|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 22:01:10   
Viktori
Имам приметено, во мојот плоден форумџиски живот неколку типа на луѓе.

- со свој став и си го бранат безразлика кој е за или против

- без став што и не е толку лошо,

- и вејки на ветрот, несигурни во себе, еднаш пишува така е, еднаш пишува не е така, еднаш глеа кај е мнозинството, за не дај боже да не остане малцинство....

Како се справувате? Дали ги приметувате? Дали ви сметаат? Дали и на форумот ги избегнувате како што најверојатно би ги избегнувале во приватниот живот? Или на форум само тепате време или се информирате буквално не замарајќи се со останатите членови?







_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 22:47:33   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Или на форум само тепате време или се информирате буквално не замарајќи се со останатите членови?



Јас сум од овој тип, ама инаку приметувам за некои кои ми оставиле впечаток што поттипови се и им ја замислувам фацата како се "напалуваат" кога некој има спротивно мислење од нив и за 2 секунди даваат реплика, некои постојано мудруваат, некои се нон стоп у право, некои преживеале сеuser posted image user posted image user posted image
Ма се ти е тоа нормално...супер сме во глобала...user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 22:54:38   
Bitolcanka
Да, има личности несигурни во себе, впрочем и сите ние сме некогаш недоволно сигурни, има такви моменти. На форумот можеби во даден миг сум забележала такви личности. Не ми сметаат. Многу повеќе ми смета така личност во приватниот живот - која се врти како стрелките на часовникот или од каде што дува ветрот user posted image Секогаш имам свој став за повеќето нешта во животот. Може да се случи и се случило, во дадена ситуација, под низа околности (кога нешто лично на своја кожа ќе почувствувам) да бидам поинаква од претходно - со друг поглед, друго размислување. Но тоа не е често. Го бранам моето мислење и став било каде, пред било кој, обично поткрепувајќи го со факти. Не тврдам и не докажувам нешто за кое не сум сосема сигурна. На форумот се информирам, си олеснувам во одредени моменти, се едуцирам за некои работи, барам совет, се дружам - никогаш не го "тепам" времето. Со еден збор, секогаш имам со што да се занимавам и никогаш не ми било досадно за да, по секоја цена, на било каков начин, "тепам" време, особено не на места на кои не се чувствувам пријатно.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 22:54:41   
Џесика
јас сум релативно нова тука и уште не можам да научам кој какво и колкаво дете има... за другото некако потешко user posted image  

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 22:55:01   
Viktori
Јас сум изгледа ептен забегана. Некогаш се чувствувам како да живеам 2 животи. на РР и дома user posted image
Еве сеа ќе дремам тука до 1, сабајле ќе се логирам уште у 8 коа мм ќе отиде на работа, а цел ден ми е отворена рр во некој ќош на компјутеров и нонстоп ѕиркам што се случува.
Луѓето ги чувствувам како секаде. Има секакви, нормално и ванна бе и што стварно се. Ама цело е кога има се, нели? user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 22:55:47   
Viktori
Јасмина, и јас се бунам уште, не се секирај не си сама user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:11:51   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Јас сум изгледа ептен забегана. Некогаш се чувствувам како да живеам 2 животи. на РР и дома user posted image
user posted image user posted image user posted image



И јас сум иста user posted image РР ми е втор живот - второ семејство. Ако 1 ден не сум на РР ... едноставно не можам да замислам user posted image Од facebook-от ја излечив зависноста, ама од РР - никогаш user posted image Дечко ми и поблиските другарки, роднини ги "трујам" со информации - колку е убава, едукативна, информативна, разновидна нашата РР и успевам да убедам да се зачленуваат - а со тоа user posted image дали убаво си правам ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:16:42   
Тања РР
Jaс сум некој четврти тип.user posted image
Практикувам да го кажувам моето мислење, таму каде што го имам. На теми на кои немам што да кажам, не коментирам. Ако некој мисли спротивно од мене обично не навлегувам во расправија, секој има право на сопствено мислење.
Е сега, она  „паметни мислиме дека се само оние кои мислат исто како и ние“ си важи и за мене како и за другитеuser posted image


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:26:55   
Maca25
Јас до пред некое време бев активна со свој блог на StumbleUpon. Секој ден пишував по нешто (некоја моја мисла или нешто што ми се случило дента) и ставав слики со моето моментално расположение, но после ја открив РР и го баталив блогот. Ѕиркам од време на време што се случува но не сум активна како порано. Рр ми е во срцето, ги обожавам нашите разговори, мислења, препирања, совети. Ги сакам тие што имаат свој став и мислење за работите. кометирам само таму каде што јас мислам дека треба. Не пишувам затоа што треба да ме има некаде или пак за да ме стават во некој список на активни членови. И како што има Тања напишано, не влегувам во расправии и дебати само затоа што некој има поразлично мислење од моето - сите луѓе не се исти и не секој на ист начин ги доживува работите. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:41:16   
veda
Kolku luge tolku karakteri. Iako sum nova site mi ste interesni i vi se voodusevuvam na blizinata koja ja imate sozdadeno ovde. Vo naj teskite momenti vasite  megusebni komentari me podignaa i utesija ...vidov deka ne sum sama i deka ne  e se tolku strasno ... ..Najdov resenie i odgovori na poveketo prasanja sto gi imav ....
  Znaci ova ne e samo gubenje na vremeuser posted image mnogu mi znacat vasite iskustva user posted image


_____________________________

Tajnata na svoeto srcene ja zadrzuvaj sa sebe prijatele! Kazi mi ja mene, skrisum,samo mene. Ti sto se nasmevnuvas tolku ljubezno,sepni mi tiho, ke te slusne moeto srce, ne moite usi....

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:41:53   
nadica
рр е првиот и единствен форум на кој сум зачленета ама откога се зачленив не се одделувам од рр ако треба 5 мин ама ќе ѕирнам да видам што има ново макар што мм ви е љубоморен бидејќи откако ќе ја заспијам надица ако немам др обврски времето го поминувам тука user posted image  читам се а коментирам каде што има што да кажам не навлегувам во расправии ама го кажувам своето мислење

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:49:49   
jovanka
Veke 15 meseci sum na rr forumot i edinstven forum vo koj sum se zaclenila.Od prviot moment do denes nema den a da ne vidam barem ako treba i na 5min.Ne slucajno i poveketo go rekle rr kako da ima magija -nesto posebno a sepak ostavam vreme i prostor sekoj da pocustvuva barem del od misticnosta.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
13.7.2010 23:54:13   
veda
Me interesira dali nekoi od vas si kontaktiraart nadvor o rr? I dali si se znaete so nekoj  i licno?  Koga ve citam mi se cini deka  ste mnooogu bliski user posted image user posted image


_____________________________

Tajnata na svoeto srcene ja zadrzuvaj sa sebe prijatele! Kazi mi ja mene, skrisum,samo mene. Ti sto se nasmevnuvas tolku ljubezno,sepni mi tiho, ke te slusne moeto srce, ne moite usi....

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
14.7.2010 10:15:41   
niki
user posted image Некој утрово ги има нападнато секси темите, си се изначитавuser posted image

А јас веќе пола час читам што сте изнапишале вчера и сега остри прсти за реплицирањеuser posted image
И јас луѓето на форум како и во реалниот живот ги делам на некои категории.
Јас спаѓам во оние кои секогаш имаат свој став, секогаш и кога цитираат некого да го потпишат имаат што да додадат, секогаш се спротивставувам, знам да влезам во расправија, тоа не значи дека се карам но има моменти кога ми чури главатаuser posted image user posted image Нормално дека се сметам за многу паметна, нели, како би можела поинаку да мислам за себеuser posted image , што не значи дека не прифаќам туѓи совети и мислења и секако не коментирам онаму каде што незнам.
На форум не избегнувам никого, но ми сметаат оние кои многу потпишуваат туѓи постови, незнам не ја сваќам поентата кога некој ќе изнапише цел реферат, а другиот ќе го цитира и ќе стави долу само потпис, според мене губење време, свое и на оние кои ќе ја отворат тема да го видат тоа.
И уште нешто ми смета што сум го забележала, можеби е само мое видување, но јас така ги доживувам работите. Кога некој ќе цитира некого и ќе одговори со спротивен став другите веднаш тоа го доживуваат како карање и секогаш некој притрчува да ја смирува ситуацијата. Според мене нема потреба за тоа, се додека цивилизирано се комуницира, се додека се држиме на темата, се додека нема навредливи зборови во пишувањата. Ко да се плашат луѓето од цитати и спротивни ставови, ко да е страшно некој да се натега со некого. А всушност натегањата се тие кои привлекуваат публика, полемиките се тие кои допринесуваат поголема активност на форумот. Мене кога нема интересни теми на кои што се дискутира и фрчат постови од минута во минута, не ми се седи на форум, досадно ми е кога од последниот пост напишан поминува половина час, без да се објави нов. Тогаш е време да се појде на друго место и да се прави нешто друго корисно за мене.
Ми сметаат и теми во кои ќе се изначиташ еден куп постови, а суштината иста, ко да не се читаат претходните постови и само се пишува да се напише нешто, да се стави рецка, нема дискусија, нема ништо, само монолози.
Инаку не тепам време на форум, тој ми е извор на информации, искуства, различности, место каде што можам и јас својот допринос да го дадам каков таков и ако помогнам некому да се чувствувам подобро. Ако ми е лош денот да си најдам теми кои ќе ми го поправат расположението и ќе ме насмеат до солзи. Ако ми се кука да се искукам, но знам дека тоа нема никому да му го расипе денот бидејќи секој сам одбира што ќе чита и секој слободно може да ме скокне ако тој не е во тој фазон тој ден.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот veda)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
14.7.2010 22:44:36   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Кога некој ќе цитира некого и ќе одговори со спротивен став другите веднаш тоа го доживуваат како карање и секогаш некој притрчува да ја смирува ситуацијата. Според мене нема потреба за тоа, се додека цивилизирано се комуницира, се додека се држиме на темата, се додека нема навредливи зборови во пишувањата. Ко да се плашат луѓето од цитати и спротивни ставови, ко да е страшно некој да се натега со некого. А всушност натегањата се тие кои привлекуваат публика, полемиките се тие кои допринесуваат поголема активност на форумот.



Сосема си во право Ники, посебно за ова. Најлесно е човек постојано да се сложува со сите и да биде меѓу другите. Долгите дискусии на форумот и во реалниот живот во 4 очи и т.н. препукувања, дебатирања, често, настануваат и од недоразбирање, погрешно толкување на кажаното (1 реченица 2 лица можат различно да ја сфатат), не само од различните сфаќања. Зошто драмите се интересни и привлекуваат внимание? user posted image Па кога се би течело како мирна река, не би се бореле и труделе за ништо - би биле дембели како во земјата Дембелија ("35 мај" - Астрид Линдгрен, мислам дека беше авторот). Пак забегав user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
14.7.2010 23:14:02   
Палешка РР
Незнам во кој тип на форумџии спаѓам, не сум се анализирала. Веројатно сум иста како и во животот, не внимавам да направам некоја слика за себе, туку се однесувам стихијно. Некогаш сум лута, тажна, некогаш настроена за кавга (ама се воздржувамuser posted image ) некогаш среќна и така. Впрочем како и во животот.
Не сум ни правела анализа на другите, можеби само на некои кои постојано ги повторуваат истите работи, па сум приметила.
А многу ми се допаѓаат форумџии со став, и богат речник!


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
17.7.2010 14:06:28   
majka 79
aktivna i clen sum samo na ovoj forum, sum probala da citam drugi forumi no ne mi go zdrzale vnimanieto, nieden ne e kako nasata rr.
sekoj den idam na rabota go stavam kafeto i otvoram rr, pisuvam samo koga nemam mnogu rabota i koga sum inspirirana, a za citanje sekogas naogam vreme.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
17.7.2010 14:27:46   
tereza
Јас речиси една година сум активна на рр,и немам искуство по други форуми освен што сум читнала нешто,тук и таму,ама не ми било нешто посебно интересно.Мислам дека се навлеков на рр од старт,и сега морам барем еднаш во денот да видам што и како се случуваuser posted image убавината на форумот е во советите,дружењето,па и препирањата како дел од него се симпатични...си коментирам на темите каде што мислам дека имам што да кажам,таму каде што немам искуство си собирам информации(на пр брак,деца,мајчинство итн),и не би ми пречело ако не сум во мнозинството како што кажа виктори во првиот пост,понекогаш имам спротивни ставови и ми се допаѓа тоа  

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
17.7.2010 16:00:52   
Bogdancanka
koj kakov si e za sebe si e  ,tuka sum za zabava,druzenje i za soveti.ako mi odgovara ke pisuvam ako ne ke citam sto me interesira...normalno mi e toa sto site sme razlicni,e sea koj kakov tip e toa si e negovo mene ne mi smeta...user posted image se slucilo da procitam nesto sto e sprotivno od moite razmisluvanja ali nenavleguvam vo raspravija ili da objasnuvam bas zaradi nasite razlicni stavovi,nemoze site da razmisluvame isto...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
17.7.2010 20:18:02   
Viktori
Јас за себе си си мислам дека сум во оние што имаат свое мислење и што треба до крај да го бранат user posted image .  Инаку почитувам туѓо мислење, ама не значи дека се залетав да го прифатам. Ако се зајадам со некого го оставам сам во офсајд. Реплицирам 2 до 3 пати највеќе. Инаку ако не се сложувам обавезно реплицирам.

Најмногу ме нервираат личности што вртат вакви муабети: Леле каква си, еден/на и единствен/на, браво за тебе, ајде сеа сите те обожаваме, дрн дрн.... Гребење ако не е, не знам што е...А од кои причини и јас не знам, а многу ме интересира user posted image
Таков муабет строго само себе си во огледалоuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 17.7.2010 20:21:26 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
17.7.2010 22:14:24   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Имам приметено, во мојот плоден форумџиски живот неколку типа на луѓе.

- со свој став и си го бранат безразлика кој е за или против со свој став само ако сум во право,да безразлика кој е против и кој за.

- без став што и не е толку лошо, без став ако несакам нешто и немозе некој да ме натера

- и вејки на ветрот, несигурни во себе, еднаш пишува така е, еднаш пишува не е така, еднаш глеа кај е мнозинството, за не дај боже да не остане малцинство.... знам каква сум и сто сакам и негледам мнозинство кај е

Како се справувате? Дали ги приметувате? Дали ви сметаат? Дали и на форумот ги избегнувате како што најверојатно би ги избегнувале во приватниот живот? Или на форум само тепате време или се информирате буквално не замарајќи се со останатите членови? ги има како нема ама од сите по малку ама тоа е се до лугето.и не секогас и напишаното секој го разбира убаво.па помислуваме да се караме.ама па и сите ако сме исти ке не фати монотонија.а вака притисок ке ми се крене и подобро ми еuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .инаку не сум замерила на ниту една од вас.нема да делам имот па да се секирам до толку.







(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
28.10.2012 15:43:31   
Melanija RR
Мислам дека некои луѓе незнаат што е форумциство ама буквално.На клоку другарки спомнувам приемр тоа и тоа читав ваму онаму на форум,они форум е како да не ќе пишувам ќе читам не сакам да знаат user posted image
Несфаќаат дека тоа донекаде е паралелен живот,секако за оние кои можеме и наоѓаме време секој ден.Тие што се помалку активни не го доживуваат исто како нас.

Првпат станав форумџика пред 4 години,всушност и тогаш станаа најактивно форумите од се каков вид.
На првиот форум се навлеков прилично многу user posted image е после од такви кои пак го сметаат за лично достигнување и исфрустрираност се разочарав и паузирав.
Ама црвот си работеше user posted image не сакав да се предадам никаде (ова како неверство да е user posted image ) па затоа прво си направив анализа каде ќе се дадам и во која мера.

И ја избрав РР user posted image која за разлика од многу форуми е подостапна,либерална и во секое време имаш одговор речиси на се.
Ете се чита колку и јас сум забегана.Може кога ќе немам толку време ќе биде поинаку малку.Но неможам да не отворам РР и да дам или примам совет и искуство.
После долго искуство помалку ми сме што некои се зачленуваат ете онака за по некој совет,ама несакаш да пишуваш тогаш само читај.Не постови аха,јадев,спиев ,ќе шетам....

Формџиството е магија кој осетил знае што зборам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
23.9.2014 13:43:51   
LoveableMe RR
Порано не бев форумџија, но се навлеков на рингераја и таа стана дел од моето секојдневие, тука споделувам доста работи, собирам искуства од други рингерајки и навистина се чувствувам како дома. Но не може секој тоа да го прави, сепак е личен избор.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
23.9.2014 16:26:24   
Hopeful RR
Никогаш не сум била по форумите, прилично сум затворена како личност, иако сум од оние што имаат став и мислење за се user posted image

Кога ми требале информации од разно разен карактер, сум читала по форуми, но некако ми се издвои РР како најстабилен, најсериозен и со најнормални членови. Тука приметувам дека разговорите се на поинакво, повисоко ниво, познавањето на нештата и искуствата се соопштуваат и споделуваат писмено и логично, и некако ми се создаде чувство на доверба, што ми беше и повеќе од причина да се зачленам. Како се зачленив, се навлеков, стварно е магија, како што вика Melanija user posted image

Секој ден си отворам и си читам, сеедно дали на теми во кои директно учествувам или не. Ми се допаѓа што нема безобразно и вулгарно однесување или обраќање, што нема некои караници и конфликти, туку се е конструктивно и позитивно, барем досега имам таков впечаток. Се надевам ќе си ја задржиме и одржиме РР како таква user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Форумџиски живот и форумџиски личности...
21.11.2014 7:43:22   
caciana
Forumot I forumdziite mislam deka ne se is to sto I vo zivo .Licnosta na forum e skriena pozadi nikot,I poradi toa ima pogolema sloboda vo iznesuvanjeto na stavovite.Ne mozam DA si napravam slika za odredeni licnosti.

< Поракaта ја уредил caciana -- 21.11.2014 7:44:19 >

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Влажни марамици
profesorica

Какви влажни марамици користите за вашето дете?Дали е битно да се скапи или сте пронашле некои поефтини што исто вршат работа?

Бекутан (70%)

Pampers (17%)

Babycare (6%)

Higi (0%)

Junior baby (7%)


Број на сите гласови: 84

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!