|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
18.12.2014 12:25:35   
Mihaela 2010
Kaj nas doma si ima blagi raboti,koga pazaruvam gledam da kupuvam od pomalite slatki zadovolstva kako krem banani,blok cokolatca od onie malite,coko biskvit,ili nekoja torticka.
M si saka blago,ama ne preterano,vo kujna imam eden del za takvi gricki,sokcinja ,cokolatca,i taa si misli deka toj del e nejzinuser posted image
Bidejki e do popladne vo gradinka,pa ruca doma so zenava sto ja zima,taka da popladneto znae da i se prijade nesto blago pa si zema sama edna rabota,primer se zadovoluva so edna krem banana,sto mislam deka si e ok,a i im treba malku energija user posted image , a boga mi i mene

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
18.12.2014 13:46:24   
Cvekelencule
Кај нас благото стои на тешко достапно место за моите деца во кујна на највисоко оти колку гледаат толку јадат а јас одредувам колку треба да изедат и кога треба да изедат оти ако се прашуваат тие нонстоп ќе си јадат така да сега за сега успевам некако .Само едно ме чуди како до кај две години не јадеја воопшто благо е после вториот роденден желабата за благо не им е нормална ,третово дете има 15 месеци и дали има изедено едно животинско така да очекувам и кај него да се промени желбата

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
18.12.2014 13:55:25   
Bethany
Moeto dete sega pocna da jade blago.
Porano najmnogu mu bese pola zivotinsko i toa nikogas sam ne barase, a sega koga e so mene vo prodavnica i sam bara da mu kupam, te keks, te cokoladce itn. I moze da izede dosta user posted image
sto se odnesuva do nekoj keks cokoladen ili kakov i da e, hit mu e sekoj da zagrize po ednas i da ostavi, ko gluvce.
Ne bara sam cesto, ama koga pobara mu kazuvam posle rucek i ne pravi problem.
Pred nekoj den izede edno malo cokolatce so kokos i mu vikam ajde ova drugo kje go ostavime za utre. Toj me gleda i me prasuva: a jas koga kje spijam nema mama i tato da go izedat? user posted image
Mora da ja cuva, znae dete od kade ide opasnost, dodusa tatko mu e vo posledno mnogu povekje po blago od mene.

< Поракaта ја уредил Bethany -- 18.12.2014 13:56:00 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
20.12.2014 6:25:14   
rici
Morame dakrieme se sto e blago inaku otide za 5 min. Deteto mi e pogolemoto 4 godini iima 23 kg, sto se mnogu za negovi godini, a apetit sto da vi kazuvam.Pa mora da se krie se !!! :)

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
20.12.2014 12:37:08   
elenak
Ј јаде благо доста, дури мислам дека е зависна од тоа чоколадо, како завршува со јадење одма благо бара. Татко ми ме изненади вчера, ми вика дека му барала шеќер да јаде.user posted image И дал пола лажиче и го изела. Ама правено благо не јаде никакво, ниту торта, ниту колачи, ништо. Само купечко, и тоа најмногу чоколади, киндер јајце обавезно секој ден бара. Ич не сакам да јаде ама си бара, најверојатано огранизмот и бара, не можем да и бранам кога знам колку мене ми прави задоволство благцетоuser posted image А не само мене, немаме човек во фамилија што не јаде благо.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот rici)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
21.12.2014 17:07:28   
Malecka23
Do vcera za M ke kazev deka detevo e super i jade mnogu umereno blago.Ama vcera i denes ne prestana samo blgicko nesto bara.OD kinder do bajadera do toplo cokolado krem banana kasa popara napravi.A prethodno imase dozvoleno samo edno kinder jajce dnevno i toa ne barase sekoj den

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
22.12.2014 13:08:20   
vezilka RR
Лелее Никола почна секој ден да бара благо да си каснел. Порани ич не бараше, па ме фати мисла, да не му недостасува нешто во исхраната што бара благо? Нели велат дека недостатокот од протеини пројавува потреба од благо. А скоро му правевме крвна слика и се беше ок.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
22.12.2014 13:34:06   
mama_06
Поголемото не сака да јаде благо, дури некогаш му нудам ама не, сакал ,,кокирики``. Се случува еднаш неделно да побара шеќер да касне, едно лажиче и толку.
Малово колку и да му давам си јаде, гледам да е разретчено, ама со такво задоволство си јаде кроасанче,чоколадце, бананка..мх,мх,мх. Засега,додека е мал и контролирано е од мене е ок, а кога ќе порасне ќе видиме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
23.10.2015 15:26:31   
MamaKiki
јас бев мн против слаткиши и вешто ги одбегнував ама се случи да види чоколадо и да ни побара и нормално го бендиса user posted image user posted image сега му давам секој втор ден зивотинско чоколадо ама не го јаде цело сам се одтргнува, на гости бевме проба еднаш ресана сега скоро ама само два пати касна и толку ен ја бендиса, јаде секој ден по една плазма и толку е од благо... бананче исто еднаш проба во парк бевме и дете си јадеше ова моево му се популваше му купив ама не го бендиса , вчера прв пат кај баб му касна кремче финети изеде пола средичка со малку кремче намачкана.. во главно малово мое сака само чоколадо user posted image

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
23.10.2015 15:59:30   
lukajana RR
Благо не бранам ама многу не сакаат.
Јадат кроасани ,крем ,некогаш торта ама умерено

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
23.10.2015 20:58:14   
Bethany
Не му бранам и не го контролирам, бидејќи се знае редот.
Битно ми е да е завршил со ручекот и после колку сака нека јаде. Тоа се секогаш некои нормални количини, бидејќи е најаден со нешто нормално.
Благо на гладно е строго забрането, така е научен и никогаш не се буни.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку благо јадат вашите деца?
17.8.2017 1:05:23   
mamicki
Соковите и благите стрвости се ограничени. Еурокремот го заменив со намаз од мед, мелени лешници (во мелница заа кафе) и какао - 100гр. лешници, 2 преполни лажици какао и 0,5 кг. ливадски (светол) мед, малку екстракт од ванила. Превкусно е и поздраво. Обично го користам за палачинки.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?