|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Скијање
4.11.2012 17:12:23   
Pepelaska *
Пред нас е зима.Верувам дека ќе има и снег.Имаме толку преубави места за скијање, како Пелистер, Кожуф, Крушево, Маврово и слично.Го сакате ли скијањето? Мислите ли дека е добар спорт ? Според мене милион пати е подобро децата да ги носиме на скијање отколку да седиме во затворени и зачадени простории.

Еве некои информации кои ги најдов во врска со скијањето.
Децата можат да научат да скијаат кога ќе научат добро да одат, околу 3 години.Правилно скијање се учи околу 7 8 години.
Доколку детето не сака , немојте со сила да го терате на тоа.
Треба да биде добро облечено, детско ски- одело од материјал отпорен на ветар и влага, шал, топли чорапи.
Никогаш да не купувате поголем број бидејќи може да го отежне скијањето и детето да се повреди.
Многу мали деца не се носат на планина зашто сеуште не може да се прилагодат на промена на притисокот.
Добро би било ски центарот да има програма за деца.Децата тоа го сакаат само ако им е забавно.Многу методи содржат малку објаснување и многу копирање на движењето.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Скијање
4.11.2012 22:28:05   
Bilence2
Najubav sport definitivno!!! Sin mi go nauciv da skija na 4 godini, lani na 5 za zal jas bev bremena i samo dva dena skijav so nego, a nemu ne mu bese interesno sam da skija pa skiite vo soba ni sedea pretezno:) godinava jas ke apstiniram a od slednata aktivno so D ke se ucime na poveke tehniki.
Jas od dete skijam, niedna godina nemam propushteno da ne otidam na skijanje. Zaljubena sum vo toj sport i sakam i moite deca.da go znaat. E, malku skapicok e, ama zdrav i interesen. Mnogu mi e krivo sto mm ne skija, a i ne saka da skija.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 2
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?