|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Игри со карти
12.11.2014 17:48:39   
Felly RR
Дали играте карти, и кои игри ви се омилени?

Јас малку ги имав и подзаборавнео тие игри, ама сега почнавме да се потсетуваме со М. Барајќи некоја нова занимација, пред некој ден ми текна на Тонч. Мислам дека е соодветен за возраста на М, и баш се забавуваме , само со скратени правила. Инаку мислам дека картите се делат помеѓу сите играчи, па сите истовремено ја отвараат првата карта. Доколку се совпаѓаат, првиот што ќе викне „Тонч“ ги зема. Се игра додека некој не ги изгуби сите карти, т.е. оној што ќе има најмногу карти е победник.

Се надевам така беше, ако сум заборавила поправете ме, и пишете некоои други игри со карти да се потсетиме.

Ние со М инаку играме смао еден круг, и гледаме кој има најмногу карти.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 12.11.2014 17:49:35 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Игри со карти
20.11.2014 12:31:44   
caciana
Црн Поп и Магарац user posted image
Инаку јас знам други правила за тонч. Сите играчи вадат карта еден по еден не одеднаш сите, и картите се редат на средина по ред ( пр.1 , 2 ,3 итн ). Доколку еден од играчите извади карта која што треба да стои на средина , а тоа не го запримети тогаш следи ТОНЧ и играчот си влечи карта . user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Игри со карти
20.11.2014 13:15:21   
Felly RR
Па гледаш ете, и јас изгледа сум заборавила, во секој случај интересна ни беше играта. А како беа правилата за Црн поп? Не ми текнува на оваа игра.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Игри со карти
20.11.2014 13:28:52   
caciana
Од шпилот карти се вадат сите попови и се остава само еден Црн Поп. Картите се делат на играчите, и потоа си влечите карти еден од друг( јас од кај тебе ти од кај мене user posted image ) . Треба да внимавате да не го извлечете црниот поп. Останатите карти се собираат по четири ( 4 двојки , 4 тројки ) . И на крај попот останува кај еден играч, и тој ја губи играта. За да биде поинтересно може на крајот од играта да се цртате на лице со креон или кармин. Тој што го чува попот до крајот на играта , губи и добива една црта на лицето user posted image .

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Игри со карти
31.1.2015 14:29:58   
mamicki
Biljot, bez konkurencija.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?