|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку често перете?
3.12.2012 16:22:06   
vezilka RR
Изгледа не толку колку што треба оти стално имам во корпата..и јас не сум ги видела празни user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Колку често перете?
3.12.2012 22:26:49   
Pepelaska *
Вчера пуштив 4 машини на ефтина нели , и денес корпата пак ми е полна.user posted image
Само пробувам да фатам ред ама никако не ми оди а и јас комплицирам не мешам исто долна облека со кујнки крпи и слично.
Аама многу бе се собира, ексик веќе, еве прекривачот вчера чист го ставив денес го извалка син ми.Него секој ден во чисти ја на два дена фрлам домашни алишта, мм по сто крпи на ден ми троши и ете гиuser posted image
Се надевам ке фатиме некој ред некогаш

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Колку често перете?
3.12.2012 23:18:45   
niki
ne znam
i jas peram odvoeno kuinski krpi
peram odvoeno i corapi
peram odvoeno beli od sareni
peram odvoeno zavesi
odvoeno postelina
i odvoeno za kerka mi samo corapite nejzini gi mesam so nasite
i vo prosek 3 masini nedelno eventualno cetvrta ako ima nekoja vonredna situacija
se podrazbira deka korpata nikogas ne mi e prazna, no i masinata ne ja lupam poluprazna
site imame garderoba za nadvor i za po doma
e sega ako sum izlegla do prodavnica i normalno sum oblekla cista obleka za taa prilika koga ke se vratam ne ja stavam nazad vo plakar, no ne ja frlam ni za perenje, imam zakacalki zad vrata vo spalna kaj sto ke poceka naredna prilika kade sto ke ja nosam, na primer koga ke odam da ja zemam kerka mi od skolo ili sl.
definitivno ne menuvam dolen ves 4 pati na denuser posted image toa epten za vreme na ciklus ako me snajde, vo redovni denovi nemam vreme bre tolku vnimanie na gakuser posted image da im posvetuvamuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Колку често перете?
3.12.2012 23:39:12   
kapina
jas perev koga ne odev na rabota sega ne retko sega sveki e doma i ona pere ja pusta masinata za perenje na evtina struja ceka posle 22 casot da dojde evtinata struja jas zaspivam dotogas oti nonstop odam prva smena na rabota

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Колку често перете?
4.12.2012 0:55:01   
mmbucko
Uh mamicki bolna tema mi e ova. kaj si imam masina za 7 kg kaj ja pustam sekoj den barem 1 a vo nedela i nekoku pati. Ko nikogas da nemozam da se doperam. Fala bogu so tajmer e pa ke ja napolnam i ke pustam odlozen pocetok i raat sum. Uste sami da se pruzaa i perea ke bese top ama si smisliv i jas taktika ha. Si se dogovoriv so edna zenicka i mi doaga 3 pati nedelno po 4h da mi pomaga i RAJ!!!!!!!! Pa ke crknam inaku sama, bez pomos od babi dedovci, cickovci, tetki......a 3 deca. Vaka mozam i 4 da rodam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Колку често перете?
22.5.2014 9:13:21   
Defne90 RR
Јас перам скоро секој ден,значи тоа е што да ви кажувам.Јас си се прашувам како толку облека со собира за толку кратко време.Е ама кога ќе си помислам дека децата постојано се валкаат и валкаат по дома ништо не ми е чудно.Ако пак прескокнеме еден или два дена да не ја уклучам машината ќе се соберат две три машини облека и пак исто му се фаќа.А летно време па тоа е чудо.Туку барем бргу се сушат алиштата.Зимно време ми е потечко,затоа што морам да внесувам во ходник сушарата затоа што ако ги чекам на таван да се сушат ќе се начекам.А настрана тоа што ќе снема место за да си спружам.Јас може и понекогаш претерувам ама тоа е.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Колку често перете?
22.5.2014 9:16:43   
Mihaela 2010
Aman bre defne sto tolku pa sekoj den???
Jas ednas do dva pati nedelno ,i pustam primer dve tri masini ,zavisi,ama sekoj den nema sansi,mislam frlame i nie alista,i od detevo ama cekam da se nasoberat nemam so sto tolku da ja napunam masinatauser posted image
taka da pretezno sabota i nedela si pusatam,nedela peglam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Колку често перете?
22.5.2014 9:18:12   
Mila mamicka
Откако ги прочитав сите коментари, малку се утешив. Мислев дека јас перам многу, ама имало и бетер од мене. Во просек пуштам 4-5 машини неделно, гледам тоа да биде петок, сабота, за да можам се да испеглам во недела (на ефтина струја де). И јас не мешам се заедно, одвојувам одредени алишта од други, ама сепак не ми се собираат толку многу за да пуштам секој ден, или пак по неколку на ден.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Колку често перете?
22.5.2014 9:24:49   
princessa
ufff veke mi e preku glava od perenje, preku den peram i korpata mi e sekogas polna, nikogas ne sme celosno ispereni. Loso e sto nemame terasa i susara mi e vo kupatilo i sega koga e toplo vremeto go otvaram cel prozor za da se isusat poskoro. Najgolem problem mi e zimata, ama sto da se pravi, 4ca sme i non stop se sobira, sto od nas sto od decata. A sega pak posto e leto i N cel den e nadvor na pesokot vo gradinkata, koga ja vrakam doma cela ja presoblekuvam.
Ne preteruvam so perenje na alista, ako nesto sum oblekla za nadvor toa ke si go nosam i drugpat. Si g stavam na zakacalka na vrata nosenite stvari. Si se znae sto e za nadvor, sto za po doma, sto e za na posebni priliki. Pred nekoj den perev postelnini, e togas sekoj den perev zasto masinata mi sobira 5kg. Nikogas ne pustam prazna masina, cekam da se napolni i sto ne e taka tesko. Znam luge sto i edna bluza da imaat za perenje ne ja perat na raka i specijalno ukl.masina. Imam stvari sto samo racno gi peram.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Колку често перете?
22.5.2014 9:27:37   
Defne90 RR
Абе и децата ама и маж ми постојано фрла алишта тоа чудо е.Добро дека и работата му е таква.И баба ми се чуди како толку алишта се собираат и мене ми е терет,ама нема што да правам.Додуше и маж ми е таков ќе облече нешто ќе го носи два дена и право за перње.А и дека тој најчесто го храни поголемиот дека само со него јаде замисли ќе го испокапе ќе го направи лом и право за перење.И малото не заостанува.Понекогаш и децата кога ги пресоблекува тој право за перење фрла значи било да е чисто или не.Баш синоќа гледав во корпа и приметив дека ги фрлил за перење алиштата на синко што му ги бев облекла истиот ден.За крпи да не зборам секој ден ги мење.Абе тоа педантерија невидена.Ете пред два дена уклучував машина и бело и црно.Синоќа пак уклучив една со црно.И ете ме чека сега во купатило да одам да спружам и пред тоа да ги симнам оние што се по таван.И за вечерва имам уште една.Се сотрев од перење ако верувате.Добро барем што внимаваме на скапа и евтина струја инаку само за сметки има да работиме.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Колку често перете?
23.5.2014 7:27:04   
bucko mal
Kaj mene nema skapa eftina struja ama pak masini uklucuvam navecer.Moze e do navika,neznamuser posted image
Taka mi e poubavo koga ke stanam se isprano,cisto.Obicno peram za vikend,uklucuvam tri masini.Ako peram nesto drugo toa e plus

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Колку често перете?
20.11.2014 19:12:41   
scared RR
Да можам секој ден би перела ама ептен уживам во перењето user posted image Бели алишта на вриење уклучувам обично два пати месечно, некогаш и еднаш месечни, имаме многу долна облека, крпи, маици, пешкири, па така да чекам повеќе да се соберат.
Алишта во боја еднаш неделно, обично тие што сме ги носеле цела недела по работа, ваму таму.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Колку често перете?
20.11.2014 19:17:00   
caciana
6-7 пати неделно , зависи од потребата за перење user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Колку често перете?
2.11.2015 14:27:15   
Sunshine88
Често...летоска секој ден. Сега, секој втор ден. Но и свекрва ми пушта, така да пак секој ден се пере. Двојам само темни, бели, шарени алишта и постелнина посебно...Само свекрвами целосно го превзема пеглањето..јас немам живци за тоаuser posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Колку често перете?
2.11.2015 17:53:21   
lolla RR
Од кога се породив не сум ја видела корпат празна. ЁСе пере и суши секој ден навелико.

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Колку често перете?
25.11.2015 17:09:36   
marchi
koga kako ama obavezno nedelno 3 masini.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 141
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?