|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како дознавте за Рингераја?
29.1.2011 23:52:27   
*miki mami*
Случајно барајќи информации за се што не ми беше јасно во бременоста се зачленив ама станав поактивна по породувањто и сега сум зависнаuser posted image



Isto

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Како дознавте за Рингераја?
5.8.2011 23:06:41   
mila 3
interesno prasanjeuser posted image
dodeka bev trudna bev opsednata so strii i cel den sedev na kompjuter i citav razno razni stranici i odednaska mi izleze Ringeraja user posted image i si se zacleniv user posted image

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Како дознавте за Рингераја?
6.8.2011 16:54:35   
AnnaMolly RR
Јас барав на интернет за тоа колку често мрдаат бебињата во стомак. Ми беше страв зашто моето во цели 9 месеци на две раце може да се изброи колку пати ми мрдна. И така ја најдов Рингераја!

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 6.8.2011 16:57:33 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Како дознавте за Рингераја?
1.11.2011 23:02:16   
Snow Queen
За форумов знам уште од поодамна, барајќи најразлични прашања во врска со здравјето, но се некако немав време, обврски, но еве конечно се зачленив, па се надевам на добра дружба

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Како дознавте за Рингераја?
29.10.2012 12:25:13   
kikicka
Јас како завременив, одма гуглав за бременост и оп Рингераја прваа , па така и си се зачленив! user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Како дознавте за Рингераја?
29.10.2012 12:37:53   
Mihaela 2010
Јас како завременив, одма гуглав за бременост и оп Рингераја прваа , па така и си се зачленив!


Isto i jas

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Како дознавте за Рингераја?
29.10.2012 22:36:19   
Maca25
Јас РР ја открив само што ни почнаа проблемите со цицање. Н имаше 4 месеци тогаш.
Драгите мамички од РР ми помогнаа ептен со совети и ме убедуваа да бидам упорна и да не дозволам моето бебе да се одбие од цицање.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.12.2012 16:15:31   
Ikana
Додека бев во 6 месец од бременоста, се опседнав со барање на бебешка опрема, од алиштенца до креветче....И така на роденден, си правиме муабет со една блиска другарка, која исто така е мамичка, за мојата опсесија и воопшто бременоста и се сеќавам дека само ми рече....Побарај на нет Рингераја.мк, имаш буквално се што ти треба за бебе, од цуцли, па до алишта, со цени, каде да најдеш, списоци за најпотребните работи, буквално за се што би ти затребало...си дојдов дома, побарав на нет, и го најдов прекрасниот портал, кој многу брзо стана дел од мојот живот.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Како дознавте за Рингераја?
28.12.2012 13:51:13   
zzaa
ja pp ja otkriv odamna barav nesto na google za bremenost,togas bev bremena i redovno ve citav,pa vikam a i ja da se zaclenam i taa sega mi stana opcesijauser posted image user posted image i dosta raboti nauciv od vas dragi mamicki.a ima uste mnogu i da ucam pa mozebi nekoj nesto i od mene ke nauciuser posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.5.2014 14:49:42   
Mila mamicka
За страната ми кажа една колешка од работа, и од кога почнав да ја посетувам не престанав. Отпрвин не забележав дека има и форум, па цело време читав статии и совети поврзани со бебиња, а откако го пронајдов форумот, се зачленив, и станав дел од РР семејството. Сите членки ги чувствувам како пријателки. Благодарна сум што постоиш РР.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.5.2014 18:11:30   
Defne90 RR
Јас самата си ја изгуглав страната на Рингераја уште кога бев бремена со првиот синко и набрзо потоа и видов дека има и форум само цело време си го читав а се зачленив дури пред скоро една година,и баш ми е супер овде,навистина можам да кажам дека толку се навлеков што не може да помине ден а да не се уклучам и да пишувам по форум.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Како дознавте за Рингераја?
28.5.2014 9:21:07   
princessa
jas sama si ja pronajdov, togas koga pocnavme da planirame da imame bebe sakav da se educiram malku...Toa bese vo juli 2010 i prebaruvajki na internet najdov nekolu strani od koi sto najveke mi se dopadna ringeraja i vednas se registrirav.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Како дознавте за Рингераја?
20.11.2014 23:23:05   
caciana
Od sestra mi doznav za Ringeraja.Od togas redovno si citkam.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Како дознавте за Рингераја?
20.11.2014 23:26:42   
bucko mal

Za Ringeraja doznav od edna drago osoba na koja I sum kuma. Bi sakala da vidam tuka,povtornouser posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 114
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?