|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Хипоспадија
30.10.2013 15:24:25   
makedonka1
Dragi majki,

Eve da se javam i jas nakratko i da vi kazam deka ja napravivme i nie operacijata vo Belgrad, kaj D-r Djinovic. Pomina se uspesno, fala mu na Boga, mnogu sum zadovolna od doktorot i kompletno od celiot personal vo Bel Medic. Mojot sin uste od naredniot den mozese da se dvizi slobodno, nemase bolki nikakvi, i ne placese, sto duri prosto i jas ne mozev da veruvam. Imaat drug metod na rabota i dobro e sto ne gi drzat decata vrzani za krevet, bidejki navistina se toa e mnogu traumaticno. Znaci, bidejki sme uste na pampers, kaj nas imase dve peleni, od koi vo vtorata se slevase urinata koja idese preku cistofiks (katetar izvaden od mocniot meur od stomakot) poradi sto deteto i mozese slobodno da se dvizi, a vo rekonstruiraniot kanal edno malo cevce, koe sigurno bese staveno tamu za da go drzi kanalot otoren. I cevceto i katetartot se vadat na 14 den posle operacijata sto pretstavuva isto bezbolna metoda.

Zadovolna sum mnogu sto pominavme lesno, sto deteto nemase bolki i ne placese, ne znam kako ke bese da trebase da bide vrzan....ne sakam ni da pomislam. Pri operacijata mu e napraveno i obrezuvanje, sto se nadevam deka e pak nekoja garancija od doktorot (sigurno znae sto pravi) i sigurnost deka nema da ima potreba od naredna intervencija pa ja otstranil i kozickata.

Vo bolnicata imase nekolku familii od Rusija, Hrvatska, i dr.mesta so koi zaedno odevme na prevrski tie dve nedeli posle operacijata. Se na se prezadovolna sum i se nadevam deka hipospadijata ostanuva zad nas.

(Одговор на членот dani4ka86)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Хипоспадија
31.10.2013 12:46:23   
vezilka RR
Мило ми е македонка1 што се добро се завршило. И јас се надевам дека сето тоа зад вас. Ајде сега да се читаме на другите теми за нашите дечиња.

(Одговор на членот makedonka1)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Хипоспадија
12.5.2015 23:20:25   
dani4ka86
zdravo makedonka 1 ...jas sum daniela od prilep pa bi sakala da te prasam kako ste posle operacijata vo belgrad,zatoa sto i moeto dete go operiravme kaj doktor dzinovik pred 3 nedeli.sakav da te prasam dali pravevte buziranje posle operacija i kako ste sega

(Одговор на членот makedonka1)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Хипоспадија
26.12.2016 17:30:07   
Violla
Bebeto mi e 6 meseci i od ragjanje ni e dijagnosticirano hipospadija, bevme kaj eden specijalist, ne sme pravele seuste nikalvi analizi samo taka sto pogledna, zapisal intersexuales genitale, ve molam za iskustvo.. 😟

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Хипоспадија
16.7.2018 23:02:12   
Aleks3
Sin mi se rodi so koronalna hipospadiauser posted image . Me interesira majkite koi se soocile so ovaa situacia, kako pominale so operacijata. Na koja vozrast se operirani decinjata, od koj hirurg se najzadovolni I koj bi mi go preporacale. Kolku vreme se lezi vo bolnica? Sekoja informacia e dobrodojdena.
Vi blagodaram mnoguuser posted image

(Одговор на членот makedonka1)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?