|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Камења во жолчка и бременост
4.2.2015 13:45:18   
elenaanamarija
Zdravo majkicki....Od poodamna ne sum se uklucila vaka na forumov ama si citkam odvreme navreme na stranicava. Vi posakuvam ubav den na site. Eve prvo da vi go kazam mojov problem a potoa pomagajte. Imeno sum vo 8 nedela od bremenosta, a zolcnoto kese(zolckata) mi e polno so kamcinja. Na lista za operacija sum veke dva meseci a kolku sum informirana moze da si cekam i ceeela godina. Imam povremeni bolki vo zolckata koi gi sreduvam so ketonal, ne sekogas, nekogas se izdrzuvaat ne se mn bolni ednas vo mesecot moze da se pojavi a moze i ne. Na misla sum za abortus ama nekako srce ne dava. Imeno treta bremenost mi e pa zatoa i se mislam. Me interesira dali nekoja od vas imala vakov problem kako jas kako se spravila kako i pominala bremenosta i sl.Ufff ke si puknam neznam veke sto da pravam. Pomagajte. Imajte ubav den i vi posakuvam se najubavo na site.Pozdrav

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 4.2.2015 22:02:41 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE:Камења во жолчка и бременост
4.2.2015 13:47:35   
elenaanamarija
user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.2.2015 10:54:40 >

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Камења во жолчка и бременост
4.2.2015 22:02:02   
Melanija RR
elenaanamarija мислам дека треба што поскоро да одиш кај матичен општ лекар и да ти закаже ехо пргелед за олчката.Дали и како се третира бременост и камења во жолчка, сепак за болки доколку ги имаш во бременост неможе често да пиеш кетонал.Сепак е жолчка и знаеш дека се можни напади.Не чекај туку веднаш на консултација

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.2.2015 10:54:56 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE:Камења во жолчка и бременост
20.2.2015 10:32:05   
elenaanamarija
moze da ja izbriset_e tmava ako mozete!?

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.2.2015 10:55:13 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?