|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дневни весници и списанија
13.2.2013 15:31:53   
vezilka RR
Јас порано не можев да си го замислам почетокот на денот без весник у рака додека пијам кафе. Сега тоа ми го замени комјутерот. И тоа читам филтрирани вести, како куп вести од различни медиуми на едно место. А шафица вика ја не можам така да читам бре, сакам да лижнам прсте и да завртам страница, инаку ко да не сум прочитала ништо. А списанија никогаш не сум ни купувала многу, многу. Купувам само понекогаш Граѓански и Фокус.

Дали купувате дневни весници и списанија? Што најчето читате?
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дневни весници и списанија
14.2.2013 9:46:20   
sandriana RR
Јас до ден денес сум зависна од печатен медиум- те, од дневен весник. Останата ми е навика од дете - дедо ми купуваше секое сабајле и си читаше раатски по саат-два. Откако почина, традицијата продолжи и натаму, само се смени весникот. И кај мм ја имаат истата навика (нали, у заедница сме), па редовно дома има дневен печат.
Што се тиче списанија- како тинејџерка купував редовно неделни или месечни списанија, ама после буџетот се насочи на друга страна, и ги баталив. Сега, коа ќе одам кај мама ми паѓа по некое трач списание-неделник у рака, па се занимавам пола саат user posted image .
Електронскиве форми на списание не ми се мој фах, и јас сакам да ми шушне хартија, па и да однесам накај тоалет занимација user posted image . Ако ми падне во очи некој линк објавен на социјалниве мрежи од некој портал, тогаш знам и така да читнам.
Сепак сум зависник од дневен печат, во опиплива формаuser posted image .

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дневни весници и списанија
14.2.2013 9:59:52   
Mihaela 2010
Porano sekoj den kupuvavme doma dvevni pecati,ama bev nevrabotena i najcesto gi citav iglasite....
Sega retko skoro ic ne kupuvame ,osven jas znam da kupam Moe Bebe,ili nekoe spisanie nameneto za deca...
Ama sekojdnevno sledam vesti ,nastani na net...
Isto kupuvam od ovie modnive,Tea moderna i sl

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дневни весници и списанија
14.2.2013 10:18:42   
vezilka RR
Деновиве на раbота спремаме некоја кампања и треба нешто да излезе и по веснициве. Па така се занимавав со нев некое време и сватив дека тиражот им е ептен, ама ептен намален од добрите стри времиња. Закучокот е дека нема купувачи. Е сега прашањето е дали луѓето престанаа да читаат весници, или читаат on-line.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дневни весници и списанија
12.3.2013 15:30:19   
vezilka RR
Ете во саботата си купив весник, Фокус, дневниот весник, чинки си имавме подлисток во него посветен на март, месец на жените. Ќе си купувам секоја сабота до крајот на март..можеби ова ќеми биде единсвената кариера на новинар, хе, хе..а можеби и не user posted image


user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дневни весници и списанија
12.3.2013 15:31:12   
Ikana
Јас не ни читам вести веќе ме депримираат...ептен непто ако ме интересира на нет ќе си го најдамuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дневни весници и списанија
12.3.2013 15:32:30   
Tanjicka
gi citam samo na internet i toa vo kafe pauzata

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дневни весници и списанија
10.4.2013 9:46:30   
Luci
Сабајлево се запрепастив од веста....Што ти прави алкохол......

Скопјанец си го убил другарот откако тој му упатувал закани и барал да има сексуален однос со неговата сопруга.


Убиството се случило околу 2 часот по полноќ, во куќата на 46-годишниот скопјанец С.Б. на улицата „Охридска“.

Откако претходно двајцата консумирале алкохол, 50-годишниот Н.Х. му се заканил на С.Б. и барал да има секс со неговата сопруга.

Под дејство на алкохол и изнервиран од барањето на пријателот, С.Б. со тврд предмет неколку пати по главата го удрил Н.Х. по што истиот починал.

С.Б. за убиството сам се пријавил во полициска станица, по што е приведен.

Извор: Курир.мк

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дневни весници и списанија
8.6.2014 0:36:55   
Defne90 RR
Јас не купувам дневни весници воопшто.Значи на интернет си ги имам сите новости и не ми се потребни само да ми зафаќаат место по дома и да ми прават ѓубре.А од списанија купувам само Храна и вино затоа што сметам дека сепак тоа си е ептен корисно и затоа што понекогаш не можам да се сетам на страната каде што сум нашла некој рецепт,а така секогаш си ги имам и си ги листам.Инаку и од интернет кога и да најдам нешто веднаш го запишувам во тетратка.А други списаниија не купувам,значи на тие интернет страните како боза и многу други има многу такви информации било за убавината или за модата или музиката во светски размери така да немам потреба од списанија.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дневни весници и списанија
1.12.2014 20:55:54   
scared RR
Ретко купувам весници, а кога ќе купам тоа е само Вест, некако најбогат ми е, најбогата содржина ми има. И баш знам да се релаксирам читајќи некоја рубрика user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дневни весници и списанија
1.12.2014 21:27:18   
caciana
Ne kupuvam vesnici zatoa sto sega se ima na internet . Porano cesto kupuvav Taa , Tea moderna i Svet. A sega se imame na internet taka da zaboravivme kakvo bese cuvstvoto da se prelstuva vesnik. Edinstvena hartija koja mi e zanimacija e sudoku sto tatko mi mi go nabavuva user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дневни весници и списанија
14.11.2015 19:21:23   
marchi
au...jas ne mozam nautro da ispijam kafe ako vo raka nemam nekoj vesnik ili spisanie.pretezno e spisanie user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 12
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?