|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.7.2017 20:56:55   
kapina
Sakam stomace srecno

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1276
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
10.7.2017 22:20:59   
sakam stomace
Zdravo devojki. Moram da spodelam sreka so vas, denes go dobiv vaucerot user posted image Moze li nekoja od vas koja ima iskustvo da mi objasni kako odi postapkata od prv den na ciklus pa do transferot? Ili da mi pratite nekoj link kade mozam da naucam nesto plus. So ogled deka mi e prv obid apsolutno sum neupatena.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1277
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.7.2017 14:27:30   
kapina
Sakam stomace cestitki za vaucerot a za protokolot sto Kako ke ode IVF to kaj sekogo e razlicno toa odlucuva doktorot kaj koj Dr planirate da go pravete ivfto

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1278
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
13.7.2017 0:03:12   
Maleno
Zdravo zeni mozebi prasanjeto ne e za tuka no se isplasiv i nz sto da pravam do pregled sa zakazam imav infekcija i staviv vaginaleti canesten i denese prv pat posle odnosi imam krv se isplasiv dali e strasno ili ne

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1279
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
14.7.2017 23:31:29   
sakam stomace
Fala ti kapina. Planiram kaj Dr Vlatko vo New born.... za niv doznav i slusnav mnogu pozitivni komentari od pacientki koi prethodno bile na ivf postapka vo drugi kliniki a se realizirale kako majki bas od taa klinika.

Maleno mislam nema prostor za panika, sepak zavisi kolkavo ti bilo krvarenjeto i najdobro da se sovetuvas so doktor.

(Одговор на членот Maleno)
Непосредна врска до пораките: 1280
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
15.7.2017 14:18:36   
kapina
Da I nie sme sega negovi pacienti na Dr TRAJKOVSKI

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1281
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.7.2017 9:25:28   
Maleno
Kako ste zadovolni do dr. Trajkovski i jas sakam kaj nego da odam po preporaka na edna zena koja na dr klinika pravela 5 invitro nisto ne i napravile vo newborn samo mala intervencija zenata po priroden pat si ostanala bremena . Nie se resivme da odime na odmor da se opustime malku pa odime vo sep. Na operacija da vidime dali ima zivi :( se odlozuvame no vremeto si proagja mora ednas da napravime iako mi e strav

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1282
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
17.7.2017 19:40:28   
kapina
Super e dr jas sum zadovolna

(Одговор на членот Maleno)
Непосредна врска до пораките: 1283
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.7.2017 21:26:18   
sakam stomace
Dai jas sum mnogu zadovolna

Ajde devojki neka ni se posreki na site godinava i od new born da izlezeme so bebenca vo racete :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1284
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
18.7.2017 22:44:26   
kapina
Daj boze mila daj boze jas denes be v kaj nego kaj dr trajkovski sredinata na avgust ke gi pustam dokumentite za tret vaucer jas deneska bev kaj nego oti na mm spermogramot pak e los i da se sovetuvam okolu terapijata sto mu ja davam jas na mm sum mu dr prethodno jas mu bev dr na mm i mu davav vitamini i mu go srediv spermogramot ama ja prekina terapijata ne piese nisto poveke i pak mu se vlosi

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1285
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
19.7.2017 13:19:20   
Vega10
Zdravo devojki,

Nova sum na forumov. na kratko samo kje ja objasnam nashata situacija: imame 3 ne supeshni in vitra, site vo Sistina kaj Lazarevski. Dijagnozata ni e oligoatenoteratozoospermija. Za struchnosta na lazarevski nemam zbor, no posvetonosta mislam deka mu e 0. Razocharana sum. Od embriolozite isto taka sum razocharana (osven od Anevska Mitrevska koja e super). Za zhal ne mozhme da birame ebriolog, tuku koj kje ti se padne toj :( Milsam deka nemaat vreme da ni se posvetat nitu doktorot nitu embriolozite. Zatoa bi sakala da go smenam doktorot i klinikata no epten sum ne sigurna shto da pravam i kaj da odam. Pomisliv na New Born i na dr. Gurzhanova. Shto mislite vie, ve molam za sovet. Koj mislite deka e podobar Trajkovski ili Gurzhanova ili pak mozhebi nekoj drug? Fala vi odnapred!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1286
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.7.2017 19:39:54   
sakam stomace
Vega10 Jas od Trajkovski sum prezadovolna a isto i moja prijatelka od Gurzhanova. Ne sum mnogu kompetentna da dadam mislenja za drugii doktori bidejki prv pat se spremam za IVF i prethodno ispituvanja pravev vo Plodnost Bitola kade sto se uzas vo sekoj pogled.

Kapina eve eden recept za podobruvanje na imunitet koj e dobar i za tebe i za soprugot. Megutoa probaj da najdes dobar proizveduvac na med koj nema da ti stava nekvalitetni proizvodi.
1kg med
10 gr maticen mlec
20 gr propolis
100gr pcelin leb
Se mesa so drvena lazica i se konzumia po 1 lazicka na den no ne na prazen zeludnik bidejki e mnogu silno.

(Одговор на членот Vega10)
Непосредна врска до пораките: 1287
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.7.2017 20:12:11   
kapina
Go znam mila toj lek veke go pie i jatki isto jade

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1288
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.7.2017 21:53:43   
Maleno
Dali kaj vasite sopruzi ima podobruvanje od toj lek so med bidejci i maz mi go jade pa sakame po toa sa pravime intervencija i kolku vreme go jade

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1289
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.7.2017 21:55:39   
Maleno
Ajde na site da ni se posrekji ovaa godina vo newborn pa so maleckite site da odime na kafe zaedno hahha :)

(Одговор на членот Maleno)
Непосредна врска до пораките: 1290
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.7.2017 20:14:49   
kapina
Nema steta ovoj e priroden lek a za efikasnost nez bas mojot mm pie I vitamini

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1291
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.8.2017 15:59:58   
123ана
Zdravo zenski jas vi preporacuvam kaj Dr. Trajkovski od New Born. Iako imavme edno neuspesno kaj nego, bez nekoja realna pricina, sepak e mnogu posveten i kvaliteten doktor, koj saka temelno da analizira problem. Isto taka sekogas naoga alterntivi za sekoj problem.
A inace prvoto IVF go pravevme vo Sistina, i tamu navisitina doktorite nemaat ni 1 min da ti posvetat za zal, iako site se kvalitetni doktori.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1292
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
1.8.2017 16:59:25   
kapina
Dr trajkovski e prekrasen pred se covek a posle i dr

(Одговор на членот 123ана)
Непосредна врска до пораките: 1293
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.8.2017 1:11:12   
emaaaa
Najpvin sakam da ve pozdravam site i da kazam deka dr. Trajkovski e covek koj od nevozmozno ke napravi vozmozno ( od licno iskustvo zboram) bidejki sega e na privatno bi sakala da prasam poveke ste zapoznaeni kolku cini lpregled kaj nego i dali se dolgo ceka.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1294
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
2.8.2017 12:11:34   
kapina
Ne se ceka dolgo konsultacite se besplatni

(Одговор на членот emaaaa)
Непосредна врска до пораките: 1295
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.8.2017 0:13:15   
Maleno
Da si ja kazam makata hah koga pisam tuka polesno mi e haha . Na odmor bev i mi docnese 2den na mene nikogas ne mi docni da znaete kolku bev samo radosna mislev deka sum bremena tolku mi bese ubavo ufff. No koga stanav edno sabajle koga j vidov tetkata vo istiot moment kako nesto da me udri koga pocnav da placam celata bev skrsena i razocarana duri si planirav kako da go izraduvam soprugot :(. Posledna sansa ni bese ova sega ni ostanuva septemvri za operacija samo tuka da se se izraduvam da ima zivi mislam deka samo za toa ziveam tolku sum vise razocarana . Ako ima nekoj vo gupava da mi pise kako odi postapkata da se vidi dali ima zivi spermatozidi.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1296
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
10.8.2017 12:11:27   
Soned1
Девојчиња, моментално правам ин витро на природен циклус со сосема мала стимулација, но на 10ти ден од циклус ендометриумот почна да ми се намалува. Дали некој имал вакво искуство и дали знае зошто се случува тоа?

(Одговор на членот Maleno)
Непосредна врска до пораките: 1297
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.8.2017 14:39:44   
MademoiselleNina

ИЗВОРНА ПОРАКА: Soned1

Девојчиња, моментално правам ин витро на природен циклус со сосема мала стимулација, но на 10ти ден од циклус ендометриумот почна да ми се намалува. Дали некој имал вакво искуство и дали знае зошто се случува тоа?

Можда има грешка во мерењето... друго не знам што би можело да биде... а колку ти беше дебелината?

(Одговор на членот Soned1)
Непосредна врска до пораките: 1298
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.8.2017 15:55:22   
sakam stomace
Zrdravo devojki sakam da ve prasam koja ima iskustvo posle punkcija i transfer kolku vreme se primaat fraksiparini,utorgestan vaginalno 3x1 i progesteron depo. Do potvrduvanje na bremenost ili i ponatamu?

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 1299
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.8.2017 16:39:32   
nadez vera ljubov
И понатака се примаат. Тоа докторот што ви правел ивф ќе ви каже дали треба или не. Јас ги примав и после. Не цела бременост.

(Одговор на членот sakam stomace)
Непосредна врска до пораките: 1300
Страница:   <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  50 51 [52] 53 54   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?