|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 13:11:42   
Melanija RR
Сите искуства со прашоци и течни детергенти за машинско и рачно перење на алиштаuser posted image

Нилата ми е стандард за фини и нежни алишта за перење на рака. За џемпери и плетки разни користан течен Нила за шарени за машина. За сите други можни алишта за во машина користев Бонукс,но решив да менувам.

Колку поскап толку подобар?Ариел,Персил,или? Знае ли некој какви се топки за перење со течен детергент,бидејќи во мојата машина истекува надоле.Незнам дали каде што се слева е поделено или на секое зимање детергент да стојам пред машина?user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 4.3.2015 13:16:49 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 13:15:33   
Malecka23
Gi imam koristeno skoro site mozni detergenti.I da i persilot e ubav i ariel ama na kraj si se vrativ na Merix.Mnogu dobro pere i ima odlicna cena navistina.OD bonux ne sum zadovolna i od savex na pr ama zavisi i do masinata kaj mene mi se praveja grutki i ne mi rastvarase ubavo

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 13:52:20   
AneLav RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR
Знае ли некој какви се топки за перење со течен детергент,бидејќи во мојата машина истекува надоле.Незнам дали каде што се слева е поделено или на секое зимање детергент да стојам пред машина?user posted image

Melanija RR за топка за перење алишта можеш да прочиташ во оваа тема ТУКА

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 14:02:12   
LoveableMe RR
Искрено, користев досега многу прашоци и моментално сум задоволна од Факс, квалитетно пере, со тоа што понекогаш остануваат грутки, не знам дали премногу ја трупам машинава со алишта.

Би сакала да купам од течниве прашоци за алишта, само се мислам кој, има еден Ариел течен, ако е добар, пишете препорака да земам и јас се интересирам за ова.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 15:57:43   
AneLav RR
За бели Ариел закон ми е, а за децата бели со Персил сензитив експерт. Од течни за шарени и за црни алишта моментално перам со DERO капсули. Не се лоши ама не се ни нешто екстра ама убаво мирисаат дури не треба ни омекнувач. Инаку од течниве за црни и шарени имам користено, Первол, Вулајт, Нила , а најзадоволна бев од еден течен АБС турски, не знам дали го има по другиве градови овде го наоѓам во еден локален маркет и во ДОН маркет ама го нема секогаш.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 18:00:17   
lukajana RR
И јас експериментирам нонстоп со прашаци таман ке речам овој е добар нешто нема да ми испере и ајде друг .Сега имам Мерикс и Первол течен за шарени а за бели Факс,а сум ги користела сите и обично ако начекам некој на акција купувам ако ми одговара многу не се врзувам еден и толку а и децава не ми се склони на алергии така што и нивните алишта ги перам со ист прашак само посебно од нашите

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 18:10:21   
Defne90 RR
Нон стоп експериментирам и јас.За среќа до сега не се случило да имеме некоја несакана реакција од некој прашок или тешен детергент.Моментално белите алишта ги перам со дуел а црните со нила течен детергент.Ама постојано купувам различни.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 22:18:15   
Melanija RR
Ги гледав Факс и Дуел ммм се мислам

Јас секогаш користам еден прашок и за бели и за шарени,зошто ги двоите. Ок тие за бели се многу јаки ,ама еве конкретно Нила течен за шарени не го бива за нешто по прљаво, затоа сакам еден прашок за се. Уништува алишта ама да не ги прегледувам сите кога ги пружам на сушење user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
4.3.2015 22:24:47   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Ги гледав Факс и Дуел ммм се мислам

Јас секогаш користам еден прашок и за бели и за шарени,зошто ги двоите.............


Меланија, јас не ги двојам, имам еден прашок за се, а повремено перам црни со Персил за црни. Факс е квалитетен прашок на Хенкел, уште од времето на нашите мајки и стварно е добарuser posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 4.3.2015 22:25:27 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
2.11.2015 14:22:09   
Sunshine88
Јас моментално користам Первол..и мн ми се допадна. А омекнувач Бохор, но во мат шишенце, не проѕирно како стандардните. Порано Орнелот беше супер, но сега веќе нит мириси нит ништо, а и некако како да ми го разредуваат. А и самиот прашок им дава убав мирис на алиштата.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Прашоци и детергенти за перење алишта
25.11.2015 17:11:57   
marchi
ne koristam tecen detergent,samo omeknuvac i prasok,a koga sme kaj tie raboti povekje omeknuvac stavam negoli prasak user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?