|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 27 [28]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
2.7.2014 7:59:01   
AneLav RR
Знам дека градинките во општина Аеродром се најубави од сите општини.... Јас одев во една од нив не знам сега како се вика до Ѓоргија Пулевски училиштето што е. Овде се е катастрофи криво ми е ептен што не можам да си ги пратам во градинка во Ск. Тогаш и училиштето и градинката беа нови ама и се га се во одлична состојба. Ми иде да ги преселам кај моите и таму да одиме во градинка. Вчера ги однесов во една приватна игроека и се разочарав ептенuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Во која градинка?
3.7.2014 12:01:01   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

Меланија ви честитам и јас на вас за запишувањето :) И јас сум во Аеродром, а ме интересира Срничка-Калинка иста е? На која мислиш, таа одкај стар бисер поблиску шо е или? user posted image рано е за нас ние уште неродени сме ама збунка ми е сеа која е која....user posted image

Калинка е кај Тобако 2, Изворче кај Црквата а Бамби кај ОУ Љубен Лапе (кај касарната Гоце Делчев).

Еве Меланија РР има погоре објаснето која е која градинка низ Аеродром.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Во која градинка?
2.4.2015 12:40:02   
umu
Me inetresira dali nekoj ima pozitivno mislenje za 11 oktomvri vo opstina butel,iili koja e najdobrata gradinka vo opstina Butel ili okolinata odnaprev Vi blagodaram

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Во која градинка?
24.4.2015 11:39:14   
Gardenia
Мами имам прашања во врска со упис во градинка,кога се уписите за од септември,од која возраст примаат со оглед дека Б во септември ќе наполни точно 9 месеци и кои документи се потребни.
Меланија ај кажи ми како си задоволна од вашата градинка и јас сум тука кај Палма во Аеродром,па ме интересираат тие градинки и каде се наоѓа дирекцијата на Срничка?

(Одговор на членот umu)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Во која градинка?
24.4.2015 14:10:34   
Melanija RR
Гардениа, ние лани точно во април бевме да поднесеме барање.Колку што знам нема рок туку треба да се оди во градинка Чекорче што е нај основното Ѓорѓија Пулевски , и доле на приземје има канцеларија и ќе ти дадат барање.Може и преку нет да аплицира но вака ми е поверодостојано.Документи бараат од како ќе се запише.

Ни рекоа да одбреме за аплицираме но јас пишав и резервна ако во Калинка нема место за во Изворче кај Црквата.Некаде јули ми се јавија.Бидејќи се јасни најчесто има место и нетреба никакви врски,за поголеми кога аплицираат може да се исполети местата.

Мислам дека од 8 месеци може да се запише, а јас од Калинка сум задоволна.Немаше проблем за одење, и ако добро знам сестрата е иста секогаш во јасли се вика Моника и е навистина финаuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Во која градинка?
24.4.2015 15:08:13   
Gardenia
Фала Меланија,многу убаво ми објасни,и јас баш стравувам за тоа дали ќе треба врски или не,а искрено немам кој да ми ја чува и двете баби се во друго градови,а и одат на работа,па морам да си имам опција градинка,ќе отидам деновиве да земам барање user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Во која градинка?
30.6.2015 12:24:58   
Gardenia
Нас не примија во градинка во Срничка објект Изворче,јас сакав во Калинка,прво ни се јавија за таму,ама после пак па ни рекоа дека е примена во јаслите во Изворчеuser posted image .Уште од сега ме фаќа паника како ќе биде,најмногу ми е страв за менито,незнам што им дават за јадење?
Меланија може ли ако отидам таму да ми кажат какво им е менито за јадење? И те молам знаеш ли по колку се плаќа ако некој месец не оди во градника?

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Во која градинка?
30.6.2015 14:32:01   
vezilka RR
Ако ти е најавено отсуството од градинка првиот месец се плаќа 750 мкд а вториот месец 500. Така е кај нас во Буба Мара. Менито е истакнато на огласна табла, така да можеш да го видиш. Верувам дека ова сега нема многу да се разликува од септемвриското. ёОд септември тргнувате така?

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Во која градинка?
1.7.2015 11:49:41   
sandriana RR
.Уште од сега ме фаќа паника како ќе биде,најмногу ми е страв за менито,незнам што им дават за јадење?

Gardenia,
еве ОВДЕ има за менијата во градинките. Таму ќе го ископирам менито од јасли од нашата градинка Буба Мара.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Во која градинка?
1.7.2015 21:09:58   
Melanija RR
Гарденија и јас во таа тема ќе ти копирам менија од ланиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Во која градинка?
20.4.2016 9:47:49   
eni
Дали некој има искуство со приватната градинка Црвенкапа во Аеродром, или некој да чул нечие искуство?

(Одговор на членот Ana Dani)
Непосредна врска до пораките: 686
Страница:   <<   < Претходна страница  24 25 26 27 [28]
Страница: <<   < Претходна страница  24 25 26 27 [28]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?