|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Нутриционист во градинка , дали сте за или пр...
20.11.2014 13:05:12   
caciana
Здраво драги моиuser posted image
Темава со здрава храна во последно време е многу застапена на ТВ.
Дали мислите дека вашите дечиња здраво се хранат во градинките или треба да им се промени исхраната? Дали сте за или против воведување на нутриционисти во градинките кои што ќе го составуваат дневното мени за вашите дечиња?user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
20.11.2014 13:42:23   
AneLav RR
Јас сум ЗА. Бидејќи дечињата поголемиот дел од денот го минуваат во градинка мислам дека треба нутриционист да одреди мени соодветно за возраста. Иако дома ние се трудиме да се хранат здртаво сепак не можеме точно да знаеме како да им ја избалансираме исхраната и дали се внесуваат доволно витамини и минерали за соодветната возраст. За жал брзиот начин на живот и претераните работни обрски не ни дозволуваат 100% да се посветиме на тоа. Затоа се повеќе е зголемена и гојазноста кај малите деца. Се јаде брза храна која е висококалорична а сосема нездрава. Затоа сум и за нутриционист во градинка. Ако веќе плаќаме и ако веќе некој се грижи за нив во тој период од денот соодетно нека го направи и менито за таа возраст.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
20.11.2014 14:26:32   
Mihaela 2010
Mislam deka sekoj bi bil ZAuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 1:17:35   
Snowhite RR
И јас сум ЗА баш κаκо што κажа АнеЛав бидејќи 3 обρоци добиваат таму тρеба здρаво да се хρанат

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 1:42:07   
caciana
Da 3 obroci koi sto na 2 dena se povtoruvaat ... user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 9:33:05   
LoveableMe RR
Јас сеуште немам деца, но ако ова е реална можност, јас сум ептен ЗАААААААААА. Наместо тортици, крем банани и што ли уште не, да се хранат со здрава храна зеленчук овошје, топло го поздравувам како проект!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 9:46:40   
miana
ЗА- дефинитвно!! Ако јас не сум во можност секој ден да готвам и јадеме тоа што свеки ке готви, барем таму нека внесува здрави продукти.. Кај нас гледам им даваат сутлијаш, овошје и сл. Се им приготвуваат, керкаи не се жали, си јаде

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 10:22:38   
scared RR
Секако дека сум за, мислам дека децава не се хранат доволно здраво во градинкиве, јадат тестенини, пудинзи, колачи..треба да се воведе режим на богата здрава и разновидна исхрана ..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 10:47:58   
Hopeful RR
И јас сум за, апсолутно! Иако сум бааги далеку од градинка, кога слушам што им даваат, од тортици до смоки, до леб и еурокрем и што се не, ми се смачува. Замислете родители што дома внимаваат, мерат, калкулираат, бираат и внесуваат здрави прави работи, и сега нивното дете ќе јаде свашта во градинка само затоа што некој склучил договор за таква храна...
Ептен сум за нутриционист во градинка, ама асален, не од оние што тврдат дека треба од се по малце, туку од оние што прават смути, салати и не препорачуваат месо и млеко со секое јадење... кога ќе ги видам децата на пријателите како не седнуваат на маса без месо ми се слошува... Секој оброк треба да биде разновиден, измерен и здрав.

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Нутриционист во градинка , дали сте за ил...
1.12.2014 11:26:02   
Melanija RR
И јас сум ЗА, а сега има доктори кои на Менито кое е истакнато се потпишани.Во јасли е ок нема еурокрем или тортициuser posted image Навистина пола ден се таму мора некако да се балансира исхраната па дома ако се може ќе се надокнади.Но не верувам дека ова ќе се случи сепак тоа е плус уште едно работно место

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?