|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   ТВ емисии,серии, реални шоуа...
29.9.2009 13:01:11   
profesorica
Кои емисии ги следите на телевизија?

Еве моментално на нашите телевизии се емитуваат:

-менувам жена
-еднооки
-големиот брат
-се за љубов и др.

кои ви се омилени и дали ги очекувате со нетрпение?

ММ едвај чека да почне Еднооки во недела, нестрплив е и тотално занесен додека трае иако трае само 10 минути.



< Поракaта ја уредил Felly RR -- 12.11.2014 16:52:54 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ТВ емисии
29.9.2009 13:04:50   
big_mama817
искрено ниедна од наведените едноставно немам време за тв user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ТВ емисии
29.9.2009 13:11:01   
mis.
Се за љубов знам некогаш да ја гледам кога ќе ја начекам еве синоќа ја гледав и ме расплака.А што мислите за Момент на вистината еве почнува на а1 во 21 часот?

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: ТВ емисии
29.9.2009 13:13:38   
profesorica
И јас сум како биг мама немам време, повеќе гледав пред да почнам да работам пред 2 месеци а сега тешко наоѓам време за тв.Мис секој ден се емитува Момент на вистината?


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: ТВ емисии
29.9.2009 13:25:42   
mis.
Изгледа само во четврток во 21 часот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: ТВ емисии
29.9.2009 13:31:57   
Iva
Во принцип сакам да си гледам телевизија, но во последно време и немам баш многу време. Две деца, работа, факултет, домашни обврски... Најчесто кога сите ке заспијат тогаш имам малку време да слушнам вести, да погледам некој добар филм и еве сега го гледам Големиот Брат но само последното вклучување навечер во 23ч.  Квизовите исто така се обидувам да ги следам редовно.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: ТВ емисии
29.9.2009 15:41:35   
penelopa
Obožavam da gledam kvizovi, emisii za dalečni i egzotični destinacii, realni šowa poretkouser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: ТВ емисии
30.9.2009 1:30:01   
daniel
se za ljubov

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: ТВ емисии
30.9.2009 23:53:15   
daniel
menuvam zena user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: ТВ емисии
2.10.2009 14:52:40   
profesorica
преместени постови од темата шпански или хрватски серии

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

дали ги гледате?што мислите за тоа?

јас  шпанските не ги пратам и никоја од нив немам гледано,едино касандра хехех(на времето)

сега последно што загледав е 1 001 нок,во вторник и среда на а1!ми се допага глумецот!а овие хрватските ги следев ,колку ми дозволуваше  времето,еве сега почна долина сунца?
вие?


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

негледам ни шпански ни хрватски серии глупи ми се сите имат слична содржина а гледам редовно CSI -miami,24,CSI-Las Vegas и така такви серии може а други не.


ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

гледам понекогаш забранета љубов но најчесто немам време а шпанските серии ми се тотално аут.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

хрватските може по содржина се блиску,мегутоа како се уредени домовите и како се дотерани глумците!секоја чест....аууууууу далеку од шпанските!





ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

Neznam luga ama nitu spanski nitu hrvatski serii.Sega ja zagledav turskata serija 1001nok.Neznam dali ja gledate ama e fantasticna,bas ona turska da te rasplace.Sodrzinata e mnogu trogatelna i mislam deka sekoja majka isto bi postapila za svoeto dete.Sto mislite vie mamici za taa serija ide sekoj vtornik i sreda na A1 od 20:00.



ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

е да . и јас ја пратам ,само ме нервира што е синхронизирана.да беше со титл,друго ке беше!



ИЗВОРНА ПОРАКА: Iva

Првата епизода од 1001 ноќ само успеав да ја гледам, и многу ми се допадна, сега никако да се погоди да ја гледам. Иначе од сите до сега серии што ги давале на тел. сум ги гледала Љубов во офсајд од хрватските, Клон од бразилските и Семејни врски исто од бразилските. Некако повеќе ми се допаѓа да го слушам португалскиот отколку шпанскиот.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

E bas taka super serija ama steta sto e sinhronizirana.Ama nema veze pak ja gledame,mislam site.Nasite ne gi biva za titl,se rabotat bez cuvstva.Za takov bilm i takvi likovi.treba stvarno da znaes da glumis odnosno da se sozivees so likovite za da iskoci se super,odnosno da ti go prenesat kako sto treba.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

е да ја гледав и јас клон.значи какви оци има тааа глумицата!како и личи таква шминка!

user posted image да се потсетеме!


ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

не гледам воопшто сапуници


ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Jas isto...poradi nedostatok na vreme voopšto ne gledam španski serii a i ne sum golem ljubitel...pred nekoj den ja fativ Dolina sunca...mi se gleda interesna...ke gledam da ja pratam ...inaku mnogu poveke gi obožavam kraim seriite od tipot na CSI i sl.


ИЗВОРНА ПОРАКА: pericka

pa ako veke gledamena kvalitetot normalno spanski


ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

не гледам ама за сите знам што се случува свекрва ми ме информира и ме натера да ја гледам 1001 ноќ многу ми се допадна и ме расплака како од времето кога гледавме турски филмови само ме нервира што е синхронизирана и тоа не баш како сто треба


ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

негледам ни шпански ни хрватски серии глупи ми се сите имат слична содржина а гледам редовно CSI -miami,24,CSI-Las Vegas и така такви серии може а други не.


единствено од хрватските ја изгледав цела Љубов во офсајт, фатив нешто од таа 1001 ноќ, и синхронизацијата е катастрофа. Шпанските серии се ок за пензинери како моите родители што немаат друга работа па ги гледаат на сите можни програми сите шпански серии а сега и хрватските,леле кога одам кај нив се сум во друга соба да си гледам нешто нормално па ако некоја им се поклопува едниот гледа на едниот тв, другиот во друга соба да не пропуштат нешто,абе смешки.



ИЗВОРНА ПОРАКА: garfild

Немам баш време за серии,ама стварно 1001 ноќ ја загледав слулчајно,и ме привлече,се надевам дека бар за неа ќе најдам време,бидејќи не ја даваат секој ден.Порано ги гледав сите хрватски серии.


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

му  раскажав на мм што направила за да дојде до пари и нормално одма ми го постави прашањето ...а ти би?

хехехех мажи...му реков дека тоа не е ништо страшно, покрај сите работи што сум спремна да ги направам за мое дете...
и ми вика така значи ..невера а?


ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m

oxxx ,samo kolku mi falat sapunicive,se otupavev so ovie avstralski serii..od pred nekoj den pocnav od internet da ja simnuvam KLON,vo ovaa serija sum zaljubena


< Поракaта ја уредил profesorica -- 2.10.2009 15:00:05 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: ТВ емисии и серии
2.10.2009 14:56:05   
profesorica
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

Големиот брат

дали го гледате ова реално шоу?
што мислите за нашата ,Македонката Виолета(чинам така беше)?што ке кажете за нејзиниот перформанс?до сега гледав на интернет,па нема кој не ја критикува и осудува?

јас не гледам,ама знам од прилика  какви све има случувања!
оној пат имаше на тв.  гледам разговор со родителите нејзини.. и замислете тие ја подржуваат,башка мајка и психолг била!јас стварно незнам,што е работата ,до мене ли е, или до светот..ама така да си го гледам детето(керката) на тв....бог да чува!
еве ви линк од директен пренос во куката i  сликичка од нашата преставничка:(во елемент)


user posted image



http://www.mondo.rs/velikibrat3/index.php


< Поракaта ја уредил Elena -- 2.10.2009 14:58:56 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: ТВ емисии
2.10.2009 14:58:23   
profesorica
преместени постови од темата големиот брат


ИЗВОРНА ПОРАКА: Elena

Па далеку од тоа дека ја оправдувам, но не ја ни осудувам. Па мислам сите некогаш сме направиле некоја глупост, а башка таа се однесува онака како што се однесуваат повеќето на нејзина возраст. Се заљуби на прв поглед, бидна што бидна и тоа е тоа. Што да кажам освен дека не треба да се прикажува во термин кога  многу деца гледаат. Инаку сум ја видела во спот на Адријан Гаџа и мислам дека како танчерка има настапувано на настапи на наши пеачи, ако не грешам.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

јас редовно гледам прв пат кога почнав да гледам беше баш сцената со нашата македонка и Карло искрено прво што ми падна напамет беше како не представува само чудо Искрено мене тоа не ми се допајѓа се нешто изведува па сега се залубила бла бла бла итн.А и ова со подршката баш чудно незнам немам зборови.И не си само ти Mather29 со вакво мислење и јас сум против бог да чува млади се али може нешто друго да прават да бидат интересни.....


ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m

"nasava"taka da ja narecam,neznam sto si misli deka izigrava vo souto ama jas mozam da kazam na sto mi lici na edna nedorasnata idiotka,glumi "kul"posakuvana zenska,a koga ke ja otvori ustata e togas neznammm,tolku nezvlucliv glas ima odma mi dava nekoja antipatija.aj toa sto "golemata"zenska si fati za nepolni tri casa decko,posto ocigledno ne i se dremelo taka sama tamu a baska i hormonite ne znae da si gi kontrolira,ama stvarno nemozam da se iznacudam kako vo vistinsko svetlo nejzinite "sovremeni"roditeli se gordeat na nejze???za sto???deka se seksase ????mislam stvarno rezili e ova...nemam zborovi,a toa od psiholoski aspekt sto kazuvaat deka bilo normalno!!!!stvarno e smesno i banalno ama kako vikaat :napadot e najdobra odbrana...


ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

ама така де.испага работата се натпреваруваат кој ке направи поголема глупост...па јас незнам колку треба мозок да имаш, за да ја ставиш главата во шола и да пуштиш вода!не троват со безвезни реални шоуа.тоа ми беше  муабетот...а кој што прави,си прави сам за себе..


ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

имам гледано само еднаш..и доста му беше..толку ми се глупави тие работи..значи до бескрај...


ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Највероватно е таква "нападна" затоа што сака да биде интересна и забележана. Не може да се пофали со нешто друго, да не зборам за интелигенција или пак култура. Таа воопшто не ја претставува Македонија туку само себе. 


ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

немам коментар


< Поракaта ја уредил profesorica -- 2.10.2009 15:00:42 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: ТВ емисии
2.10.2009 17:12:26   
beki RR
Кога и да имаше на телевизија нешто безврска  татко ми велеше Не се будали тие таму, будали сме ние шо ги гледаме.
И навистина така е, сите плукаме и велиме како не им е срам ама пак гледаме.И не е за обвинување оваа нашата и сите други што прават глупости кои се граничат со здравиот разум, тие се таму да освојат 100 000 евра и ќе направат се за да остана во шоуто до крај и да ги земат парите.Ако се однесуваат многу морално и многу добро на никој нема да им се интересни .Впрочем и кога почнуваше шоуто видов транспарент на кој пишуваше Сакаме секс во куќата, значи јасно е што треба за да се остани подолго во куќата.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: ТВ емисии
3.10.2009 4:30:12   
pericka
menuvam zena

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: ТВ емисии
3.11.2009 11:48:36   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

Дали гледате некои од овие реални емисии, што мислите за лугето кои се пријавуваат на вакви ..игри,, јас мислам дека најмногу ги мами наградата али....user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: zami

Lele ke donesat li nekoj zakon protiv gluposti na televizijauser posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

јас гледам Survivor прошлата година ми беше доста интересен еве сега и ова а јас дали би се пријавила никако,како прво условите и сите тие животинки ауууууууууууу од кои сигурно коса ќе ми се дигаuser posted image user posted image user posted image user posted image Можеби ќе стигнам до таму али првите 1-2 часа ќе барам домааааааааuser posted image user posted image user posted image А за тие што се пријавени па мислам повеќето се за наградата.А велики брат не гледам многу ретко може да зирнам нешто али не ме занима баш.


ИЗВОРНА ПОРАКА: alex_mo

Можеби не е  нешто едукативно,но се вртат големи пари,а знаеме дека парите го вртат светот.Едно треба да ни е јасно дека сите се такви како што се само овие луѓе се пред камера и критики на секакви луѓе.Само  имале храброст и други причини да се пријават.Во  секој случај можете и да не ги гледате ако не ви ги исполнуваат критериумите.....сепак се  е само шоу.........




ИЗВОРНА ПОРАКА: Mamicka3

Ај survivor  така така, ама она големиот брат на што личи е за нив треба некој закон да се донесе одма да престане со емитување на тв.Срамотилуци невидени

(Одговор на членот pericka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: ТВ емисии
3.11.2009 14:58:11   
zami
ИЗВОРНА ПОРАКА: beki

Кога и да имаше на телевизија нешто безврска  татко ми велеше Не се будали тие таму, будали сме ние шо ги гледаме.
И навистина така е, сите плукаме и велиме како не им е срам ама пак гледаме.И не е за обвинување оваа нашата и сите други што прават глупости кои се граничат со здравиот разум, тие се таму да освојат 100 000 евра и ќе направат се за да остана во шоуто до крај и да ги земат парите.Ако се однесуваат многу морално и многу добро на никој нема да им се интересни .Впрочем и кога почнуваше шоуто видов транспарент на кој пишуваше Сакаме секс во куќата, значи јасно е што треба за да се остани подолго во куќата.


potpisuvam

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: ТВ емисии
14.11.2009 21:23:41   
Еца
Јас обавезно ја гледам "Се за љубов" и обавезно плачам и тоа скоро цела емисијаuser posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: ТВ емисии
14.11.2009 22:42:16   
jovanka
Vnimavajte sto gledate na televizija bidejki decata posle toa naogaat nacin toa sto go gledale da go iskazat.No site emisii sodrzat negativni poraki (i crtanite onie od kinesko proizvodstvo)samo otkupuvaat eftini gluposti koi im stetat na decata a so toa i na samoto opstestvo.Zatoa vnimavajte sto pomalku pred televizija a ako ste pred televizor ili komjuter zadolzitelno bidete prisutni i razgovarajte za toa sto se gleda.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: ТВ емисии
14.11.2009 23:44:57   
Mila na mama
Јас ја гледам 1001 ноќ. Тоа ми е баш пуштање на мозокот на пасење. Си се одмарам од секојдневието си гледам убави фаци и банална содржина за која ми треба само минимална мозочна активност. Пред 6 месеци бев навлечена на Вовед во анатомија ама ги симнав од нет и ги изгледав сите па сега ми фали само последната сезона што почна есенва да се емитува на АБЦ. Ќе фатам понекогаш нешто и од ЦСИ, Д-р Хаус илиПриватна пракса ама ретко, немам време.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: ТВ емисии
14.11.2009 23:51:02   
delfinka
jas retko,ama mnogu retko gledam tv
samo ako nemam ne mi se cita togas gledam tv i toa emisija na rtl kades to prikazuvaat slucai za problematicni deca so koi raboti dadilka-psiholog i ponekogas super talent

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: ТВ емисии
15.11.2009 0:24:05   
lidijas
Mnogu sakam da gledam televizija no sega nemam mnogu vreme za toa. Sakam da gledam Ednooki, Voved vo Anatomija, Ocajni domakinki i humoristicni serii sto bas mnogu i gi nema pa gi gledam na FOX koga imam vreme. Po odnos na realnite soua lugeto tamu znaat za sto otisle i za sto se glupiraat pred milionski auditorium-100.000,00 EUR koj uziva da gleda toa samo napred nemam protiv no da se simnat od udarnite termini.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: ТВ емисии
15.11.2009 9:30:17   
niki
Кај нас телевизорот цел ден е вклучен, прво наутро керка ми гледа цртани, па јас си гледам некои емисии за уредување на куќи и станови на Travel&living, па маж ми вести, политика, спорт и навечер редовно гледа и Велики брат и Survival i Фарма и сите реални шоуа што постојат па и јас ги подгледнувам во поминување. Најчесто тогаш ја спремам малата за спиење, ама фаќам по нешто. Дека се глупости се и тоа големи, ама некогаш ми е интересно да видам на што се се спремни луѓето за пари.
Најмногу сакам да гледам филмови, ама со дете ретко кога се има време и нема шанси да ме остави два часа на мира да одгледам нешто и да се задлабочам, така некако иако стално брмчи телевизорот ретко кога навистина седам и гледам, секогаш е тоа со безброј прекини, во поминување и површно.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: ТВ емисии
15.11.2009 12:31:46   
arh_diz
Mnogu malku gledam televizija obicno nautro koga pieme kafe so mm gledame vesti i navecer koga ke si dojdeme od rabota nekoja emisija ili film . Negledam nikakva serija nemam ni vreme za niv .

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: ТВ емисии
15.11.2009 12:32:54   
midzata
Бест фром д бест >> House M.D.

http://en.wikipedia.org/wiki/House_(TV_series)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: ТВ емисии,серии, реални шоуа...
19.11.2009 17:58:11   
Еца
user posted image еве за сите миленици на 1001 ноќ, подарок од менеuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 19.11.2009 17:59:08 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот midzata)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?