|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
10.6.2013 16:02:04   
sandriana RR
Досега оптимум биле 10 тина дена....

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
10.6.2013 19:15:00   
blond
Јас после 10 дена поминати дома, шизнувам! Повеќе не можам да издржам :)

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
10.6.2013 20:47:36   
Melanija RR
Кога би било можно доволно и оптимално би ми биле 15 дена user posted image
Седум ми се малку,десет ми фалат уште 2-3 дена што значи 15 дена би биле топ

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
10.6.2013 20:49:40   
miana
15 дена таман ама се зависи од местото и друштвото..Ако е тапа,тешко издржувам неколку дена а ако е се погодено - уфффф и 15 дена се малку

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
11.6.2013 11:11:45   
Snowhite RR
Море и цело лето нема да ми здосади и ќе барам уште, нормално да сум во поголемо место каде има што да се посетува. А во мало место и два дена ми се многу

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
11.6.2013 11:18:00   
Felly RR
Па и јас тоа велам - да е погодено местото, и да сум со семејството, и цел месец нема да ми смета.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
11.6.2013 11:44:07   
Octavia
Мислам дека можам прилично да издржам, ама мм е програмиран на 7-8 дена, после тоа не се трпи веќе, а и син ми, тој сака после некаде 8-9 дена назад дома, ама малку да сме биле дома и после пак на одмор user posted image . Мене ако ми е погодено сместувањето можам неограничено мислам да „издржам“.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
22.5.2014 0:39:50   
elenak
Ова лето сакаме да одиме со друштво 6-7 дена а одма после тоа да ја натамамиме работата да продолжиме со мајка ми и татко ми уште 10 дена. И не знам како сето тоа ќе го изведеме, мм прв почнува да кука за дома ама ете сега се сили, ќе издржел и уште толку, ептен му се одмарало годинава.user posted image Јас немам проблем кога сите од најблиските ми се до мене мада ќе ме фати криза за домата, ама за малово не знам, ќе провериме колку е ,,издржлива,,.user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 22.5.2014 0:41:48 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
22.5.2014 6:54:05   
Defne90 RR
уф па ние баш и не можеме да издржиме многу долг одмор.Прво маж ми ќе почне да зборува за дома па после и децата по него.Јас немам проблем да ви кажам право и 10 дена,ама децата си сакаат дома после само 4 или 5 дена.Така да и оваа година изгледа толку ќе бидеме.Со оглед на тоа што малото прв пат ќе оди имислам дека нема да сака да седи подолго.Ама и толку да успееме да седиме пак ќе биде супер.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
22.5.2014 9:19:15   
Mihaela 2010
Lani na more bevme 12 dena ama iskreno mene dosta mi bese vise od 8mi den,i sakav da si idam domauser posted image
mislam deka edna nedela bi mi bila tamana,bidejki epten mi e iscrpuvacki toa dva pati idenje na plaza,pa uspi dete doma,banjanje mislenje za jadenje i slicno
Koga bi bila primer na planina moze i povekje da izdrzam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
22.5.2014 9:27:40   
LoveableMe RR
Не повеќе од 9-10 дена, потоа ни станува досадно. Порано сум одела по 20 дена на одмор со моите, сега тоа ми изгледа незамисливо. Се менуваат времињата....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
27.5.2014 9:41:25   
Mila mamicka
Летен одмор можам да издржам максимум 15 дена, а мм после 7 ден го фаќа носталгија за дома. А зимен одмор, доволно ми се 7 дена. Лани, прв пат бевме 15 дена на одмор, а мм не се бунеше, дури и малку му беше. Исто и мене. Да немавме повратни авионски карти, сигурно ќе останевме повеќе, ептен ни се погоди одморот.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
30.11.2014 19:15:23   
scared RR
10 максимум, ама искрено после 6тиот веќе ми се здосадува user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку денови одмор можете да ,,издржите,,?
30.11.2014 19:23:16   
blond
Au, mozam i 20 dena da sedam na odmor bez problem ako mi e pogodeno mestoto user posted image A na mm po 5 dena veke pocnuva da mu stanuva monotono user posted image

Ama ako odmorot mi e doma iskoristen, ludilo me fakja za brzo vreme user posted image

< Поракaта ја уредил blond -- 30.11.2014 19:24:30 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 39
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?