|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Гирудо терапија
28.8.2009 17:48:55   
arh_diz
Hirudoterapija ili lecenje so pijavici.
Ovie zivoni se koristeni uste vo star Egipet pre 3.500 godina.Najgolem podem doziveale vo 80 vo plasticnata hirurgija. Denes se koristat za lecenje artritis maska  zenska neplodnost hematoma i mnogu drugi bolesti. Sekoja klinika na zapad ima medicinski pijavici
Dali kaj nas postoi vakvo lecenje

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.8.2009 18:49:08 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Гирудо терапија
28.8.2009 18:28:20   
Еца
Луѓето се малку повеќе скептични околу оваа терапија сепак  не знам дали кај нас воопшто некој ја практикуваuser posted image

погледнете го ова видео

http://www.youtube.com/watch?v=2m04QJJm27c

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.8.2009 18:49:20 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 2
   Гирудо терапија
28.8.2009 18:40:49   
arh_diz
Fala Elena za videoto.Se naeziv mnogu se strasni i gadni

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.8.2009 18:49:43 >

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   Гирудо терапија
28.8.2009 18:48:39   
Еца
Инаку кај нас е позната како гирудо-терапија(од латинскиот збор гирудо, што значи пијавица).   Иако веќе во изумирање, познато било лекувањето со пијавици. Пијавиците ги ставале на телото и ги оставале да им ја цицаат крвта. Според оваа терапија пијавицата се лепи на заболеното место и ја стимулира работата на органот. Терапијата се користела за регулирање на крвниот притисок и за стрес и нервоза.

< Поракaта ја уредил Elena -- 28.8.2009 18:49:57 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Гирудо терапија
28.8.2009 18:55:04   
arh_diz
Jas kako sto citav dosega se koristi za site bolesti. No ne se preporacuva terapijata sam da ja primenuvas. Mene me interesira dali nekoj ima iskustvo so ovaa terapija

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?