|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Роденден на сопругот
4.6.2014 14:07:00   
marchi
barav nekoja tema i kategorija no ne najdov (ili ne sum barala ubavo user posted image ) sakam da ve prasam dali i kako go proslavuvate rodendenot na vasiot soprug.ova e vekje 2 negov rodenden sto go slavime zaedno odkako sme vo brak.minatata godina ne uspeav da napravam nisto posebno zasto imavme stotukurodeno bebence pa nemav bas vreme no sega sakakm da napravam nesto interesno i sekoja idea i predlig ke bide dobredojden.pa povelete user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 5.6.2014 0:16:56 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Роденден на сопругот
4.6.2014 14:52:47   
Defne90 RR
Па ние вообичаено како и секоја година си го славиме така што ќе направам јас нешто мезе, торта обавезно без торта не оставам да помине ниеден роденден,ќе дојдат нашите роднини и пријатели и така ќе си заседнеме и си славиме.И така секоја година до сега и така планирам и да си продолжиме.И секако ќе му купам некој подарок,еве сега за тој што помина му купив часовник,бидејќи маж ми е љубител на часовници и така.Битно му купувам нешто што тој го сака и нешто што знам дека ќе му биде од корист и ќе му се израдува.user posted image Ама подарокот и не е толку битен колку вниманието што го посветувам околу планирањето на роденденот.Тоа лично на мојот маж му значи најмногу.user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 5.6.2014 0:17:13 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Роденден на сопругот
5.6.2014 0:36:55   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

подарокот и не е толку битен колку вниманието што го посветувам околу планирањето на роденденот.Тоа лично на мојот маж му значи најмногу.user posted image

vo pravo si so ovoj iskaz.zatoa baram nekoja idea i slicno da bide odbelezano i zapamteno.user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Роденден на сопругот
17.9.2014 1:04:19   
Dilina
Нашите родендени се преку 5 дена, ама обавезно си правиме нешто симболично, торта мезе салатичка итн... но јас се држам до мотото дека родендените не ми се толку битни.. секој ден може да биде посебен и убав за изненадувања... а и мм несака мн честитање и дигање у облаци за родендени и сл, така да се погаѓаме, но да напоменам без мезе салатиче итн не се оставаме :D повеќе како изговор го зимаме роденденот хааха

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Роденден на сопругот
2.12.2014 0:04:15   
scared RR
Секоја година за неговиот роденден му спремам нешто благо, торта или неговите омилени колачи, и му купувам нешто зависно колку пари имам на страна за тоа user posted image Може да се деси и да искочиме да прошетаме некаде , да седнеме некаде..

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Роденден на сопругот
2.12.2014 0:08:36   
caciana
Na deckoto! Mu kupuvam Toa sto mu e potrebno,obleka,kozmetika I SL.Toj me cesti torta

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Роденден на сопругот
2.6.2015 16:17:22   
marchi
Ovoj pat na denot na rodendenot od mm sme na svadba, kakvo iznenaduvanje spored vas bi mozela da mu napravam? Toa sekako posle svadbata user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Роденден на сопругот
3.6.2015 12:24:54   
vanessa30
Zosto mora posle svadba, moze sabajleto. Jas, soprugot go imam ednas iznenadeno, bidejki denot koga mu bese rodendenot jas morav da odam na rab utroto, a on si spiese do pokasno. Odma do krevetot mu ostaviv poraka deka go sakam i mu ostaviv naredba da odi do dnevnata, tamu mu ostaviv poraka da odi do kujnata i da go otvori frziziderot, vo friziderot mu imav ostaveno cupcake so edna svekicka i poraka da ja zapali svekata i da si zamisli zelba i da ja duvne, a potoa da odi do kompjuteot (kompjuterot bese ostaven na stand by mode) kade sto mu imav staveno PPoint onakov so nasi sliki i so zelba za sreken rodenden.....
Cisto ti davam nekoja ideja koja mozes da ja modificiras i da ja prilagodis na uslovite.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Роденден на сопругот
3.6.2015 13:44:45   
miana
А да одиш на ГИЗМО.МК и таму сум сигурна дека ке најдеш интересен подарок за мт... Знам дека не смеам да ставам линкови и затоа ти напишав на кирилица..
Јас исто сум во потрага за подарок, но за нашата 8 ма годишнина од брак. Лани му купв кафемат за еспресо , чашки за еспресо и една чаша на која што пишуваше - среќа е да се биде во брак со ( и името и презимето на мм ) и на неа имаше невестиче и младоженец и чашата ја наполнив со атлантис.. Спакувано беше се мн убаво и бевме на викенд во Банско... Ако ви се верува, на мм му се насолзија очите и особено и се издарува на чашата со натписот... Идејата беше од некоја рингерајка, и мн сум и благодарна... А ти можеш исто да испечатиш ваква чаша, и кога ке одите на свадба, да го оставиш тој да излезе пред тебе, а ти да му ја оставиш на масата, за кога ке се вратите да ја види... Не е важна голеината на подарокот, а ова со чашата е доказ user posted image Една реченица направи МНОГУ! Чашата со печатење ме чинеше 250 денари...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Роденден на сопругот
3.6.2015 18:37:40   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Zosto mora posle svadba, moze sabajleto. Jas, soprugot go imam ednas iznenadeno, bidejki denot koga mu bese rodendenot jas morav da odam na rab utroto, a on si spiese do pokasno. Odma do krevetot mu ostaviv poraka deka go sakam i mu ostaviv naredba da odi do dnevnata, tamu mu ostaviv poraka da odi do kujnata i da go otvori frziziderot, vo friziderot mu imav ostaveno cupcake so edna svekicka i poraka da ja zapali svekata i da si zamisli zelba i da ja duvne, a potoa da odi do kompjuteot (kompjuterot bese ostaven na stand by mode) kade sto mu imav staveno PPoint onakov so nasi sliki i so zelba za sreken rodenden.....
Cisto ti davam nekoja ideja koja mozes da ja modificiras i da ja prilagodis na uslovite.

ove e bas odlicno, i ponudata na miana ne e losa,na toa gizmo ima interesni raboti samo nemam vreme da naracuvam a i za na svadba se iznapotrosivme no ke go iskoristam toa za godisninata (uste 8 meseci dotogas user posted image ) poednostavno i sepak da se odbelezi mene mi tekna edno popkek so svekjicka i vinoto vo bakaznikot vkola pa na idenje za doma moze da nazdravimeuser posted image

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Роденден на сопругот
7.6.2015 15:09:41   
Snowhite RR
И на мм утре му е роденден, ќе направам торта едноставна, а за подарок накнадно ќе му купам, зашто некако не сум при пари во моментов. Ние не сме романтични па така ќе го прашам што сака да му купам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 11
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?