|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 10:03:55   
Malecka23
Za vo restoran jas sum bila na rodenden kaj malo dete i realno ne sum pominala ubavo. imase isto 3-4 decinja i niv im bese mnogu dosadno. samo masi i stolovi i non stop nesto vikaa, pa roditelite po niv i taka nekako ne bas mi se svigjase


Toa e toa sto ne sakam da bide zatoa uste od sega se mislam kako d anapravam za da im bide i na niv interesno.Sto so dekoracija sto so nesto drugo.Edno vreme mi tekna da viknam animator da dojde ama ne ni znam od kaj da go najdam i ne znam kako se dvizat cenite.ako znae nekoj neka kaze ili dajte mi drug predlog.
Za ora i takvi rab ic ne sum taka da kaj nas pretezno kako id a e mladi ke bidat poveketo zamislata mie zabavna muzika i normalno detski pesnicki

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 10:11:06   
Mihaela 2010
Edno vreme mi tekna da viknam animator da dojde ama ne ni znam od kaj da go najdam i ne znam kako se dvizat cenite.


Ova i mene mnogu me interesira,bidejki naredniot rodenden zdravje planiram doma u dvor da i go slavam,pa bi bilo pozelno da ima i animator sto ke gi zabavuva saat -saat ipol..
ajde ako ima nekoj info neka pise

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
2.7.2013 11:13:51   
mama_06
Nie pravevme prv rodenden vo restoran. Imase nad 10 deca i bea vo poseben del. Imavme angazirano animator - klovn. Celi 2 saati bese so decata i roditelite bea opusteni. Plativme 1500 denari. Ova za vo Ohrid vi kazuvam, sekako ima i vo drugite gradovi.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
15.9.2013 13:02:35   
bucko mal
Nas ni se blizi prviot rodenden,mama e najmnogu vozbudenauser posted image
Petok ke pravime edna godinka,slavenjeto ke bide vo sabota doma.Imame samo 2,3 decinja,poveketo ke se vozrasni okolu 20.Planirame da stavime meso,na skara mm ke go sprema,ordeveri,ruska salata,kiflicki nekoi gricki i toa.Torta ke poracuvam,najdov neshto ponormalno e sega kakva ke e vnatre neznam a ne ni ocekuvam neshto posebno da bide.Denes zemavme nekoi ukrasi za po doma da mu ukrasime,baloni i nekoi drugi trakatanci.
Se nadevam ubavo ke si pomineme.Ako imate nekoj predlog,neshto interesno kazeteuser posted image
A zaboraviv i nova obleka kupivmeuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
21.5.2014 12:53:28   
Mila mamicka
Бев многу возбудена за првиот роденден на син ми и го спремав два месеци однапред. Го чекавме во ресторан. Имавме околу 60 возрасни и 15тина дечиња. За јадење и пиење имаше од пиле млеко. За да не им биде досадно на дечињата ангажирав две маскоти, Мики и Мини кои ги забавуваа дечињата еден час, што на крајот заврши со дување на свеќичките на тортата. Тортата исто беше со Мики и Мини, и цел роденден беше во нивниот знак. Декорирав посебна маса за дечињата, со капи и се друго, и уште една маса на која беше поставена тортата, имаше детски шампањска, лижавчиња, бонбони и сл. Имавме ангажирано и камерман и фотограф, а во позадина одеа детски песнички. Се на се, се беше така како што си замислив. Син ми, иако беше мал, не сакаше да спие од возбуда, дури во 12 и пол си отидовме од ресторанот. Се вкупно, ресторанот, маскотите, декорациите, тортата, камерманите, не чинеше околу 60.000 денари.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
12.6.2014 19:30:04   
iamamom
Моето во август ќе полни годинка и се мислевме да направиме крштевка и роденден во едно... Планиравме ресторан, ама само најблиските, да не шириме многу, ќе има понатаму прилики за тоа...

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Првиот роденден на Вашето дете
13.8.2014 17:14:01   
Melanija RR
Се ближи денот на првиот роденден и крштевка, ресторан одбран (13 возрасни и 2 деца),торта порачана, уште подароците да се спакуват user posted image наскоро со импресии user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот iamamom)
Непосредна врска до пораките: 82
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?