|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
8.10.2010 20:11:12   
sandravlae

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

јас попрво би патувала со авион..со брод мислам дека не би издржала, имам хроничен страв од вода....

i jas imam strav od voda ama pak 2 godini rabotev na brod, osven koga ke fatese bura ili epten ako e nemirno moreto se custvuvase deka sme na voda inace ne user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
8.10.2010 20:26:37   
AnnaMolly RR
Нема шанси некој мене на брод да ме качи! Имам не хроничен, ПРЕхроничен страв од вода. Мене не може на педалинка да ме натераат да се качам, а не па на брод. Искрено, не знам ни добро да пливам од што ми е страв. А во авион сум се возела и не е баш страшно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
20.12.2010 10:25:43   
baby mama
Pred 3-4 godini koga bevme na odmor, imavme krstarenje so brod okolu ostrovot. JAs vecerta nemozev da zaspijam pred poaganje, a sabajleto mi se povrakjase,mi se vrtese umrev od strav ama nekako izdrzav, se kaciv na brodot. E posle vo camce koga se vozevme vistinska drama, pocna da mi se vrti,losi i se piknav vo mm da ne gledam. Dnoto na camceto bese prozirno, i se gledaa silesti karpi odozdola. E koga si napraviv film, uzas. Sramota pocnaa site da prasuvaat sto mi e, dali sum dobrouser posted image . Uf mislam srcev udar ke dobiev tie 2 denauser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил baby mama -- 20.12.2010 10:26:33 >


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:35:09   
Mihaela 2010
ufff koga bi mozela samo so kola ,avtobus...so avion ednas i se uprpav epten,ama i so brod mi e zanikade
sepak valjda so avion bi odbrala

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:36:42   
Bethany
јас и со едно и со друго, само да се оди некаде user posted image
Само не со автобус, тоа ми е крш.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:37:45   
bebence19
jas so brod si vikam pak ima nadez pogolema da se spasis odkolku so avion, kaj ke begas ako avionot pocne da paga????? a site vikaat deka so avion e prubavo, jas nemam letano so avion :) a so brod se imam vozeno poveke pati i toa i na pogolem brod ...prekrasno :)

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:39:14   
Malecka23
Samo da se seta so se bi patuvala makar i so bus..haha

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:41:00   
bucko mal
Od brod nemam strav valda deka sum dobar plivacuser posted image
no od avion da se plashev prv pat koga vlegov I toa mnogu, a sega ne se naviknavuser posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:41:25   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

јас и со едно и со друго, само да се оди некаде user posted image
Само не со автобус, тоа ми е крш.

Исто. Во автобус не ми се влегува ни на кратка релација.


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:42:07   
rina13
Ма јас би и пешки по цел светuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:47:17   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

Pred 3-4 godini koga bevme na odmor, imavme krstarenje so brod okolu ostrovot. JAs vecerta nemozev da zaspijam pred poaganje, a sabajleto mi se povrakjase,mi se vrtese umrev od strav ama nekako izdrzav, se kaciv na brodot. E posle vo camce koga se vozevme vistinska drama, pocna da mi se vrti,losi i se piknav vo mm da ne gledam. Dnoto na camceto bese prozirno, i se gledaa silesti karpi odozdola. E koga si napraviv film, uzas. Sramota pocnaa site da prasuvaat sto mi e, dali sum dobrouser posted image . Uf mislam srcev udar ke dobiev tie 2 denauser posted image user posted image user posted image


brod so stakleno dno e edna od atrakciite ovde, koja ja imam propusteno, no mi e vo agenda za ostvaruvanje
se vozam so se jas nemam maka, samo da se odi nekade
najavanturisticno vozenje mi bese zimovo koga ja prefrlaa kerka mi so malo avionce na drug ostrov vo bolnica, kaj sto bev ispanicena od celata situacija pa uste i avionot mal i koga se krevase na momenti bevme kako vo bestezinska sostojba
koga taa voznja ja preziveav, nemam strav za nisto

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:53:22   
Tanjicka
so avion, so brod mi e stravvvv, ne sum nekoj plivac zatoa :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
10.6.2013 9:59:34   
AnnaMolly RR
Со авион сум патувала и ок беше, не беше многу страшно, ама со брод никогаш не би патувала ќе умрам од страв

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
26.5.2014 12:34:31   
Mila mamicka
Би патувала и сум патувала и со авион и со брод, не ми е проблем, само да се патува некаде. Сепак, би одбрала авион затоа што побрзо се стигнува на одредената дестинација.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
30.5.2014 8:27:09   
princessa
So avion, pobezbedna varijanta i pobrzo se stiga, barem tamu kaj sto sum sakala da odam avionot bil porazumna varijanta. Nemozam na brod, strav mi e od dlaboki vodi, ne se cuvstvuvam sigurno. Pa i nekoja morska oluja ako me fatiuser posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
30.5.2014 8:54:19   
LoveableMe RR
Во авион сум патувала еден куп пати и немам гајле, ама со брод богами ниеднаш и мислам дека никогаш нема да се качамuser posted image , многу ми е страв од водаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
11.6.2014 14:47:49   
Kvisko
Јас би патувала со се само да го шетам светот. Со авион сум патувала милион пати, а и со брод редовно по еднаш секој летен одмор. Би сакала да пробам и крстарење со големите бродови за да го доживеам и тоа искуство.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали би патувале со брод или авион?
12.6.2014 10:28:29   
miana
Би патувала и сум патувала и со авион и со брод, ама со авио тешко дека ке го натерам мм..Во последно време на ТВ гледа емисии за авионски несреки и вика - јас веке во авион - НЕ user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 43
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?