|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Апарат за крофни
28.9.2013 13:19:13   
bucko mal
user posted image

Vakvo nesto gledam vo posledno vreme I nekako mi izgleda kako ubava rabota.Nie po doma si obozavame krofniuser posted image
Dali nekoj go ima isprobano za pravenje krofni?
Sto mislite bi bile li krofnite vkusni iako ne se przeni vo zejtin?
Ajde da slushnam vase mislenje,kako vi izgleda?Bi kupile li vie nesto vakvo?


< Поракaта ја уредил rina13 RR -- 28.9.2013 14:34:23 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Апарат за крофни
28.9.2013 16:52:29   
deluxe
Мене ова ми изгледа доста практично,и поздраво,за разлика од класичните пржени крофни кои капат со масло,јас би се одлучила за вакви user posted image Но дали кај нас има во продажба ваков апарат??и која му е цената знае некој??

< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 28.9.2013 16:54:49 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Апарат за крофни
28.9.2013 22:46:50   
nataly86
Vo Mk nemav videno vakvo nesto, letovo vidov vo lidl grcija bese 16 evra i go kupiv poveke od radoznalost...

Probano krofnite se ubavi, mene najpoveke mi se dopaga deka ne se mrsni, nesto slicno idat kako vafli vo vkus bidejki i receptot sto bese vo samiot aparat e slicen na toj so vaflite.
Interesni se za mali i golemi deca user posted image

Brzo se pravat..posebno se prakticni koga ke se najavat gosti a si kratok so vreme...user posted image
Pozdrav se nadevam deka pomognav

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Апарат за крофни
29.9.2013 19:28:10   
vezilka RR
Ма одлично е, дајте кажете ако некој видел вакво нешто кај нас. Е уште некоја машина за тестото да ми го напраи од јас цеч живот тоа го утнувам.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Апарат за крофни
30.9.2013 9:12:46   
Goddess*
Mozhe vaka popraktichen izgleda so krofnite,ama jas bi rekla edno golemo NE za aparatot,potochno za materijalot od shto e sostaven na aparatot.Karcogen e.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Апарат за крофни
8.9.2015 14:56:22   
Melanija RR
Негде читнав дека биле 30евра,ама дали кај нас или во Грција незнам.Купила некоја вакво брзинско?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Апарат за крофни
9.9.2015 18:34:42   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Негде читнав дека биле 30евра,ама дали кај нас или во Грција незнам.Купила некоја вакво брзинско?user posted image


Во последно време читам на фб дека ги порачуваат преку некоја жена,која ги продава за 27 евра.А кај нас ги нема.Имам прашано во неколку продавници за бела техника ,ме гледаат бледо продавачитеuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Апарат за крофни
9.9.2015 18:49:04   
Melanija RR
Хахаха и јас барав низ нет во бела техника нема user posted image да најдовuser posted image на фб преку некоја се порацувале а имало и во Џuser posted image мбо во Солун за 10евра.Сигрно не е истото

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Апарат за крофни
10.9.2015 11:28:43   
miana
Вчера видов на страната на техномаркет во тостери.. Како тостер е баш... Одете на страната на технимаркет во тостерти и ке видите
2199 денари е. Пишува тостер за крофни .. Еве ја симнав сликата посто немозам лник да ви пуштам

user posted image

< Поракaта ја уредил miana -- 10.9.2015 11:32:06 >


_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Апарат за крофни
10.9.2015 12:50:54   
Melanija RR
Fala miana user posted image најдов на страната .Многу личи на калапите за мафиниuser posted image а и некако многу пари ми се .Не дека може не вреди но ќе чека други времињаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Апарат за крофни
10.9.2015 14:34:26   
miana
а другите страни на нептун на агротехна, оже има некој пефтин.. Ама вака ке мора да правиш крофни почесто..
Јас имам многу убав рецепт за крофни, изразете желба и ке ви го пишам одма.. Аможе и сум ви го пишала до сега... Ма ане за вакви готови направии, туку стандард за пржење.. Мх мх лиги ми течат, може да им бувнам викендов на децава да се радуваат user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Апарат за крофни
10.9.2015 15:34:36   
Melanija RR
Ah pisi pak ne e na odmet,Za 2 iljadarki ehe iljadnici ke napravamuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Апарат за крофни
18.10.2015 0:37:35   
MamaKiki
во сетек е 1150 денари сега го гледав и сакам да си гоо земам ,а ама малку сум се разочарала од коментарот дека наликуваат на вафли user posted image појма немам што ке одлучам до понеделник... форумки сите прашуваме а никој не го пробал како что гледам user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Апарат за крофни
18.10.2015 10:23:52   
bucko mal
MamaKiki nekoj gi pomesal aparatchinjavauser posted image Ima aparat za krofni, vafli I za mafinki. miana pogore sto ima postaveno slika mi izgleda kako da e za mafinki.
Jas imam za vafli, imam ednas napraveno I tolku. Oset nemame za dosta koga nesto ke se napravi sto go obozavame. Od taa prichina I aparatot za krofni go nemam kupeno. Inaku krofni imam probano, sosema se razlichni od nasite meseni. Ne se prazni nego se kako lepche, rofki ne se loshi jas gi sakam. Pa uste so chokoladen preliv I sheker vo prav ne mozat da ne chinat.user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Апарат за крофни
18.10.2015 18:59:27   
MamaKiki
фала buckomal сеуште се двоумам мислава тешко ми поминува, дури апетит ми се има отворено хахах
а да во право си како може да не чини кога ке се разлее чоколадцето user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?