|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Музика за свадба
15.10.2009 9:39:57   
profesorica
Каква музика имавте за вашата свадба?

Дали имавте + плех музика или нешто поинтересно?Еве сега се почесто слушам за трбушни плесачици на свадба.Што мислите вие околу ова?Познавам луѓе што биле на таква свадба и на крај сите се испокарале мажите со сопругите и дечковци со девојките бидејќи маживе буквално збеснале по плесачицитеuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 15.10.2009 9:41:05 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Музика за свадба
15.10.2009 15:54:52   
profesorica
и овде очекувам некои коментарчиња, ајде можете вие???

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Музика за свадба
15.10.2009 17:41:04   
penelopa
Ние немавме ниту плех музика ниту трбушни плесачициuser posted image ...ни свиреа Арија бенд...беше прекрасно имаше и народни и забавно и Rock and Roll...буквално се. Сум била на такви свадби со плесачици ...инретесно ама не по мој вкусuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Музика за свадба
15.10.2009 23:21:50   
nadica
имавме класична свадба со музичари кои ги одбра мм на пауза тој со другар направија посебно неколку песни и се по план user posted image user posted image user posted image мм несака многу изненадувања па затоа и ги немавме а ова со плесачици па незнам колку вреди за 1 свадба да има 10 разводи user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 0:06:22   
Tanja K.
I nie imavme klasicna svadba,so prethodno spremen spisok so pesni,kade nema naracki.Pa mojata bila pred tvojata ili slicno.Inaku za super bend za na svadba se Sonata.Mislam deka podobro nesto ne sum slusnala vo zivot.Stasno dobar bend od Veles.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 0:08:41   
sakibukic
jas ne pravev svadba 

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 7:49:13   
profesorica
Ние имавме бенд, пријатели на мм, што отсверие топ и народно а и забавно но место плех музика имевме зурли и тапани, нешто што досега не сум видела на свадба.тоа беше по нарачка на кумот нели и многу беше интересно.сите беа воодушевени а станаа да заиграат и најстарите.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 9:02:00   
Cacko
kaj nas na svadba,posto pravevme za 18 dusi,ni svirea dvajca prijateli na mm,na violina i sajzer i bese super(preovladuvaa sevdalinki)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 9:16:46   
Iva
Ние си имавме класична свадба, ни свиреше бенд се викаа Слатка тајна, ги слушнавме како свират на една претходна свадба и сами јас и мм си ги ангажиравме. Значи свиреа и забавно и народно. И да, имавме плех музика нарачана од кумот. Плесачици мислам дека во тоа време кога јас правев свадба и не беа толку актуелни ( пред скоро 5 год), па така ние немавме.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 9:25:09   
ostoun
Nie imavme klasicna svadba ni peese Ibus Ibraimovski i Admir koj bese zadolzen za zabavniot del a imavme angazirano dopolnitelno i violinist a muzikata bese dogovorena bez naracki mislam deka bese mnogu ubava

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 10:11:14   
srekna mama
и ние класика-плех музика и групата Слатка тајна

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 10:22:58   
karla
Nie imavme svadba vo koja bese zastapena skoro sekakva muzika osven: turbo folk, tazachki pesni, nekoi uzasni kako "XXL" i "Topcheto"user posted image i sl. Imase makedonska narodna i zabavna muzika i 70% bese Rok( makedonski, srpski, stranski). Svirea grupata "Virtus" t.e. R&B brothers i bea odlicni

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 10:31:07   
Bogdancanka
На нашата свадба музиката беше топ имаше секакви песни е кај нас ја имаше и ХХЛ и топчетоuser posted image user posted image user posted image user posted image за мене беше супер старо младо се беше на нозе на маса на столuser posted image user posted image user posted image user posted image имаше и старо мак оро, чочеци и така

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Музика за свадба
16.10.2009 11:52:55   
Iva
Леле ми текна и мене сега и кај нас беше ХХЛ и топчето user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Музика за свадба
12.1.2010 8:16:29   
arh_diz
Kaj nas bese nekoja grupa od grand produkcija i pejac nekoj ama jas nemam pim svirea sekakva muzika. Na kraj imavme trubaci

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Музика за свадба
31.1.2012 15:20:14   
delvi
Ме интересира дали некој бил на свадба каде свиреле алегро (група од струмица) и гонца гогова..дали прават расположение...

и дајте предлог некој песни за расположение кои би можеле да се свират на свадби...јас би сакала да си направам јас една листа на песни ..ама не ми текнуват некој свадбарски и забавни за атмосфера

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Музика за свадба
31.1.2012 15:25:01   
Mihaela 2010
Mene na svadba mi svirea edni decki od Stip,i toa gi najmivme bez prethodno da gi slusnam,i stvarno bese super,epten veselo.Potoa mi svirese i Ferus,a za vreme na vecerata imase zurli i tapani i stvarno toj del mi bese najubav...mnogu sakam svadba so zurli i tapani

(Одговор на членот delvi)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Музика за свадба
31.1.2012 16:00:04   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanja K.

I nie imavme klasicna svadba,so prethodno spremen spisok so pesni,kade nema naracki.Pa mojata bila pred tvojata ili slicno.Inaku za super bend za na svadba se Sonata.Mislam deka podobro nesto ne sum slusnala vo zivot.Stasno dobar bend od Veles.

I kaj nas na svadbata svirea Sonata. Navistina super bend. Napravija preubava atmosfera. Inaku nemase poracki na pesni i zatoa se si imase nekakov tek...

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Музика за свадба
31.1.2012 17:30:18   
temjana
Ние требаше летово да правиме и таман се си осмислив, покани купив,кетеринг служба барав... и оп меше се појави, така да ќе чекаме човечуљакот да излезе малку да пркне па заедно со него ќе си направиме една убава коктел забава со кубанско и португалско музичеuser posted image Малку нестандардно за кај нас ама ионака сами се ќе си плаќаме што значи не не заболе што другите мислат и дали и како ќе го прифатат оваuser posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Музика за свадба
31.1.2012 17:49:22   
Ikana
Nie mesto svadba imavme vecera, ama sepak imavme muzika i toa starogradski pesni, so bend so akusticna gitara, violina i harmonika. Se utepavme od peenje, na kraj i bez bendot hihihih.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Музика за свадба
31.1.2012 22:38:35   
Bububebe
Свадбата цела година ја организирав и за на крај да ја зафркнам со музиката user posted image  Катастофаааа,група Деспина од Битола.Ко ке ми текни ми се плачи,ама тоа е

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Музика за свадба
1.2.2012 0:25:43   
Melanija RR
Нас ни свиреше група Премиер,одлични се .Се договоривме само кои песни не сакаме и кои ни се нас омилени друго на нив оставивме си имаат искуство па си знаат кога да удрат појако.Се од македонско и понекоја весељачка турбо но само 2-3 колку за штимунг им реков толку и доста.Брзо се разбравме што бараме и сме баш задоволни а и гостите беа.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Музика за свадба
4.6.2012 15:10:29   
Ikana
Дечки сакаме да ангажираме бенд за свадба ама ни бараат 200 евра...не е ли тоа многу малце или ок е цената?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Музика за свадба
4.6.2012 15:23:27   
Gardenia
Икана па мислам дека тоа ти е ефтино,бенд за свадба обично земаат по 700-800 евра,дури знам дека само еден пејач зема по 500-600 евра

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Музика за свадба
4.6.2012 17:22:28   
nadica
zavisi sto baras mm e muzicar i mislam deka ne e mnogu
ako ti trebaat drugi informacii pisi pp

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?