|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мажот и бременоста
11.2.2011 15:34:03   
petra27
Bidejki imav rizicna bremenost so itno odenje na ginekolog so krvarenja,so shok koga se otvoriv i ke se poragav vo 27 nedela...cel bese izbezumen.....se plasese mnogu.....koga mu zvonev na mob panika go fakase.....mnogu mi pomagase bidejki lezev 9meseci....mi davase jadenje vo krevet,mi kupuvase jadenje,miese sadovi,sedese so mene vo toalet koga se tusirav,pustase pravosmukalka,dodeka lezev dva pati po edna nedela vo Sistina bese celo vreme so mene...edno golemo bravo za MM.....go sakam najmnogu na cel svet...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мажот и бременоста
8.8.2014 15:56:01   
Mila mamicka
Мм беше многу внимателен и нежен за време на мојата бременост. Кога дознавме дека сум бремена, ептен беше среќен и од тој момент почна да внимава на се и сешто. Не ми даваше да кревам ништо, дури ни лесни работи, чистеше наместо мене, постојано пешачевме. Водеше сметка да јадам овошје и зеленчук. Со еден збор, беше прекрасен. Е сега сексот е ни беше на некое завидно ниво, затоа што во почетокот се плашеше, потоа не можевме да си најдеме соодветна поза и така. Ама затоа пак после тоа, квалитетно надоместивме за пропуштенотоuser posted image

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мажот и бременоста
13.9.2014 18:19:23   
Dilina
Многу беше внимателен, ма у 3 насабајле ќе идеше да ми купи шо ми се јаде... ама не бев тој идиот и никогаш не го запнав user posted image ми помагаше и по дома, не даваше ни лебот од продавница да го носам... ме тераше да не се нервирам, стално ми зборееше да внимавам на себе со нервозата (зошто имам мн стресна работа) и така...

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Мажот и бременоста
27.12.2014 17:14:51   
sonc90
srcka bese dodeka bev trudna....ne mi davase so mal prst da mrdnam,so pravosmukalkata se zboguvav,isto i so krpite,so sadovite...ama so se...generalka skrisno pravev i seuste ne znae deka sum pravela dodeka bev trudna...segde me setase kaj sto sakav,za razlika od dilina jas go prakav da kupuva ama ne u 3 sabajle tuku taka 12-1 saat...u 3 pretezno spievme user posted image seks si imavme,ne se zalam za toa user posted image i taka...abe stvarno srcka...da ti e milina da si trudna so takov maz

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Мажот и бременоста
24.11.2015 12:27:02   
marchi
dodeka bev bremena se bese fantazija si rekov eh kakva srekja imam.... user posted image posle se trgna na poloso.maz kako maz i sega ne se nafakjam na vtoro dete zaradi sto sega ne e ic odgovoren a ke mi treba mnogu pogolema pomos zaradi sto vekje imame edno dete

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?