|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Градник за доење
24.7.2009 13:24:38   
Mammy
Мамички,
Во потрга сум по градник за доење..Се што пробав е тотално антисекси user posted image ..се зезам..
Реално - ми треба ли таков градник воопшто?

< Поракaта ја уредил mis. -- 23.9.2009 19:52:00 >


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:31:46   
srnicka
Jas mislam deka ti treba, zosto da se macis da go krevas ili spustas za doenje. Toj ke go otkopcas i ke si go nadois bebceto i gotovo. ima na NBB 390 den se vo leptokarija na pocetok vo prviot red sto gleda na partizanska. istiot vo butik za trudnici e 800

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:36:40   
Mammy
Супер, фала многу, точно знам каде е...таму живеев до скоро..А јас пак гледав со цена околу 2.000 денари..Тоа многу ќе да е..user posted image

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:40:54   
karla
E Mammy, bas vcera go kupiv prviot gradnik za doenje. Na "Gracija" e, i vo pravo si deka ne e bas sexy ama e neverojatno prijaten za nosenje. neznam kakov e slucajot kaj tebe ama jas kako kravata "Milka" stanav, gradive za 2 broja min. mi se porasnati i navistina mi bese potrebno nesto da e pred se udobno a posle i sexy. E sega, kolku ke go iskoristam za doenje neznam, ama ke ti kazam za mesec dena se nadevamuser posted image Pozdravce
P.S. Ako najdes nesto podobro vednas kazuvaj :)

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:43:58   
mami
мамму немој да си фрлила 2000 за градник за доење, јас ке те тепамuser posted image user posted image user posted image user posted image па не се нормални со цените стварно...земи си на НББ се убави..и ти треба, верувај ке ти се смачи да правиш цело време крени спушти, особено ноке...вака само откопчи, надој, закопчи, чиста работа..само земи си неколку зошто ако ти се погоди како Лука мој, да ти повратува после секое јадење ке ти треба за преперувањеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:47:04   
Mammy
Мене проблемот ми е во тоа што јас во нормални услови носам број 85 корпа Ц - исклучиво на Лисца. Само тие ме држат...Е а тек сега замислете ме на што личам..огромни ми се..и затоа велам дека градникот за доење ми изгледа антисекси..Ама баш ќе проверам и во Лептокарија и во Грација...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:50:09   
Mammy
И уште нешто, ќе ми требаат ли такви како тампончиња,памукчиња, не знам како точно се викаат, кои се ставаат врз брадавиците за да не ти протекува млеко низ градникот и преку облеката?
И каде ги има..?
Има нешто такво во MOTHERCARE и во Chicco, ама скапички ми се видеа..


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:50:45   
srnicka
Pa gi imas vo site apteki :)

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:50:52   
mimicka
Jas dojam sega i navistina najprakticni se specijalnite gradnici za doenje barem toa e moe mislenje. Pamucni se, sto znaci prijatni se i ne iritiraat a i polesno moze da se spremis za doenje zarazlika od obicnite gradnici.
Imam edno prasanje dali mozebi nekoj znaee kade mozam da najdam crn gradnik za doenje sekade kade sto prasav ima samo bel ili kremav, a odgovorot na prodavackite e deka najverojatno nema ni da najdam user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:53:06   
srnicka
I mene isto mi rekoa, deka crni ne se proizveduvale, barem tamu kaj sto prasav od NBB

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:54:57   
srnicka
E mami, mozes da si kupis i spavaka za spienje za vo bolnica, specijalna e za doenje, so rascep kaj gradite za da ne ja krevas i nea, barem sega koga e toplo ke ja nosis. Ja ima vo bunjakovec, napred gleda butikot gore na prv sprat i mislam deka 800 den e. Mene mnogu mi se bendisa i mislam deka e dosta prakticna.

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:57:34   
mami
џабе бараш..нема да најдеш, јас се утепав од барање и немаше црн никаде... Инаку мамму тие влошки за градник ги има во секоја аптека... јас се зезнав зошто прво купив од оние за повеке употреби, се перат во машина, ама додека ги чекаш да се исушат ке ти истече еден тон млеко, затоа земи од оние за еднократна употреба. Маж ми ми купи од Бебе центарот, на Илинденска и супер мекички и пријатни беа. Таму можеш да видиш и за друга опрема што ти треба


(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:57:50   
Mammy
Спавача имам, мајка ми ми купи две од Струмица, многу се слатки..Два различни модели, специјални за доење - едната со расцепи,а едната со копчиња..
И да ви кажам само дека истите ги најдов во Скопје по 700 денари, а од Струмица едната чинела 250 денари..


_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 13:58:50   
mami
па нормално..секогаш е така.то што во скопје е дна цена во Струмица го наоѓаш барем два пати поефтино

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 14:00:17   
srnicka
Auuu, pa da naracame da ni donese majka ti od tamu, rano mi e mene ama jas sakam se da si kupam da sum si spremna. Se zezam, mozes li da ja prasas majak ti od kade gi kupila, maz mi cesto odi sluzbeno vo strumica pa da naracam toj da mi kupi od tamu.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
24.7.2009 14:06:54   
mami
градници најубаво да си купувате последните две недели од бременоста, зошто немате претстава колкави ке ви станат градите до тогаш, моите се зголемија за два броја...јас си шетав со мм претходно и пробував еден број а кога се породив го пратив да купи ама два броја поголем од тој што претходно го пробував, сега кога ги гледам колкави биле, а колкави ми се градите незнам дали да плачам или да се смеам user posted image user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
30.7.2009 22:55:09   
Еца
Леле до последен ден си носев нбб 90, а сега не ме собираатuser posted image и се мсилам кој ден да одам да барам спас и прслук, ама колкав ли ќе ми треба, ауууууууу, инаку сега само беби дол ме спасува, среќа што ги користев па сега супер ми дојдоаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
31.7.2009 13:58:28   
mami
Елена мене ми купи мајка ми од онаа продавницата што е до Блу кафе спроти трговски, кај Дестан, на аголот е точно. Продаваат се и сешто а и такви градници и има и големи броеви а и убави се. Да провериш таму дали ке има твое бројчеuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
11.8.2009 11:38:08   
mimicka
Najdov crn gradnik za doenje user posted image   ima vo biser vo stariot del vo dukancijata do Specijal.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
11.8.2009 11:42:45   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image за информацијата...ајде мамички навалетеuser posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: ГРАДНИК ЗА ДОЕЊЕ
11.8.2009 11:46:43   
mimicka
Znaev deka negdeka mora da go ima user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Градник за доење
6.8.2011 20:27:43   
Natuska85
Јас купив градник за доење уште пред да се породам,пошто стомакот некако високо ми беше,а градите спуштени и во тој дело измеѓу како да се нафрлив,па овој градникот ми ги држеше убаво стегнато градите.Сега откако се породив не го користам баш, поготово што е со дебели прерамки,а сега лето и грдо изгледа.Сега највеќе користам бејби дол.Најзгодни ми се за преку лето,вака кога дојам

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 6.8.2011 20:52:58 >


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Градник за доење
9.4.2012 13:13:12   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мамички од каде купувате градник за доилки? Влошки за градникот? Која цена се отприлика? И дали ми треба за во болница?


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Јас купив од Лисца, не знам точно колку беше ама некаде 1500-2000. За во болница не ти треба а богами ни за дома user posted image Само за излегување некаде




ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мамички од каде купувате градник за доилки? Влошки за градникот? Која цена се отприлика? И дали ми треба за во болница?


Мене ми донесоа подарок градник, ама не го користев ич зашто не доев. А такви влошки за градникот има во аптека, околу 100 денари мислам дека беа, а во кутијата имаше околу 30 парчиња.
Почекај за градникот, не брзај. Убаво ти вика Беатрис, нема да ти треба ни за дома, дома така ќе си шеташ, без градник. user posted image



ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Џабе фрлени пари user posted image А ете заборавив за влошките да кажам, имаш во сите поголеми маркети, различни марки, со различни цени...


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Градник за доење
9.4.2012 13:18:51   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

za 150 denari si kupiv,ne go nosev dolgo,ama mn e prakticno.nemora da e lisca ili neznam koja firma,bitno pamuk da e:))))))))))))
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Мамички од каде купувате градник за доилки? Влошки за градникот? Која цена се отприлика? И дали ми треба за во болница?


Мене ми донесоа подарок градник, ама не го користев ич зашто не доев. А такви влошки за градникот има во аптека, околу 100 денари мислам дека беа, а во кутијата имаше околу 30 парчиња.
Почекај за градникот, не брзај. Убаво ти вика Беатрис, нема да ти треба ни за дома, дома така ќе си шеташ, без градник. user posted image






ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Градник за доење јас си купив од една продавниза за веш во комплекс Млечен, за 400 денари, го изнаносев и дома и надвор и после доење, многу пријатен беше, обичен, памучен, практичен и ефтин... душата му ја извадив, ми се искина, баш денес го фрлив, после 3 години user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Градник за доење
9.4.2012 13:53:04   
JovanaJ
Jas koristev gradnik za doenje. Nemam golemi gradi ama togas imav za dva broja pogolemi. Ne sekavam sto marka bea, ama tolku bea prijatni za nosenje nemam zborovi. Celiot bese so pamucna sara, kako cipka nesto i mnogu udobni. Pokasno koga veke nemav tolku mleko, bidejki jas doev dve godini, si koristev obicen gradnik so korpi.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?