|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Апарат за печење леб
12.11.2013 15:50:19   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Миана да се јави на рапорт,хе, хе. Ајде да ни кажеш дали апаратов прави само леб, или прави тесто и за други работи. Сестра ми има Филипс и тој чуда прави. Освен неколкуте врсти на леб, прави и тесто за мафини, некои колачи, кифли, крофни и шро ти ја знам ја што друго. Е таа е поскапа, 6000. Јас се токмам за една, ако и оваа прави се, би купила од поефтината. Хе, хе, ама мора да прави крофни инаку мажле нема да го кандисам, ама за крофни, би платил и повеќе.


Абе има и оваа 8 програми од кои и за колачи и за тесто и јас повеќе за тоа ја земав, да ми го измеси тестото и јас после да го доработам, да си правам кифлички на пример, ама ништо не ми е испробано, ми е страв пак да не утнам, зашто кај мм ми викаше зошто сум ја порачувала само пари сум давала, па уште и на секое да фрлам теста ќе ме исфрли после мене тој хехе. Затоа барам да ми пишете испробани рецепти, миана ете ако е истиот пиши нешто


Сноу, што има во тие осум програми? Хе, хе, крофни дали има?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 11:38:08   
Malecka23
Zenski vo aparatot za leb mozete se da napravite.Mianke zasto si se uplasila deka ke go utnes testoto za kifli.Stavas 650-700g brasno 350ml mlako mleko 2 lazici sol 2 seker 1 jajce po zelba leneno seme melen susam ili crno seme(znes koe prvo se stva) stavas na program samo mesenje i izgleda fantasticno testoto za 1.30min stasuvanje.Posle mozes sto sakas da mu pravis.Ova mi e iprobana recepta i od tolkava kolkicin ispgat okolu 60 kiflicki sredna golema a zaq vkus d ne vi kazuvam.Sekoj vtor den pravaam kifli i za mig gi snemuva pa i gosti mi se njavuvaaat samo na kifli.Epten dobra rab e aparatot jasa pravam i kifli i piti i banica mekici se sto e testo a imam na gorenje naajeftiniot go zemavme 3700 i mi e najiskoristena rab.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 12:01:15   
miana
Vo masinata go stasuvas testoto ili go vadis pa go stasuvas? Kiflite posle toa gi ostavas da narasnet pred da gi pecess?

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 12:09:12   
Malecka23
Vo masinta gi stavas site sostojki neli po redosled i pusts program.Ono si mesi i stasuva tvoe e koga ke zavrsi da napravis formi i d gi ispeces.Jas nekogas koga imam vreme gi ostavam kiflite pred da gi pecam uste 5min da odmorat nekogas koga se brzam taka gi stavam ama si narasnuvat so pecenjeto.
a vo receptata zaboraviv da pisam 50ml zejtin

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 12:29:53   
Bilence2
Ааа, и квасец заборави:) јас тестото го оставам во натре да стаса. Програмот за месење и стасување трае 1 час и 50 мин. Но тестото за кифли ми е готово негде за 1 час. Ги развлекувам кифлите ги редам во плех и ги стасувам уште 10тина мин па ги печам. Со истото тесто правам и погача со сирење и милиброд.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 13:42:29   
Slagjana
Ме загравте за купување на ваков апарат. Не ме бидува за месење, а баш сакам да си правам кифлички и пици. Само не знам дали и некој од поефтините ќе ми брка работа. Финтата е само во рецептот, или зависи и од апаратот каков леб ќе ти направи?

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 13:49:07   
Bethany
Слаѓана, да знаеш дека и јас го помислив истото. Секогаш си мислев дека нема да ми притреба вакво нешто, ама читајќи ги и јас се заинтересирав.
Јас колку што разбрав, еве Малечка23 кажува дека нејзиниот не е скап, па убаво тесто прави. Значи до рецепта е. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Апарат за печење леб
14.11.2013 22:49:48   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Секоја машина може да ти го направи тестото а потоа сама да си го работиш како сакаш.. Одбираш без печење и си прави ш што сакаш..Еве ви слика дa видите каков е нашиот апарат

user posted image

user posted image

Ваков има и свеки и мајками

А не е истиот, ама сепак пиши рецепт ако имаше во твојот, кај мене немаше
Инаку везилка во тие 8 програми една има за основен леб, за француски, за брз леб, сладок, колачи, тесто, тестенини и печење, е сега таа за колачи што е ако може крофни да се прават не знам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Апарат за печење леб
15.11.2013 3:48:10   
bucko mal
Mojov aparat e bajagi star I koristam samo edna programa za leb.Mi mesi sekakvo testo za krofni,piti,pici se sto sakam.Gi stavam sostojkite vnatre go mesi okolu eden saat,go ostavam da stasa I potoa jas go dorabotuvam si pravam toa sto mi treba.Mnogu mi vrsi rabota.
Samo so crno brasno ne mi se pogoduva lebceto,izgleda ne sum ja pogodila receptata.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Апарат за печење леб
15.11.2013 11:47:11   
vezilka RR
Девојки, бидејќи многумина од нас се заинтересирани за рецепти за машинава, еве тука отворив тема каде ќе можеме да си ги споделуваме. Повелете! user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Апарат за печење леб
9.5.2015 8:59:38   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Секоја машина може да ти го направи тестото а потоа сама да си го работиш како сакаш.. Одбираш без печење и си прави ш што сакаш..Еве ви слика дa видите каков е нашиот апарат

user posted image

user posted image

Ваков има и свеки и мајками


И ние го гледавме овој, мислам 3500 му беше цена. А исто во продавницата кај што гледавме имаше и еден MAX со истите програми истите функции - 3200. Не знам оваа МАХ каква марка е, продавачот вели германска, и квалитетна, има 2 години гаранција. А Виваксот има 1 год гаранција.
Што ми препорачувате да земам?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Апарат за печење леб
9.5.2015 9:24:00   
Malecka23
JAs bi ti preporacala da zemes na Gorenje.Nie imame takov 3700 go plativme ama vredi za site pari isto so 2god garancija.12 programi i za dzem i za samo za mesenje i itn.Mislam navistina e i kvalitetna izrabotkata i sekako lesen za odrzuvanje.Jas sum pre pre prezadovolna od nego so ogled na toa sto non stop mi e uklucen koga za dzem koga za milibrod lebce kiflicki

< Поракaта ја уредил Malecka23 -- 9.5.2015 9:25:20 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Апарат за печење леб
9.5.2015 10:00:26   
scared RR
Ние имаме неколку производи на MAX дома и сме презадоволни, навистина се квалитетни. Дефинитивно подобра марка од Vivax.

< Поракaта ја уредил scared RR -- 9.5.2015 10:01:27 >

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Апарат за печење леб
13.5.2015 20:36:41   
Felly RR
Malecka, немаше од горење, не сретнавме никаде, а инаку и овие два беа со 12 функции, исто и за џем и за само за месење, најверојатно истите функции се.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Апарат за печење леб
8.8.2016 15:45:09   
anaana
user posted image

kupivme Goenje BM1200BK aparat za leb. Vaka izgleda super ima programi ama koga pravime po tie receptite leb, i da go stavam na program za najtemna kora (verojatno najpecena) lebot od vnatre izgleda kako nedopecen.. isto i odozgora e dosta bel, kako nedopecen..
Ajde nekoj ako ima vakov aparat, ili imal vakvo iskustvo so aparat za leb neka kaze nekoj lek :)
Isto probav na programot za leb 900 grama, ama lugje kako da ne raste lebot ic..zgora na toa ne e dopecen :(

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Апарат за печење леб
14.8.2016 8:11:49   
Felly RR
Анаана,и јас имам на горење апарат, и обично правам 900гр лепче, амаму ставам повеќе квасец од тоа што пишува во рецептите. Обично вели 3/4 квасец а јас мерам со лажички од сируп 5мл и ставам две такви. Купувам квасец од кам,тој е 10 гр, ако ставаш 7 гр пробај со цел - ама за големо лепче.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Апарат за печење леб
15.8.2016 9:50:44   
anaana
Probav sekako...ne go pece ubavo ne se kreva kako sto treba.. jas ne znam sto e rabotava. Kade gresam jas ili masinava ne ja biva :(

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 67
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?