|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 22:58:39   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


Мислам дека ова е мојот прв пост user posted image user posted image user posted image . Ама не се зачленив на РР за ова да го пишам, се зачленив два дена предходно барајќи нешто во проблеми со забременувањето.


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

„Мое тело, моја одлука! Држи ги законите надвор од моето тело!“

Ова е моето мислење на оваа тема. Таа одлука треба да ја донесе сама жената без никакви притисоци..особено не под притисок на државата и законите..




user posted image Прво па остро! user posted image user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 23:03:57   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

mamicki dali znaete otprilika kolku ml mleko treba da pie bebe od 2 meseci?


По се изгледа ова е мојот прв пост :)) 17.11.2010
Член сум од Април 2010 ама тогаш дури сум пишала.

Кикичке абе ти како што си зборлеста многу време ти требало да зуцнешuser posted image

А кој беше првиот член што ви реплицираше или ви помогна/одговори на прашање? Кај мене мислам дека беше Луци user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 23:13:06   
kikicka
Е сега еленак па и ти , кај првиот пост го најдов па и кој ми одговорилuser posted image Арх диз мислам па Пепелашка тука некаде ни се децата па затоа изгледа. А за зборувањето... изгледа време ми требаше да се опуштам user posted image ама пак кога ке се опуштам тешко на тие околу мене user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

mamicki dali znaete otprilika kolku ml mleko treba da pie bebe od 2 meseci?


По се изгледа ова е мојот прв пост :)) 17.11.2010
Член сум од Април 2010 ама тогаш дури сум пишала.

Кикичке абе ти како што си зборлеста многу време ти требало да зуцнешuser posted image

А кој беше првиот член што ви реплицираше или ви помогна/одговори на прашање? Кај мене мислам дека беше Луци user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Вашиот прв пост на РР...
15.1.2013 23:17:05   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Добра вечер.
Се радувам што ја пронајдов Рингераја и на македонски јазик.user posted image
Имам едно дете од тринаесет години и веќе трет месец ММ и јас се обидуваме да забремениме.
Се надевам на позитивен исход.
Ве поздравувам ситеuser posted image



Ете го и мојот прв пост user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Вашиот прв пост на РР...
10.2.2013 14:02:21   
cevlice
Знам дека бев во потрага по информации околу бременоста, и многу се израдував сто ве најдов беше 10 072009

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Вашиот прв пост на РР...
12.6.2013 13:01:53   
Felly RR
Беше нешто на кравјо млеко, или за дохранување. И се сеќавам дека Палешка беше прва што ми одговори и ми посака добредојде.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Вашиот прв пост на РР...
12.6.2013 13:10:44   
temjanuska75
Го најдов 14.10.2010 г, нешто за царски рез и ИВФ.

< Поракaта ја уредил temjanuska75 -- 12.6.2013 13:11:42 >

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Вашиот прв пост на РР...
17.9.2013 12:55:49   
mommy_angels RR
еве го мојот ,за тоа што најмногу ме боли user posted image
Јас сум новичка на форумов,ама за жал со гооолемо инф искуство,па еве иако постојано велам не зборувам за ова повеќе,секогаш кога ќе прочитам ваков пост сакам да кажам како поминав јас.Осум години стерилитет,терапии,инсаминизации и на крај едно инф кое заврши со близначка бременост.И сега тука некој би рекол happy end ама заблуда.Во 26 недела добив конракции и се породив ,така да знаете како заврши тоа.Да не даде Горниов на никој вакво нешто ама ете нашата среќа беше таква.Тоа е нешто кое треба да се ПРЕЖИВЕЕ и после подолг периот научивме како да продолжиме понатаму.Прво не бев свесна што всушност ми се случи,па период на негирање,па мразење и немање верба во ништо и на крај прифаќање на реалноста.Е откако тоа се случи јас си викам бев во период на детоксикација.После години и години терапии јас одлучив да паузирам.Тука завршува темниот дел од мојата приказна и следува убавиот кој сакав да го прочиташ Скопјанче ти и другите што се во ситуација како тебе.Шест месеци се немав испиено ниту аналгин ,а не па нешто друго.Бидејќи знаете дека инф кошта многу,бевме прилично исцедени,ама ние решивме последните пари од заштедата да ги дадеме за одмор и отидовме на море.Верувале или не отаму се вратив бремена,истерав прекрасна бременост и еве сега сум мајка на најслаткото девојче user posted image ,принцезичката моја.Мојава приказна ниту е измислена ,ниту нешто додадов,само сакав да ви кажам се се случува кога најмалку очекуваш и верувајте дека вашите мали сонценца ве чекаат.


(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Вашиот прв пост на РР...
17.9.2013 13:15:29   
deluxe
ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

jas sup protiv toa. prirodniot pat, luge e priroden veruvajte!!jas po priroden pat super si pominav,i gorda sum na toa!








Е ова е мојот прв пост,во врска со царски рез,и јас сум си пишала мое искуство user posted image user posted image напишан на 10.3 2010


< Поракaта ја уредил deluxe RR -- 17.9.2013 13:23:25 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Вашиот прв пост на РР...
27.11.2014 8:09:26   
caciana
Ne mozam da go pronajdam,ama znam deka bese vo juni 2013user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Вашиот прв пост на РР...
29.11.2014 0:35:41   
scared RR
мојот прв пост беше во врска со хистероскопијата, барав совети и препораки каде да ја правам..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 36
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?