|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Денес тагувам поради...
29.1.2010 15:15:48   
mami
Денес си тагувам за се...таков ми е без врска денот, ми се плаче, ми фалат сите мои кои сум ги изгубила, ми е мака за сите оние дечња кои вечерва ке спијат некаде под отворено небо или во некој бордел некој ке се изживува врз нив...

Пишете си кога сте тажни, зошто сте тажни, според некои психолошки истражувања ке ви олесни на срцето и болката полесно ке помине
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Денес тагувам поради...
29.1.2010 15:22:56   
Enika
Мила ти си во ПМС и нормално е да ти биде уште полошо во тие денови...и мислиш на тажните работи. Денеска не сум тажна, иам свајле вечер...мегутоа еве вчера си слушав песни од тоше и си плачев,...а и тажно ми е малку ради баба ми...веке е стара и да не речам ама откажува женава...проблеми со срце, неможе веке ни да работи...и се плашам....се плашам дека ке ја изгубам....а мн сија сакам ептен сум врзана за неаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Денес тагувам поради...
31.1.2010 15:50:41   
angels
user posted image jas denes taguvam ustvari si placev utrovo....mi zagina belegzijata zlatna od mojata bivsa ljubov....mozi i taka trebalo da bide samata koga ne se oslobodiv od stvarite....ali sepak mi e mn maka

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 8:46:47   
mami
Вчера ми кажаа дека на снаа ми и откриле нешто слично на срцето како кај брат ми кој почина...Денес најверојатно ке ја снимаат и ке видат точно што и како е...Луѓе па нема ваљда да ми остане малото без двајцата родителиuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот angels)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 8:50:18   
mis.
леле мами ај да се надеваме дека не е ништо страшно и нема да се работи да исто,Докторите се претазливида не е исто но не значи.Нека испитаат убаво пред да нагодуваме однапред.Знам како ти е вака во неизвеснот но еве ти ја праќам и мојата храброст и сила.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 8:53:46   
Anushka
ајде Мами, па нема сега на сите да го береш гајлето! Главата горе, сигурно е тоа само „фантомска“ болест која снаа ти потсвесно си ја развила, од жал и мака за љубениот. Зборувај со неа, дека мора да се чува, токму заради малото.
А и ти, не заборавај дека и ти имаш мало... затоа чувај се и почни го денот од ново - со позитивни мисли!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 8:59:39   
arh_diz
mami ne taguvaj mozebi snaa ti misli deka ja ima taa bolest poradi toa sto soprugot i umrel mlad i taguva ponego. Neznaci deka e takva bolest pa ne se brat i sestra po nasledstvo da ja prenesuvaat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 9:02:16   
Katuska
Мами немој да си тажна имај верба. И јас се сложувам со Анушка снаати потсвесно си ја развила болеста од мака.Веднаш да и ја купиш книгата Како да господарите со себе од Куе, многу ке и помогне кога ке ја прочита, ке стане свесна за проблемот и за малото детенце, а проблемот што го има ке исчезне ако силно верува, натерај ја да ја прочита, нема ништо да изгуби а ке добие многу, верувај..


(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 9:03:12   
Палешка РР
Мами не би била мами доколку не ги истажи сите таги на овој свет. Ајде мами, се ќе биде во ред, немој па ти сега да ни се разболиш од тагаuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 9:11:27   
vezilka RR
Ајде мами, храбро и главата гое..и ти и снаа ти и цела фамилија..за децата ако не за друго. Можеби не е истото, а можеби и бидејќи навреме и го откриваат ќе се реши...Во вакви моменти човек треба да ја покаже својата храброст и да победи а не да потклекне..ма што и да мисли дека ќе следи..Ние сме со тебе...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 9:18:56   
mami
Ма знам јас дека вие сте со мене..само некогаш се прашувам што уште треба да сепомине..аман веќеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 9:22:31   
vezilka RR
Се што треба СЕ ЌЕ ПОМИНЕМЕ..СЕ МОЖЕМЕ..само понекогаш треба повеќе храброст..Никогаш не знаеш утрето што ти носи, доблеста е да го дочекаш на нозе..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 9:25:12   
mis.
ЕЕе Мами животот е некогаш многу тежок и ни приредува многу изненадувања некогаш ќе не израдува но некогаш ќе не повреди многу длабоко.Мора да сме силни и да победиме се,а ние жените сме многу јаки.Само без црни мисли молим те.....

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Денес тагувам поради...
12.2.2010 13:32:38   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Се што треба СЕ ЌЕ ПОМИНЕМЕ..СЕ МОЖЕМЕ..само понекогаш треба повеќе храброст..Никогаш не знаеш утрето што ти носи, доблеста е да го дочекаш на нозе..


potpisuvam
Mami samo hrabro, od srce posakuvam da ne i e nisto na snaa ti, a cuvaj se i ti ne popustaj pred vakvite predizvici, imas angelce na koe mu trebas zdrava.

_____________________________



(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Денес тагувам поради...
14.3.2010 22:46:52   
ikipp
jas deneska taguvam zosto zenata na tatko mi koj e vo amerika,i kogo edvaj go najdov na skajp,fb,koga slusna deka ke mi prati pari,neznam so mu zborela,no nego nikade go nema,taa me otkaci i od skajp i od fb,ne mi pisuva,ne mi kazuva kaj e coekov,zosto ne se javuva...a jas samo sakam da imam tatko,nisto drugo,cel zivot sum bez nego,i sega taa vaka vtor pat mi pravi.samo placam,i se nerviram...

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Денес тагувам поради...
14.3.2010 23:10:33   
Enika
Ики...мила...жал ми е..сигурно е мн тешко.Ама тој човек сигурно не те заслужува тебе ако керка кога вак ти прави..и тоа по втор патuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Денес тагувам поради...
15.3.2010 9:11:04   
ikipp
vo pravo si enika,ne se nerviram poveke ze nego

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Денес тагувам поради...
26.3.2010 9:03:17   
gvenda
deneska taguvam za toa sto pocina na majka mi najdobrata koleska i drugarka mlada i mnogu dobra zena tesko mi e, a mozam da zmislam na majka mi, a ne sum so nea neznam kako da i iskazam deka sum tuka za nea bidejki vcera malku i se razvikav za druga glupost i sega mi e neopislivo gadno i kako da i nadomestam neznam mnogu sum kruta se nerviram a samo da znae kako mi e eve sea solzi mi idat ama sekogas si vikam ajde majka mi me poznava znae deka ja sakam i sum so nea

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Денес тагувам поради...
26.3.2010 9:24:49   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: gvenda

ajde majka mi me poznava znae deka ja sakam i sum so nea


точно дека те знае, но зарем не мислиш мила моја дека некогаш можеме да преминеме преку нашата личност и да бидеме барем за момнет поинакви? Зарем толку е тешко да кренеш слушалка да и се јавиш, или да и пратиш една порака: МАМО тука сум за тебе и те сакам. Вчера е вчера и останува минато, а денес е нов ден кој ти можеш да го направиш онаков каков што би сакала да биде. и сега кога знаеш дека и е тешко, зошто едноставно не застанеш пред неа и доволно е само да ја гушнеш.Не мораш ништо да и кажеш. Животот е чуден, но таквите момнети на блискост остануваат засекогаш. Верувај Гвенда.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Денес тагувам поради...
28.3.2010 16:57:32   
Maca25
денеска тагувам поради мојата мила, сакана бабичка која синоќа падна и си го скрши колкот и сега чека за операција. Таман помислив дека убави работи ни се случуваат во последно време и сега ова. user posted image Пред 4 години и правеа операција на едниот колк, едвај се опорави, а сега го скрши другиот. Пред некој ден наполни 78 години.
Многу ми е жал за мајка ми, која и покрај своите здравствени проблеми сега ќе мора да се грижи и за баба ми. не знам како ќе го издржи ова. Мајка ми има толку големи проблеми со кичмата и не смее да крева ништо потешко од 2 кг, а сега ќее мора да ја крева баба ми за да ја носи во вц, да ја рани, да ја бања...user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Денес тагувам поради...
28.3.2010 16:59:50   
ikipp
of lele.taka e so starite,malku da padnat,odma go krsat kolkot.ne se nerviraj,moze brzo ke se oporavi.a nema nikoj drug osven majkati da ja gleda?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Денес тагувам поради...
28.3.2010 17:05:36   
Maca25
нема никој друг. татко ми е исто така болен од срце, 2 инфаркта, ниту тој не смее да се напрега многу. Ќе им предложам да најдеме некоја жена да ја чува, па не сакам и моите да паднат болни. Мене ми требаат родители

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 8:23:56   
profesorica
денес тагувам поради ... смртта на моето куче Леаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

вчера ми кажаа дека умрелаuser posted image user posted image user posted image user posted image не ми се верува....татко ми ја закопал...се утепав од плачење.....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 8:28:31   
BEBICA
Bas mi e zal profesorice.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Денес тагувам поради...
31.3.2010 8:30:04   
mina_m
zalno e user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?