz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
7.8.2011 16:47:06   
Maca25
Ние ја организиравме свадбата за 20 дена. со закажување во матично, барање на место за славење, до венчаница и бонбончиња. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Enuska)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
8.8.2011 5:20:55   
temjana
naredno leto planirame svadba, no bidejki ne pravime vo hoteli i restorani tuku ke iznajmime prostor planiram se sama da si napravam. Pokani, cvekinja, dekoracii,fustan.... za se imam dovolno vreme a i prekrasni kreativni drugarkiuser posted image . Taka da nitu ke prashuvam za mislenje, nitu pak ke pochituvam mislenja od roditeli moi negovi...Za edna godina celi gradovi se pravat ne pa zurka user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
8.8.2011 9:03:01   
Maca25
темјана, тука сме и ние да ти помогнеме! ти слободно прашувај си! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
15.5.2014 12:45:16   
Mila mamicka
Правевме веридба во март, свадбата ни беше во октомври. Значи, имавме цели 7 месеци да ја спремаме свадбата и доволно ни беа. Јас, бидејќи сум голем организатор по природа, се сама си испланирав и организирав. Не ми се мешаа ни моите, ни неговите, само даваа финансии, и се друго оставија на мене. Затоа, и свадбата излезе совршена, таква каква што си ја замислив.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
15.5.2014 15:12:49   
Defne90 RR
Ние бевме ептен кнап со времето за планирање на свадбата затоа што и веридбата се случи ептен непланирано.Значи се веривме во јуни а на почетокот на септември ја правевме свадбата.Е сега сама никако не сум можела да ја испланирам свадбата на мои 19 години и затоа имав многу помош и од моите и од на маж ми родителите.Во секој случај се излезе убаво и имавме навистина прекрасна свадба.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
2.12.2014 0:38:54   
scared RR
Ние бевме верени цела година пред да правиме свадба, а активно почнавме со спремања, т.е јас почнав со ситници , порачувања, закажувања некаде 8 месеци пред свадба user posted image Си имав одлучено за се и не сакав некој терминот да ми го зеде user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: 4 месеци свадба се спрема, а....
26.10.2015 15:41:43   
Sunshine88
10 Месеци ја спремавме.. но Закажавме ресторан после повеќе од еден месец откако ме запроси, закажавме матично, црква....па после тоа мирувавме до некаде 4 месеци пред свадба..тогаш почнавме да гледаме и да бараме се останато, венчаница, одело, кондури, китенки покани, бонбони итн..се што е потребно...Ја сакав така од причина што не сакав да ми е огранчено времето..сакав се полека...знам дека можеше и побрзо да се организира, но вака на тенане е многу поубаво, а и јас поопуштено се осеќав.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?