|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
4.2.2014 0:49:58   
Defne90 RR
Znaci celo vreme barav nekoja vakva tema vo koja sto ke mozam da opisam sto ringeraja znaci za mene.Se druzime relativno kratok period ama se cuvstvuvam kako da sum ovde so vas otkoga znam za sebe.Ringeraja mi pomogna da bidam potrpeliva i podobra majka,mi pomogna i seuste mi pomaga da gi nadminam site problemi i precki koi sto mi izleguvaat vo zivotot.Me raspolozuva koga i da mi e tesko.Se raduva so mene koga imam da spodelam nesto prekrasno.Ringeraja e tuka za mene i vo dobro i vo loso.Ednostavno ne bi mozela veke da go zamislam zivotot bez ringeraja i bez vas dragi moi ringerajki.Nautro vednas od spienje prvoto nesto sto go pravam e uklucuvam ringeraja i gi citam temite na koi sto ste debatirale.Navecer nevozmozno mi e da zaspijam bez da se uklucam na ringeraja bez da spodelam nekoe moe mislenje ili sovet,seedno.Ringeraja te sakam.user posted image user posted image user posted image Ti go napravi mojot zivot poubav i povesel.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.5.2014 15:48:56   
Mila mamicka
Рингераја дефинитивно е дел од мојот живот и тоа многу значаен дел. Сајтот го открив кога останав бремена, пред скоро 3 години, и редовно го посетував. Тука учев многу работи во врска со бременоста, потоа бебињата, па децата и се така по ред. Откако почнав да ги читам форумите, чувствувам дека лично ги познавам членките на РР и сите многу ве сакам. Кога доаѓам на работа, прво што правам кога ќе го вклучам компјутерот е да видам што има ново од претходниот ден. Многу ми се наоѓаат советите од некои членки, и одредени постови ги читам со големо задоволство. Ти благодарам што постоиш РР.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.11.2014 19:13:35   
scared RR
Буквално стана дел од мојот живот и моето секојдневие user posted image Не може ден да помине без да се вклучам на Рингераја user posted image user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.11.2014 22:54:18   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

освен што сум зависна..и ненаситна сум :))



Ова сум го напишала во 2009 година. Сеуште така се чувствувам. Рингераја не е дел од мене, туку таа е јас, а јас сум РР. Толку многу сум срасната со неа, што не можам да се замислам одделно од неа. Хихихи ко да пишувам за мажле user posted image user posted image user posted image user posted image Навистина е нешто што ми го промени ставот кон животот. И горда сум што ја имам.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Рингераја е дел од мојот живот!
29.11.2014 23:56:11   
caciana
Ringeraja mi vleze pod koza,bukvalnouser posted image mi stana nekoja navika koga otvaram fb,da si otvoram prozorce na RR. Si ja citkam iako sekogas ne se logiram,ama se si pratam

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 55
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?