|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каиш за проодување
12.6.2009 8:04:51   
Еца
Ме интересира вашето мислење околу каишите за проодување. Јас лично не сум го користела и некако навистина ми е безвезе кога ќе видам надвор детенце врзано со ваков каиш(да не се изразам лошо, но како врзано куче).Мислам можеби е олеснување и се тоа, но лично мене воопшто не ми се допаѓа. Можеби некој има и позитивно искуство, но секој има свои размислувања зошто и како.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каиш за проодување
12.6.2009 8:08:21   
mami
user posted image user posted image user posted image потполно истото размислување го има и мм, како кученце ке му и изгледало детето...размислувавме ама решивме дека ке го држиме за рачиња и ене го трча- ама само ако го држиш за раце..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каиш за проодување
12.6.2009 10:45:30   
lide78
и на мене не ми се допаѓа сликата со каишот и детето,можеби на некого му е од помош,но за мене е некако многу неблагодарно да ставам дете во тоа чудо


_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каиш за проодување
14.6.2009 19:12:41   
mina
Jas se uste sum daleku od dete, no koga ke vidam vaka vrzano, navisitna mi e bezveze , kako kuce da setaat a ne dete.Mislam mozebi nekomu e od pomos, no...

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каиш за проодување
14.6.2009 19:44:46   
Боцко
никаков каиш, ако некој треба да се кичми тоа треба да е родителот. што фајде од помошта кога сироткото така врзано изгледа ептен неубаво. а замислете по некоја година кога ќе се гледа на слики...

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mina)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каиш за проодување
14.6.2009 23:30:05   
mis.
Колку мизерно ми е кога ќе видам дете врзано како куче.Викам оваа за мзреливи родителиuser posted image Се знае мајка природа лазење па постепено од маса на стол на фотеља па проодување е не вака мислам дека само го одложува проодувањето.
И ортопедот си вика дозволено е се она што е природно а дубаци,каиши се е олеснување но вештачко.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каиш за проодување
16.8.2009 1:37:53   
nadica
mozebi tie sto go koristele im pomognalo no mene ne mi izgleda ubavo pa ne e kucence da go vrzes a grbot sekako te boli user posted image
neli?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каиш за проодување
16.8.2009 2:48:25   
mamamama
mozebi ne izgleda ubavo no super e sin mi so kais proode za edna nedela a plus ne go vleces za racete da go bolat samostalno si e deteto i ramnoteza ke ima odma

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каиш за проодување
16.8.2009 10:22:51   
niki
Milion pati sum kazala deka kerka mi sama proode, lazese, se krevase pokraj mebelot i eden den ednostavno se pusti i odese. Koristevme malku dubak inaku nitu sum ja vodela za raka da odi nitu sum koristela kais, ne sum ni videla nekoj drug da koristi, ama stvarno e nehumano. Jas spagam megu mrzlivi roditeli koga e vo prasanje odenjeto, grb me boli i ne bi se kicmela ko sto ne se kicmev i moeto dete si proode na 11 mesecei, taka po mene toa e samo uste edno pomagalo na koe djabe se frlaat pari no edno od najnehumanite.

(Одговор на членот mamamama)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каиш за проодување
11.9.2009 15:00:17   
profesorica
И ние проодевме без каиш а имаме едни пријатели што ја шетаа ќерката како куче и безвезе ми изгледаше.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каиш за проодување
29.3.2010 11:10:14   
mis.
еве доаѓа пролет а со тоа и пролетните прошетки па ме интересира како е вашето мислење за користењето на каиши за проодување.Многу често гледам во парк како родителите ги шетаат своите деца, кои сеуште не одат или не се стабилни во одењњто,со помош на каиши.Што мислите вие за нив?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каиш за проодување
29.3.2010 11:17:14   
mother 29
ние користевме каиш на chicco за проодување.не мислам дека децата се како кученца,не ми изгледа чудно од страна  гледано,деца водени со такви каиши,туку напротив на мене ептен ми се најде и ми беше ептен функционално.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каиш за проодување
29.3.2010 11:20:31   
pacuvce
Не ми се допаѓа и не би го користела никогаш!!!

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каиш за проодување
29.3.2010 11:21:05   
topce
и ние го купивме и го користевме зашто почна кичмата да страда, а дете сака да оди ама на почетокот не знаеше кривините добро да ги помине. А за тоа дека се како кутриња нема врска бидејќи вие не го оптегате детето додека оди тоа слободно си седи во каишот, барем нашето беше така.има една лоша навика ако му дозволите да се беси на каишот и со тоа станува мрзливо.не го користевме многу ама ни се најде

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каиш за проодување
29.3.2010 15:26:01   
mina_m
ovde ovie kaisi strasno se koristat,pogotovo za pogolemkite decinja 1-3godinki koga gi vodat roditelite na setnja ili vo shopping ,i mnogu im se prakticni so toa sto roditelite ne se brkaat so decata niz prodavnici,raftovi,po skali vo celata taa guzva,taka da se sto ima korist vo polza na umerenost na roditelot i deteto mislam deka ne e na odmetuser posted image

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каиш за проодување
5.4.2010 22:26:22   
sinolicka
nie koristevme tocace za prooduvanje na fiser prajs go preporacuva vidoevski posle 9 mesec i mnogu e efikasno ,zasto deteto koga ke prooduva ke ima pravec na odenje nema da paga.jas sum prezadovolna.mnogu podobro od kaisite pozdrav

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каиш за проодување
6.4.2010 13:19:04   
Весна
Воопшто не ми се допаѓа. Пред зграда гледам едно чудо така врзани дечиња, а мајките нога пред нога, лафат, шуш-буш, а децава се тегнат да потрчкаат. Ако, нека ги, ако не трчаат надвор, ќе им трчаат дома, енергијата секако некаде ќе ја насочат.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каиш за проодување
6.4.2010 13:25:19   
Adrijana
Lele ic ne mi se dopagaat tie kaisi, i decinjata taka vrzani, kako nekoi kutrenca se, ic ne mi se svigat i nema da koristam nikogasuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каиш за проодување
6.4.2010 17:51:42   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: mina_m

ovde ovie kaisi strasno se koristat,pogotovo za pogolemkite decinja 1-3godinki koga gi vodat roditelite na setnja ili vo shopping ,i mnogu im se prakticni so toa sto roditelite ne se brkaat so decata niz prodavnici,raftovi,po skali vo celata taa guzva,taka da se sto ima korist vo polza na umerenost na roditelot i deteto mislam deka ne e na odmetuser posted image


user posted image е ова веќе баш како со кученца да излегле а не со децаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каиш за проодување
6.4.2010 18:08:38   
Еца
Еве и Мила сака да оди, значи и второ дете имам, но останувм на она дека колку и да е практично, мене ми е неблагодарно за самото дете, баш како куче да шеташ. Нека ми извинат оние со кои не го делам мислењето.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Каиш за проодување
7.4.2010 1:12:34   
ananikol
Sin mi proode na 11 meseci  i mene kicmata mi padna setajki go bidejki ne lazese a vo sekoj dubak sedese bidejki bese visoko bebe.Snaa mi za vnukata si kupi takov kais i malata mnogu brzo  i lesno si proode.
Znaci mozebi ne impresioniraat so izgledot ama deka se prakticni-prakticni se.
Za onie so ne sakaat da gi stavaat decata vo kaisi ima sega i edni kolicki koi se dosta stabilni i decata stojat,se drzat na niv i si prooduvaat samostalno.Ama pak od druga strana pak so  kaisite nema da vi  padni deteto da se cukni nekade i da se povredi ili da se uplasi pa pokasno da proodi.
Edno e sigurno; bidejki od sin mi ne ostana nisto so se vika kicma,sega za user posted image  ke se bara nekoe care za proodvanjeuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Каиш за проодување
7.4.2010 1:17:53   
nadica
Edno e sigurno; bidejki od sin mi ne ostana nisto so se vika kicma,sega za  ke se bara nekoe care za proodvanje


а па мила не се секирај сега бато е тука за да ти помага со user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Каиш за проодување
7.4.2010 1:21:57   
ananikol
user posted image user posted image user posted image   da,da nadica ako bato vo meguvreme ne ja seta zenskata user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Каиш за проодување
7.4.2010 1:24:27   
nadica
е па супер со женската и user posted image ќе го проодат побрзо user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Каиш за проодување
7.4.2010 1:28:21   
ananikol
 

user posted image user posted image user posted image  lele gotovo najdeno careto user posted image user posted image user posted image user posted image

aj ke vidime so ke bidi od seto toa user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?